Sung Tongs 2007 již zítra v Rubínu

  • Sung Tongs 2007 již zítra v Rubínu Fotogalerie (14)
    • 07.06.2007
    • Tisk

    Sung Tongs 2007 je název profilového večera, který je věnovaný novým písničkářům. V paržském malostranském Studiu Rubín se tak vůbec poprvé na jednom místě představí domácí písničkáři, solitéři nového pojetí folkové hudby. Na večeru vystoupí folk3mail, selFbrusha v Praze zdomácnělý Kanaďan Tyson Cosby ala Atlantic Cable, ale také nováčci Mon Insomnie, Jon a Lopsided.

    Sdílejte článek:

Akce proběhne 8. června a uspořádali ji PROFEST production a vydavatelství Absent Hour. A DANmusic vám představí jednotlivé interprety.

**folk3mail a jejich Místo na slunci

**

Ondřej Pečenka na sebe poprvé upozornil za bicí soupravou Ememvoodoopöká. Bylo to ve stejné době, kdy finišoval s písničkami pro debut svého sólového projektu folk3mail, na kterém hraje na bicí, kytaru nebo flétnu.
Album Zrno (Piper Records 2004) produkoval Ondřej Ježek a mělo hned velký úspěch. I na jeho základě pak folk3mail na pódiích doplnili na regulérní kapelu klávesista a harmonikář František Štáfek (ex-OTK), baskytarista Tomáš Netušil (Ejhle) a bubeník Marek Klasna (Roe-Deer a Ecstasy Of St. Theresa).
Tomáš Netušil a Marek Klasna však po čase z formace odešli a s natáčením nového alba se objevila potřeba hledat nové spoluhráče. Stali se jimi Břéťa Oliva (baskytara, slide kytary, foukací harmonika) a bubeník Evžen Lebduška. Na podzim 2006 pak opět na kopřivnické značce Piper Records vyšla i řadová dvojka Místo na slunci.

Více informací na:
www.myspace.com/folk3mail

**selFbrush****net­řeba představovat

**

SelFbrush je formací, která si své jméno na scéně již vydobila. Pozornost si zasloužilo především jejich druhé album Three Names, kde kritika hodnotila příznivě především svéhlavost, ukázněná aranžmá i přesvědčivý zpěv. Touha po autentickém zvuku zavedla Václava Havelku (mimo jiné také leadra táborské slow-coreové skupiny Please The Trees). až na italský venkov do vesničky Groce di Piave, kde v tamním Maximum Volume Studiu vznikla jeho nová nahrávka. Po debutním albu následovalo Ghost Of A Handshake, jež vyšlo na nové značce Absent Hour Records na podzim roku 2006, krátce poté, co do sestavy selFbrush přibyla houslistka Bethany Lacktorin.

Více informací na:
„www.selfbrush.com
www.myspace.com/selfbrush“:[http://www.myspace.com/selfbrush]

 
**Sólový Atlantic Cable Tysona Cosbyho

**

Vancouverský rodák Tyson Cosby se s estetikou lo-fi a domácího nahrávání seznámil na studiích literatury, po jejichž skončení zamířil do Evropy. A tu procestoval poměrně hodně: Pracoval jako tesař ve vesničce kdesi u Leningradu, mihnul se Prahou, Budapeští, a pak se natrvalo vrátil do Prahy. S bubeníkem Carlem a baskytaristou Richardem založil trio Squall, které se stalo událostí pražské indie scény a vydalo album How Things Work (Silver Rocket). Po rozchodu tria začal Tyson psát tradičněji aranžované skladby po svůj sólový projekt Atlantic Cable a na sklonku roku 2005 mu pod touto značkou vyšel debut Darwin Avenue (Starcastic Records). Padesátiminutové album inspirované americkou lo-fi a alternative country je označováno jako multiinstrumen­tální kolekce písní a melodií inspirovaných vědeckým, technologickým, historickým i osobním vývojem a je v podstatě folkovou hudbou ponořenou do světa vědy. V současné době vystupuje Tyson (akusticka kytara, zpěv) v duu s bubeníkem Vedranem, v Rubínu se ovšem představí sólově.

Více informací na:
„www.atlantic-cable.org
www.myspace.com/105656761“:[http://www.myspace.com/105656761]

**Pardubičák Mon Insomnie

**

[ /files/UserFi­les/Image/Mon_in­somnie.jpg 220×224 .(){vspace:5, hspace:5, border:1, align:left} ]„Nejvíc asi Conor Oberst a jeho Bright Eyes, Jana Hunter, ale taky hodně stylově odlišné skupiny, od My Bloody Valentine, Mono až třeba po screamo kapely“, zhruba tak vám odpoví na otázku týkající se jeho oblíbenců pardubický solitér Mon Insomnie, který kromě dva roky trvajícího sólového hrají jen s kytarou působil svého času také v screamo/noise kapele Kill! Kill! Kids!. Na kontě má dvě vlastním nákladem vydaná EP (Portraits Of Separations And Love – Selftited – 2006), na cestě už je třetí.

 

Více informací na:
„www.myspace.com/mo­ninsomnie
www.moninsomnie.wz.cz“:[http://www.moninsomnie.wz.cz/]    

**Inspirace Jona

**

Touhu po sólovém vystupování s kytarou dostal zhruba před rokem a půl též baskytarista punk'n'rollové formace Goro. Jako Jon *** za svého hrdinu bez váhání uvádí Elliotta Smithe, jedním dechem ale dodává i José Gonzálese, Davida Bazana (Pedro the Lion), CocoRosie nebo Vashti Bunyan. Pochopitelně se také hlásí ke svým domácím souputníkům, s ***Lilacem ostatně natočil společné split EP, nazvané Hearts and Knives. V současné době ale vzniká nahrávka nová, na které by kromě kytar a zpěvu mělo dojít i na špetku ambientních podmalovánek.

 

Více informací na:
www.myspace.com/jonlatash

**Lopsided podruhé

**

Písničkář, který si říká Lopsided, si v Rubínu odehraje své teprve druhé vystoupení. Je hrdým nosičem nálepky lo-fi DIY slowcore, obdivovatelem Casiotone For The Painfuly Alone, Smog nebo Low. Jeho neškolený hlas je v kombinaci s elektrickou kytarou, foukací harmonikou, lacinými kláveskami Casio a podomácku nahrávanými písničkami skvělou oslavou ryzího lo-fi. Do světa už pustil svoji první nahrávku: stylově v ručně vyráběných kartónových obalech.

Více informací na:
www.myspace.com/lopsidedsite  
www.lopsided.wz.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.