Hardcore opět atakuje českou republiku svou nedrsnější silou – PRO-PAIN

  • Hardcore opět atakuje českou republiku svou nedrsnější silou – PRO-PAIN Fotogalerie (6)
    • 14.06.2007
    • Tisk

    Na Českou republiku se opět řítí masakr v podobě americké bandy Pro-Pain. Metal-hardcoreové legendy, která jak na albu, tak hlavně na koncertě umí ukázat, co je to ten pravý nářez. Jakýkoli hardcore je sám o sobě znám jako vykopávačka brutálních emocí, ale to, co se děje na koncertech Pro-Pain, jen tak někde neuvidíte. Snad jen staří dobří Biohazdard dokázali rozběsnit takový riot. Protože se v Čechách Gery Meskilovia jeho partě docela líbí, opět Českou republiku zařadili do svého koncertního turné běsnícího pod vlajkou nové desky Age of Tyrany – The Tenth Crusade. A my se máme opět na co těšit.

    Sdílejte článek:

Metal trochu jinak
Pro-Pain do toho začali bušit už po roce 90 a s vidinou velkých heavy-metalových borců vydali v roce 93 své první album Foul Taste Of Freedom. Už tehdy jim to docela šlapalo a svými prvními deskami, které ze sebe plivali rychle jako Čtvrtníček reklamy, se zapsali mezi elitu tvrdých hochů s obrovsky důraznou, sekanou rytmickou muzikou. Jejich muzika se postupem času pomalu přetvářela a formovala a vlivem HC proudů, které se v tu dobu svými okovanými pěstmi ostře draly do popředí, dospěla do zaběhlého standartu, který je pro Pro-Pain tak typický. Američtí tvrďáci našli tu správnou kombinaci a průsečík mezi metalem a hardcorem a vytvořili si tak svůj styl, který byl do dnešní doby možná napodoben, ale rozhodně ne předčen.

U Pro-pain totiž nejde jen o pouhé vyřvávání naštvaných frází nebo o zběsilé třískání do bicích, podpořené brutálními kytarami. Američtí chlapci, vzhledem spíše připomínající vězně ze San Quentina než zkušené muzikanty (i když to k nim sedí více než cokoli jiného), nejen že dokáží posadit rytmiku své muziky do neuvěřitelně přesných a rázně nasekaných kolejí, ale také důmyslně kombinují brutální Meskilovy vokály s (v rámci možností) relativně čistým, srozumitelným zpěvem. Když k tomu všemu přidáte častokrát o MNOHO pražců podladěné kytary, vyleze vám zvuk drsný, přímý a pěkně nasraný. A tak to u stylu, kterým se Pro-Pain pyšní, přesně má být. Mluvit o změnách a nových nápadech, které na svá další a další alba sází s pravidelností precizního zahrádkáře, by bylo ještě na velmi dlouho.

Vzhledem vrahouni, mozkem trochu jinde
Meskilova parta také mimo jiné ukázala, že se nejedná o kdejakou skupinku pokérovaných troubů. Jejich texty nejsou stupidní nesmyslné žvatlání nařachaných negramotů, ale chytrý promyšlený protest plný dospělých a smysl dávajících názorů, zaměřujících se na lidskost, svět i politiku. Zcela jasně se Pro-Pain zařazují mezi tu americkou menšinu, která si uvědomuje úpadek svého národa a dokáže jej pěkně od plic vyřvat do světa. Písně Blood for Oilnebo All for King Georgezkrátka mluví za vše.

Pro-Pain se v Čechách líbí
Tvrdá muzika měla v České republice vždycky své zastánce, a tak jsou tady ty pravé ostré kapelky ceněny podle svých nesporných kvalit. Pro-Pain byli u nás již několikrát a sami říkají, že se rádi vrací. Do žádného pražského klubu tentokrát chlapci nezavítají (že by se na nedávném koncertu v dubnu opakovala scéna z turné Round Six, kdy ve Futuru nezbyly téměř žádné sedačky?), ale najdou se i města a kluby, které své prostory k řádění rády poskytnou.
Loni se „Paini“ předvedli v Plzni a ve Zlíně a ohlas měli více než velký. Tento rok si je opět v KD Šeříkověužijí Plzeňácia poprvé se rozvíří také jižní Čechy, kde Pro-Pain zahrají v Marty`s clubu. Na krátké dvoukoncertní cestě je doprovodí kapely české coreové scény – českokrumlovští blázni Lokomotive, z minulého turné vyzkoušené znojemští X-Core a tepličtí Action.

Koncerty se konají:
Plzeň – 22. června v KD Šeříkova
České Budějovice – 23. června v Marty`s Clubu

Vstupenky lze sehnat přes síť TicketPro(ZDE) za pouhých 350,– korun.

web:
Pro-Pain- oficiální stránky, mySpace
Marty`s Club

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.