A naposledy se Monkey Business vzdá Praha

  • A naposledy se Monkey Business vzdá Praha Fotogalerie (8)
    • 18.06.2007
    • Tisk

    Monkey Business již se svým turné Vzdejte se, nic se vám nestane objeli již celkem šest měst. Začali v Olomouci, projeli Moravu, Severní i Západní Čechy a nyní si to šroubují do hlavního města. Aby nevsázeli jen na svou horkou kartu Matěje Ruperta, vytvořili tentokrát velikou, tématicky laděnou show, s níž samozřejmě sklízejí ohromné úspěchy. Jestli na Prahu chystají ještě něco navíc, to se dozvíme zítra 19. června v Sazka Aréně.

    Sdílejte článek:

Zvláštnost letošního turné s cedulkou Nokia Music Tour je v teatrálnosti a množství světelných, i jiných vizuálních efektů. Monkey Business nás na koncertu zavádí do své vlastní Banánové Republiky, ovládané osvíceným diktátorem Matthew Ruppertem a jeho firs lady, zpěvačkou Tonyou Graves.

Již jen Matěj Rupert aka vrchní vládce letošního turné vyzbrojený bičíkem a ostrým pohledem, je pro Monkey Business část zaručeného úspěchu. Jeho neuvěřitelná energie, se kterou lítá po pódiu jako králíček Energeizer s baterkami na plutonium, má nekonečné zásobárny. Matěj vydrží v neuvěřitelně stejném tempu celý koncert komunikovat s publikem jak skvělým projevem, tak tancem, ale i častokrát ostrými a libovými vtípky.

Matěj je na turné, jako téměř vždy, skvěle kostýmově vyladěn. Tentokrát v uniformě, která k jeho uměle nahrané, lehce pozérské postavě padne jako pěst na oko, a přesto působí ironicky a vtipně, zvlášť v kontrastu s podobně odděnou Tonyou Graves. Jak říká sám Matthew „za kostýmy, by se nemusel stydět ani Freddie Mecury.“ Kde sehnali čepici jednou tak větší, než je Matějova hlava, to nevím. Když pak sám Matthew rozjede své alter ego letošního turné, je to zkrátka zábava.

Kromě sladěnosti celého zbytku kapely a samotného výstupu Matěje, zpěváka nesporně velkých kvalit, podtrhují atmosféru samozřejmě i další promakané efekty. Každý muzikant má průhledný nástroj, zdůrazňující „průhlednost Matthewovi vlády“, celá scéna je hozena do jednoho vypracovaného stylu, tak pečlivě, aby působila co možno nejvíce důvěryhodně. To vše podporují důmyslné projekce.

Monkey Business letošní vychytanou show nachystali hlavně kvůli prezentaci svého nového alba, hrdě nesoucího název Object of Desire and Other Complications, které je plné muziky pro Monkey Business naprosto typické. Ironické, sugestivní a stejně melancholické jako veselé.

Na Prahu se tedy chystá show jedné z nejakčnějších a nejrozjetějších českých kapel, která má v plánu svou energii vydat naprosto beze zbytku a k tomu nandat ještě jednu pěkně velkou kopici navrch. Protože přidat si můžete k Matěju Ruppertovi, Romanu Holému a dalším jejich kolegům rozhodně zajít vždy a kolik jen se do vás vejde.

A abych nezapomněl. Na koncertu se samozřejmě budou oproti vstupence rozdávat nová alba Object of Desire Other Complications.

web: www.monkeybusiness.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.