Muzika, pohoda i historie to vše na Českých hradech | ABradio.cz

Muzika, pohoda i historie to vše na Českých hradech

  • Muzika, pohoda i historie to vše na Českých hradech Fotogalerie (12)
    • 12.06.2007
    • Tisk

    Festivaly se většinou třídí (kromě žánru samozřejmě) do několika kategorií. Máme zde obrovské, masové akce, kde si lidé šlapou po hlavách a mají z toho dobrý pocit. Další kategorie jsou malé, komorní festiválky o kterých víte jen proto, že se znáte s pořadateli nebo že náhodou potkáte pár lidí s kytarami na zádech, lezoucích přes váš záhonek s mrkví. Pak ale také máme tu střední třídu. Festivaly, kde se nemačkáte s tisícem dalších zpocených lidí, ale máte záruku, že uvidíte kvalitní známé kapelky v pěkně poklidné atmosféře české přírody. Přesně vzor takového fesťáku jsou putovní České hrady, které tento rok najíždí do svého třetího ročníku.

    Sdílejte článek:

České hrady nejsou totiž jen o muzice a akcích s ní spojených. Jsou také krásných výletech za historií a příjemnou atmosférou, kterou české luhy a háje nabízejí a na kterou rozhodně nejsou zrovna chudé. Již třetí rok, se do nádvoří a v podhradí čtyřech českých nepoddajných obrů nahrnou party hudby chtivých lidí a s nimi slušný seznam jmen kapel nejen rock-popové české scény.

Tento rok zahraje na dvou pódiích oproti tomu minulému na každém jednotlivém hradu stejný seznam interpretů. Na ten patří například standardní Wohnouti, Kryštof, Moimir Papalescu & the Nihilists nebo Indy a Wich, které jsme mohli vidět i na loňských Hradech. Tento rok také navíc zahrají Divokej Bill, UDG, Aneta Langerová, PSH, Vypsaná Fixa, Gaia Mesiah, The Tap Tap, Mothers Angels, Bratři Orfové, Hudba PrahaaMichaels Uncle. Program, do kterého můžete nahlédnou na oficiálních stránkách (ZDE) je na každém z hradů trochu jinak uspořádaný, přesto se nemusíte bát, že o něco přijdete.

Stejně jako každý rok jsou jednotlivé Hrady rozděleny do dvou dnů. Minulé ročníky nabízely nejvíce zábavy až den druhý. Letos však i první dny budou rozhodně stát za shlédnutí (nebo spíše poslechnutí). V těchto dnech si budeme moci užít kromě karnevalového večírku také Jiřího Schmitzera, Lenku Dusilovounebo Xaviera Baumaxu.

Také polozříceniny hradů zůstávají tento rok stejné. Putování začne 13. a 14. července ve Středočeském kraji nedaleko Berouna na jednom z největších a zároveň nemladších českých hradů – Točníku, postaveného na konci čtrnáctého století. Dál cesta povede do nížinatých krajů Pardubicka, ze kterých se tyčí do výšky jen pár komínů a jedna velká hora, na níž sedí veliký hrad, ozdobený věžičkou – Kunětická hora. Ta střeží Polabí již od patnáctého století a české kapely na ní tento rok naladí kytary 20. a 21. července. Třetí v pořadí je stařešina z třináctého století, tvrz zvaná Švihov, nacházející se mezi Plzní a Klatovy. Tam se pobaví nejen Západočeši 27. a 28. července. A na závěr, poslední na seznamu, je veliký hrad Bezdězna Liberecku u České Lípy, který nechal postavit Přemysl Otakar II na konci třináctého století. Tato tečka Českých hradů 2007 bude provedena 3. a 4. srpna. O podrobné historii jednotlivých hradů se můžete dozvědět více na oficiálních stránkách (ZDE).

České hrady měly již od svého prvního ročníku veliký úspěch a rychle se staly uznávaným, putovním festivalem. Díky dobrému marketingu a cílu mladé lidi nejen bavit, ale také vzdělávat, se staly jedním z nejzajímavějších festivalů, který nám léto nadělí, protože nabízejí nejen kvalitní a profesionální poslech skvělých kapel, ale také pohodu v zajímavém historickém prostředí a možnost poznání dnes pomalu zapomínaných českých dějin.

Vstup:
Na každý hrad stejně

Předprodej: pátek – 150,– Kč, sobota (do 8.6.) 280,– Kč, (od 9.6.) 330,– Kč
Na místě: pátek – 180,– Kč, sobota 380,– Kč

web:
http://www.ceskehrady.cz/

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.