Legendární kapela Genesis vystoupí již zítra v Praze!

  • Legendární kapela Genesis vystoupí již zítra v Praze! Fotogalerie (5)
    • 19.06.2007
    • Tisk

    Nejen že sem zavítá po patnácti letech, ale v rámci svého turné představí i vydání hitového alba s názvem Turn It On Again – The Hits, které vychází právě u příležitosti evropského turné. V Praze, na změněném místě – na parkovišti u stanice metra Českomoravská, těsně u Sazka areny, vystoupí Genesisza pár hodin. Místo bylo změněno vzhledem k objemné produkci koncertu a technickým parametrům, tím pádem se mohou Pražané těšit na velkolepou show.

    Sdílejte článek:

**Turné a pražský koncert

**

Na ní se představí ústřední postavy kapely: Banks, Phil Collins a Mike Rutherford a turné je pro ně letos prvním po dlouhých patnácti letech. První zastavení této znovuvzkříšené kapely bproběhlo 11. června na Olympijském stadionu v Helsinkách, a Genesis v jeho rámci navštíví dvanáct evropských států. Celé turné pojmenované po avizované desce, bude zakončeno 14. července v Římě 14. července, kde vystoupí kapela zdarma pro 400 000 lidí.
Místo, kde se bude koncert v Praze konat, bude plně přizpůsobeno slibované podívané. Budou zde nainstalovány velkokapacitní tribuny pro diváky a gigantická scéna. Celková kapacity parkoviště je 25.000 lidí. Na pódiu se trojice představí společně s dalšími dlouholetými spolupracovníky Genesis, za bicí usedne Chester Thompson, kytaru bude mít na starosti Daryl Steurmer. O podobu scény se postarají jedni z nejlepších odborníků na světě – odborník na světla Patrick Woodroffe a filmový architekt Mark Fischer.

**Turné předznamenala deska

**

Deska ohlašuje koncertní návrat jedné z nejprodávanějších skupin světa. Skládá se ze dvou nosičů první obsahuje všeobecně známé zrevidované hitovky a na druhém je extra materiál.
Double album kopíruje 27 let kariéry skupiny, ve které se vystřídali jako zpěváci Peter Gabriel a Phil Collins. Album u nás vyšlo 4. června u vydavatelství E­MI.

**Vznik a vstup Phila Collinse

**

Genesis není třeba představovat. Tato britská art-rocková " .(Art-rock)„:[http://cs.wikipedia.org/wiki/Art-rock]skupina vznikla v roce 1967 " .(1967)“:[http://cs.wikipedia.org/wiki/1967]ze školní skupiny The Garden Wall a jejími zakládajícími členy byli zpěvák, flétnista hobojista Peter Gabriel" .(Peter Gabriel)„:[http://cs.wikipedia.org/w/index.php?…]“ .(Zpěv)„:[http://cs.wikipedia.org/wiki/Zp%C4%9Bv]“ .(Flétna)„:[http://cs.wikipedia.org/…/Fl%C3%A9tna]“ .(Hoboj)„:[http://cs.wikipedia.org/wiki/Hoboj], klávesista Tony Banks, kytarista Mike Rutherford- hráč na kytaru a basovou kytaru.“ .(Kytara)„:[http://cs.wikipedia.org/wiki/Kytara]“ .(Basová kytara)":[http://cs.wikipedia.org/…C3%A1_kytara]

John Mayhew se však v roce 1970 " .(1970)„:[http://cs.wikipedia.org/wiki/1970]utopil a na jeho místo ve skupině nestoupil Phil Collins“ .(Phil Collins)„:[http://cs.wikipedia.org/…Phil_Collins], který je dodnes považován za určující osobnost. V tomtéž roce odešel ze skupiny Phillips, kterého po půlročním hledání nového kytaristy nahradilackett“ .(Steve Hackett)":[http://cs.wikipedia.org/w/index.php?…]. Toto složení bývá označováno za „klasické“.

K
**líčová alba a šou na podiu

**

Během období 1971 – 1975 vydala kapela klíčová alba Nursery Crime, Foxtrot, Selling England By The Pounda" .(Selling England By The Pound)„:[http://cs.wikipedia.org/w/index.php?…] koncepční dvojalbum The Lamb Lies Down On Broadway“ .(The Lamb Lies Down On Broadway)„:[http://cs.wikipedia.org/w/index.php?…]. Pro hudbu tohoto období jsou charakteristická dlouhá instrumentální sóla, složitá kompozice a tendence k experimentování. Během živých vystoupení si kapela získala osobitou tvář především díky převlekům Petera Gabriela.
Tento mistr převleků však kapelu po turné v roce 1975 " .(1975)“:[http://cs.wikipedia.org/wiki/1975]opustil a na jeho místo nastoupil Phil Collins, který až do té doby zpíval pouze výjimečně (skladba For Absent Friends). Během živých vystoupení kapelu na bicí doprovázeli nejprve Bill Bruford" .(Bill Bruford)„:[http://cs.wikipedia.org/w/index.php?…] a od turné k albu Wind And Wuthering“ .(Wind And Wuthering)„:[http://cs.wikipedia.org/w/index.php?…]až po turné We Can´t Dance“ .(We Can't Dance)„:[http://cs.wikipedia.org/w/index.php?…]pak bubeník Chester Thompson“ .(Chester Thompson)„:[http://cs.wikipedia.org/w/index.php?…].
V toce 1978 " .(1978)“:[http://cs.wikipedia.org/wiki/1978]behěm mixování živého dvojalba Second Out" .(Seconds Out)„:[http://cs.wikipedia.org/w/index.php?…]opustil kapelu kytarista Steve Hackett“ .(Steve Hackett)„:[http://cs.wikipedia.org/w/index.php?…]a vydal se na sólovou dráhu, skupina nadále zůstala ve třech, na živých vystoupení ji doprovázel kytarista Daryl Stuermer“ .(Daryl Stuermer)„:[http://cs.wikipedia.org/w/index.php?…]. Phil Collins ze skupiny v roce 1996 " .(1996)“:[http://cs.wikipedia.org/wiki/1996]vystoupil a nahradil jej zpěvák Ray Wilson" .(Ray Wilson)":[http://cs.wikipedia.org/w/index.php?…].

**Odmlčení se

**

Od posledního evropského turné 1998" .(1998)":[http://cs.wikipedia.org/wiki/1998] skupina není aktivní. Poslední složení Genesis: Ray Wilson, Tony Banks, Mike Rutherford, Nir Zidkyahu, Nick D'Virgilio.
Hudební styl skupiny se z původně progresivního rocku s teatrálními koncertními show Petera Gabriela v druhé polovině 70. let postupně přeměnil v komerční popovou hudbu, která si ale svůj progresivní původ v náznacích udržela i nadále.
Genesis za svou kariéru prodali více než 130 milionů alb a patří mezi elitu britských kapel, která dosáhla celosvětového úspěchu a udržela si jej po dobu čtyř dekád.

   

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.