United Islands of Prague 2007 - jedna z nejdůležitějších kulturních akcí roku již tento týden

  • United Islands of Prague 2007 - jedna z nejdůležitějších kulturních akcí roku již tento týden Fotogalerie (30)
    • 20.06.2007
    • Tisk

    Velký multikulturní festival United Islands of Prague tento rok nabíhá do čtvrtého ročníku. Každou sezónu nás na této vele akci čeká něco nového a invenčního, co tento festival dělá zajímavějším a lákavějším nejen pro obyvatele Prahy, kde se festival koná, ale i pro návštěvníky, kteří do hlavního města zavítají, aby se pobavili jak hudbou nebo divadlem, tak také ohromnou spoustou akcí a činností s United Islands spojených. Festival se rozjede již tento čtvrtek 21. června a bude pokračovat sobotou 23. června.

    Sdílejte článek:

United Island tento rok nebudou okupovat jen několik málo „ostrůvků“, ale roztáhnou svá křídla dál do centra Prahy. Protkají okolní ulice a nábřeží svými prsty zábavy a jejich hlavní stan se bude rozkládat na Janáčkově nábřeží, které, jak potěší všechny pražské řidiče, bude autům uzavřené. Centrum Prahy tak bude pulzovat vystoupeními, pouličními kejklíři i stánky. Okolní hospody budou praskat ve švech a divadelní i jiná pódia budou zatěžkána umělci pocházejícími nejen z Čech, ale z mnoha částí celého světa.

Festival bude rozdělen do dvou hlavních dnů a na oba dny bude  VSTUP ZDARMA!

Den první – 21. června
Již tento čtvrtek začíná United Islands of Prague ve jménu oslavy Svátku hudby, svátku, slaveného v Paříži, Londýně i mnoha dalších místech světa. Tato oslava se u nás bude konat ve dvaceti koutech Prahy, jako například ve Francouzském institutu, Rock Café, Futurum music baru, Popo café petl a dalších klubech nebo kavárnách. V Lucerna Music Baru se například předvede Tam-Tam Orchestra a kapely Milo, GrapeaProfukunit. Ve Vagonu zařádí stará liga JJ Neduha a Extempore, kteří vystoupí ve staré old school sestavě. Výběr bude zkrátka obrovský a návštěvníci „Ostrovů“ budou muset dělat kompromisy mezi až šedesátiumělci, kteří v tento jeden večer rozjedou svá originální a netradiční vystoupení. Mezi těmito účinkujícími by se dali jmenovat také kapely, jako Garage Tonyho Ducháčka, The Slow Fingers, písničkářka Feng-yűn Song, Duboví Molekulenebo Václav Koubek, který v Rock Cafépokřtí své nové album. Tím samozřejmě seznam zdaleka nekončí.

Na své si při Svátku hudby přijdou milovníci mnoha druhů muziky. Ve čtvrtek bude v Praze k slyšení jak jazz nebo mnohé undergroundové alternativní nezařaditelné styly, tak také blues, folk i mnohé odnože rocku. Party muzikantů, jež ve čtvrtek zahrají, nepatří do středního proudu komerční hudby a možná díky tomu se v nich ukrývá jisté kouzlo a síla, jenž mnoho z mainstreamových hvězd již bohužel ztratilo. A tak jsou právě tyto partičky jistě ti praví muzikanti, kdo mají právo opravdu slavit tradiční Svátek hudby.

Den druhý 23. června
V sobotu se k některým klubům připojí ještě také šest hudebních open-air scén, rozdělených podle žánrů. Na Slovanském ostrově se budou bavit jazzoví a bluesoví nadšenci, Těm od tří do osmi budou hrát jazz a blues kouzelníci, mezi než patří například Američani The Ford Blues Band nebo čeští Sunflover Caravan.

Mladším generacím bude věnován Dětský ostrov na němž bude umístěna Hip-hop Stage. Tam si poslechneme rap zajetých Čechů P.S.H. nebo amíka NI, kterého na gramce doprovodí česká špička Wich. Na Střeleckém ostrově budou stage rovnou dvě. Hlavní a Etno-folková. Na nich uvidíme Jana Budaře a Eliščin Band, Moniku Načevu a Michala Pavlíčka,maďar­skéFish! a velkou řádku dalších. Ostatní pódia budou postaveny na Mánesua Janáčkově nábřeží. Dohromady se na těchto místech ukáže přes třicet kapel z třinácti zemí světa.

Kromě těchto rozmanitých vystoupení se budou v ulicích odehrávat mnohé workshopy, happeningy a budou zde vystupovat i pouliční umělci jak výtvarní, tak jiní. K United Islands budou patřit také sportovní akce, filmová promítání nebo akce pro děti i rodiče.

United Islands of Talent
S United Islands již druhý rok nabírá tradici ještě další hudební kůň – United Islands of Talents. Jedná se o souboj dosud nepříliš známých kapel rozdílných žánrů a rozdílných zkušeností. Této soutěži se letos zúčastnilo jedenadvacet kapel, z nichž prvních deset vystoupí v sobotu na Filter Talent Stage umístěném na Janáčkově nábřeží. O vítězích rozhodovali fanoušci pomocí sms zpráv a na prvním místě suverénně stanula kapela Bomberos. Druzí pak byli The Roadsa na třetí místo se dostali Dětské nápady.

