Medvěd 009 vydává „Hudbu Vás mladých“

  • Medvěd 009 vydává „Hudbu Vás mladých“ Fotogalerie (7)
    • 13.06.2007
    • Tisk

    Legendární hudební skupina Medvěd 009 vydává po více než tříleté odmlce album s názvem Hudba Vás mladých a jen potvrzuje, že městečko Úvaly je líhní úderných a energických kapel. Novinka obsahuje 12 skladeb, které hudebně navazují na CD Chci se jen dohodnout z konce roku 2003. Přímočará hudba, jejíž kořeny jednoznačně sahají k punku a nové vlně, je založena na energii, textech ze života a zapamatovatelných sloganech

    Sdílejte článek:

Na aranžmá nového alba se vedle kapely podílel také Jakub Homola, který je současně autorem mixu a masteru. Část CD byla natočena ve studiu Špinavci Records za vydatného přispění zakládajícího člena skupiny Vaška Bláhy. Oficiální křest proběhl 2. června na festivalu Ouvalský bigbeat a kmotry se stala sesterská formace Divokej Bill.
**Jak to všechno začalo

**

Skupina byla založena na konci roku 1994 na troskách úvalských kapel Wáša a SGF. Historie však sahá už do roku 1993, kdy se Pavel Měšťánek po návratu z vojny dohadoval s Vaškem Bláhou o založení kapely. Zpočátku se vedle nich střídali různí hudebníci a konečná sestava vykrystalizovala na podzim 1994, kdy se k oběma hudebníkům připojili Mitas, Kiska (bývalý Wáša) a Michal Slanec, Měšťánkův spoluhráč z SGF.
První koncert formace proběhl v květnu 1995 v úvalském kulturním domě na Mártyho oslavách květnového vítězství… nevíme čeho, a následovaly ho ne příliš pravidelné koncerty na různých místech, pravidelné účasti na ROCK FOR PEOPLE, první fáze spolupráce s AMEBOU PRODUCTION (mimo jiné organizují Rock for people), jejíž výsledkem jsou koncerty v exponovaných pražských klubech (Bunkr, Rock café, Lucerna music bar) a série koncertů s vítězem MARLBORO ROCK – IN Sluníčkem.
V letech 1997 – 98 založil Vašek Bláha nadvakrát dnes naprosto kultovního Divokýho Billa a Medvěd se toho času ocitl v útlumu. Koncem roku 98 přibral nového člena, saxofonistu a zpěváka Patrika Jonáše.

**Zlomový rok 2000

**

Inspirována úspěšnou cestou Divokýho Billa nahrála kapela v únoru 2000 v AS Studiu první oficiální demo Věř Medvědovi. A následoval další důležitý moment, kdy do kapely přišel saxofonista Ruda Riga, který podpořil melodické linky kapely. Nahrávka byla rozeslána na všechny vyhledávací soutěže a ohlas byl nečekaný – účast ve finálových kolech čtyř nejprestižnějších. Po semifinále Gambrinus Rock in a finále Broumovské kytary přicházejí dva největší úspěchy – 3. místo v Rock Dobříš, kde je předsedou poroty Michal Pavlíček, a 4. místo ve finále  nejprestižnější soutěže Jim Beam music, kde bylo přihlášeno okolo 250 skupin.
Na základě výsledků z hudebních soutěží byla obnovena spolupráce s AMEBOU, následují letní festivaly a podzimní šňůra s Divokým Billem. O Medvědovi se začalo psát v hudebních časopisech i denním tisku.

**První oficiální placka

**

V roce 2001 vychází CD Divokýho Billa Svatá pravda, kde měl Medvěd jako bonus čtyři skladby. V roce 2002 se kapela vedle pravidelných koncertů a festivalů zavřela do studia v Karlíně, kde natočila své první oficiální CD. Nahrávání však přerušila povodeň a CD bylo odsunuto. Koncem roku 2002 navíc odešel Patrik Jonáš.
Na počátku roku 2003 se Medvěd vrátil do studia a dotočil první část na nové CD. Na jaře se kapelka rozrostla o nového člena, kytaristu Jirku Václavka. CD bylo doděláno v létě a vyšlo u Popronu 13. října 2003 pod názvem Chci se jen dohodnout.  
V roce 2004 Medvěd odehrál na padesát koncertů.

**Rok 2005 přinesl změny

**

Své desáté výročí oslavila kapela koncertem v Akropoli, kam pozvala celou řadu atraktivních hostů, jako Lety mimo, Franta Vrána, Martin Jarý a Divokej Bill. Koncert skončil závěrečnou smrští na podiu, kde se najednou objevilo dvacet hudebníků…
V témže roce začal hrát s kapelou na pár koncertech trumpetista Zdeněk Žoček, navíc přibyl Honza Štrup, původně na akustickou kytaru. Jeho příchod dal kapele další náboj a na podzim naopak odešel po vzájemné dohodě Jirka Václavek a Honza přebral elektrickou kytaru. V létě byly ve studiu v Břežanech natočeny první tři nahrávky na budoucí CD.

**Rok 2006 s Divokým Billem

**

V loňském roce se stabilizovala sestava kapely do současné podoby a zároveň probíhalo natáčení CD. Rok zakončilo nezapomenutelné akustické turné s Divokým Billem. Během čtyř neděl v prosinci proběhlo 15 koncertů, včetně legendárního výjezdu na Moravu a závěrečného koncertu na úvalském náměstí, kde Billové oslavili Českého slavíka.

**Nové CD 1. června

**

Jaro 2007 je ve znamení dokončení  nového CD. Finišuje se u Špinavců za velkého přispění Vaška Bláhy. Mixu a masteringu se ujímá Kuba Homola, který současně i nahrával. Jeho přístup a nápady jsou velkým přínosem.
Deska Hudba Vás mladých vyšla 1. června a její křest proběhl na Ouvalském bigbeatu o den později. 

 

 

    

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.