Hana Horecká se nám připomněla Bestofkou

  • Hana Horecká se nám připomněla Bestofkou Fotogalerie (21)
    • 05.06.2007
    • Tisk

    Každá hudba si najde svého příznivce. Některá méně, jiná více. Stejně tak jako klasická hudba nebo folk a dechovka, ztrácí country muzika své příznivce s každým přibývajícím rokem. Asi neznám nikoho mladšího dvaceti let, kdo by si takhle doma pustil nějaké to old-school country. Přesto ale u starších generací stále takovýchto posluchačů existuje docela pěkná řádka a, co si budeme povídat, klasické country písně znají prostě všichni a kdo tvrdí, že alespoň párkrát nezpíval „u stánků…“, tak pěkně kecá. A právě pro takové příznivce, kteří rádi vezmou batoh a kytaru a namíří si to radši do lesa než na house party, právě pracují muzikanti, jako je Hana Horecká– paní všech kotlíků a opečbuřtů.

    Sdílejte článek:

Best of – staré a přesto jiné
Charismatická sexy kovbojka Hana Horecká se máchaje svou kytarou a s ostruhami na botách opět probojovává do záře táborových ohňů a vydává výběr svých největších hitů, které spatřily světlo světa mezi léty 1990 až 1998. Písně to sice budou známé a profláknuté, ale přesto na každé z nich fandové najdou něco nového. Čtrnáct písní bylo buď nově přezpíváno a nahráno nebo změněno úplně. Některé byly přezpívány z češtiny do angličtiny nebo také naopak.

Na desce zaznějí songy známé z country rádií, jako například Houslový král, Country v hlavě, Nejsmutnější chvíle nebo Tenkrát na západě. Mezi čtrnáct písní byly zařazeny i ty, na kterých Hana Horecká spolupracovala s některými svými přáteli. Například s Janem Turkem(text na píseň Kovboj je správnej chlap). Michal Hoffman zase otextoval Haně píseň Ženská jak má být a anglický text písně Butterfly Lovenapsal Michal Bukovič.

Hana Horecká také mezi bestofky zařadila své předělávky anglických klasik. Písní jako Country v hlavě, které pochází z repertoáru Emmy Harris nebo Vzpomínánía Kovbojská svatba Carlene Carter. Další amík – Waylon Jennings inspiroval Hanu v písni Vlásek. Hana dokonce i některé písně nechala znít v jejich vlastním originálu. Anglicky nám představuje songy Green Rolling Hills nebo Diamond In My Crown. Na albu samozřejmě nechybí standardní country duety, které má Hana Horecká s opravdovými klasiky – Josefem Lauferem píseň Co nám brání a textařem Mirkem Hoffmanem si dala Tenkrát na západě. Tato předělávka zde také vychází jako bonus ve své originální verzi s názvem What We Know.

Country-girl
Hana Horecká nosí klobouk české country scény již pěkných pár let. Její sexy kovbojská image drsné a přesto ladné country dívky a později ženy zastiňovala světlo plápolajících ohňů již od roku 1970, kdy působila v amatérské skupině Jizerská protěž. Později Hana začala brnkat na svou kytaru a pracovat svým hlasem v divadle Semafor, ve známé partičce Fešácinebo ve své skupině Nové Schovanky – Sally Rose Band. Haně nebyly cizí ani sólové projekty a jak sama, tak se Sally Rose Band pročundrovala celou Evropu a zahrála si vedle velkých zahraničních hvězd, mezi které patřila zvučná jména jako Emmyla Harris, Bellamy Brothers, Lynn Anderson, Holly Dunnnebo Tommy Cash.

Hana ve své tvorbě, poctivě a věrně zůstává ve vyzkoušeném country stylu a patří mezi to nejlepší co může česká countryová scéna nabídnout. Dokázala řádku let vyrábět široké spektrum mnoha odvětví country music a tak fanouškům, kteří to nějakým způsobem rozeznají a nemají přirozenou averzi vůči všem okloboukovaným opečbuřtům, svým albem, jenž představuje žánrový průřez její tvorbou, jistě udělá velkou, dlouhotrvající radost.

Best Of Hany Horecké vyšlo 7. kvetna 2007 u vydava­telství B.M.S., Bohemian Music Service s.r.o.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.