Prahu tedy opět čeká monstrózní akce, při které se hudební tóny budou ozývat z desítek koutů a míst a na nás bude jen zahnout do správné uličky a užít si ten správný žánr muziky, který nám sedí a s ním řádně oslavit Svátek muziky, jednu ze zajímavých tradicí, jenž nám United Islands of Prague fyzicky ztělesní.

PROGRAM 1. DNE (21.června)

17:00 Parukářka hospoda / vrch Svatého Kříže
TiDiTaDe, Ponožky pana Semtamťuka, Afrodisiak (feat. MC Turner USA)

18:00 Institut français de Prague / Štěpánská 35
Deneb (CZ), Meltem (FR), Norman B (FR), Santy y su marabu (CU), DJ Midou (FR) 19:00 Slovenský Institut / Jilská 450/16, Praha 1 Anna-Katarina Schatzl, Feng-yűn Song a Trio PUO

19:00 Klub Bordo / Vinohradská 40, Praha 2 MISSA – Karel Kryl revival, Práva Pupku, Bezefšeho

19:00 Delegation Wallonie-Bruxelles / Myslíkova 31 Arms and the Boy, Moss kin

19:00 Skandinávský dům / Zlatnická 10, Praha 1 Tomáš Mach, Cyril Babel

19:00 Maďarské kulturní středisko / Rytířská 963/25, Praha 1 Luděk Kanda a přátelé, Kelská vinice

19:00 Café Mlýnská / park Kampa MaleeDivy, Moberg Ensemble 19:00 Popo café petl / Újezd 19, Praha 1 Marek Dusil a Youngblood, Xindl X, Circus Ponorka

19:00 Baráčnická rychta / Tržiště 23/555, Praha 1 Petar Introvič & Bluesberry, The Slow Fingers, Staří Psi, Dětské nápady

19:00 Futurum music bar / Zborovská 7, Praha 5 Head Down, Living Room, Panama, Calathea, Roman Říčař & Multiplayer, Lakeside X

19:00 Vobejvák / Štítného 8, Praha 3 Saratolina, Lo’Las, SM Lomoz

19:30 Klub Akord / V celnici 4, Praha 1 Jindřich Marek Trio, Nebiba, 4 signs, The Bubblers

20:00 Rock café / Národní 20, Praha 1 Slavnostní zahájení festivalu Garage, Václav Koubek (CZ) & the Hogs (IRL)

20:00 Klub Kaštan / Bĕlohorská 150, Praha 6 Jam v Kaštanu: Jaromír Panáček, Jakub Vejnar, René Pařez a další…

20:00 Klub Delta / Vlastina 887, Praha 6 Řekla NE!, Pankix

20:00 Lucerna Music Bar / Vodičkova 36 Grape, Milo, Tam-Tam orchestra, ProFunkUniT, One Night Band – The Kings Of Pop’n'Roll

20:00 Klub Vagon / Národní třída 25, Praha 1 Experimentální Jatka, Dřevěné Pytlí v Jutových Uhlích, J.J. Neduha & Extempore, Die Blaue Trottle Parade

21:00 Parukářka Bunkr / vrch Svatého Kříže Psychoklub, New Kids Underground, STP (soubor tradičního popu)

21:00 Cross club / Plynární 23, Praha 7 Molecule in Dub

PROGRAM 2. DNE (23. června)

Slovanský ostrov – Jazz & Blues Open Air Festival Stage
15:00 Bucinatores Tentet (CZ)
15:45 Lanugo (CZ) – premiéra
16:30 Big Band Milana Svobody (CZ)
17:30 Sunflower Caravan (CZ)
18:45 The Ford Blues Band (US)
20:15 Matplaneta (PL) Dětský ostrov – Hip-hop Stage
12:00 Skatepark na Dětském ostrově Divadelní stan na Dětském ostrově Program pro děti
18:00 Far Crap (CZ)
19:15 NI & Wich (US/CZ)
20:30 P.S.H. (CZ)

Střelecký ostrov – Main Festival Stage
11:45 Monika Načeva & Michal Pavlíček & DJ Five (CZ)
13.00 STABILITY (CZ) – premiéra
13:45 On Air (CZ)
16:00 The Beautiful Cantine Band (A)
17:00 Electric Fans(NL)
18:15 Fish! (Maďarsko)
19:30 All Stars Grey (BĚLORUSKO)
21:00 Skarface (FR)

Mánes – Fusian & Experiment Stage
vstup 100,–
22:30 Madfinger (CZ)
02:00 The Models (CZ)

Střelecký ostrov – Ethno & Folk Open Air Festival Stage
12:00 Sestry Steinovy (CZ)
12:45 Jan Budař & Eliščin Band (CZ)
13:45 Trojka Zuzany Homolovej (SK)
14.45 ¬Veronika Padilla – sólo (SWE)
15.15 TAM-TAM ORCHESTRA (CZ)
16.45 Ruchadze Band (NL/CZ)
18:15 Madioko et Rafika (FR/AL)
19.45 Socalled Orchestra (CAN/USA/F)
21.15 James Harries (UK/CZ)

Janáčkovo nábřeží Filter Talents Stage
Výherci United Islands of Talents:
Bomberos, Něco Chybí, 3Faces, MaleeDivy, Kalvádos, Pankix, Bundy Tad, Začátek Konce, Dětské nápady, The Roads

Janáčkovo nábřeží
18:00 Pěvecké mužské sbory

web:www.unitedislands.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.