Léto a fesťáky podle Divokýho Billa?

  • Léto a fesťáky podle Divokýho Billa? Fotogalerie (7)
    • 31.05.2007
    • Tisk

    Kapelu Divokej Bill naprosto není třeba představovat. Již pár let za sebe mluví celkem nahlas a obstojně. Každopádně není vůbec scestné, uvádět kluky z Billa jako partičku, patřící mezi to nejlepší, co české luhy a háje v posledních pár letech vyplivly a vychovaly. O koncertování, festivalech a plánech mluvil s DanMusic jeden z Billů – Venda Bláha.

    Sdílejte článek:

(DM) Sluníčko nám svítí. Horko je, že se člověk potí i ve sklepě. Sezóna festivalů je tady. Bill bývá tradiční součástí repertoáru mnoha fesťáků. Na který se těšíte nejvíce? A naopak.
(Venda) Ahoj. No na začátku sezóny se těšíme na všechny, v půlce ten kolotoč jedem a skoro ani nevíme, kde se zejtra hraje, no a ke konci už se těšíme, až to skončí a bude zase chvíli klídek.
(DM) Co vás víc baví? Jezdit šňůry nebo fesťáky? A proč?
(Venda) Nejlepší je na tom právě to, že se hraje pokaždé jinde a jinak. Tu klasickej koncík, tu akusticky, tu fesťák, tu svatba, tu vejlet po světě . Myslím, že to je jedna z těch věcí, které jsou na muzice absolutní bomba.
(DM) Na festivalech se potkáváte většinou se stejnými kapelami. S kým jste si padli do oka nejvíce? A jak k tomu došlo? Že by nějaká afterparty…?
(Venda) Jo. Jednou jsme pařili z Bratry Ebenovými na hotelu a Marek vyhodil televizi z okna.
(DM) Chystáte kromě domácích koncertů i nějaký zahraniční? Má vůbec Bill touhu nebo potřebu vystřelit z České Republiky do světa?
(Venda) Zatím je dohodnutý koncert v Londýně, pak volali Levellers že pro nás mají něco v Německu. Slovensko je vlastně už taky cizina, no další akce se dohadují.
(DM)Váš poslední počin bylo album Divokej Bill, z něhož vzešel velmi úspěšný singl Čmelák. Jak probíhala tvorba klipu? Hladce, nebo to někde skřípalo?
(Venda) Klip byl jeden absolutně bezproblémovej den v Holešovicích, ve starým bolševickym sále, kde jsme dělali křoví na srazu Čmeláčí strany.
(DM) Co příštích pár měsíců? Budete si užívat koncertů a léta, nebo makat na něčem novém?
(Venda) No moc klidu nebude, máme jeden restík a to vyprodukovat DVD, které má vyjít na podzim.
Tak ahoj všichni….za DB Vendys

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.