Green Day, R.E.M. a další pod vlajkou Amnesty Internacional - za Dárfur | ABradio.cz

Green Day, R.E.M. a další pod vlajkou Amnesty Internacional - za Dárfur

  • Green Day, R.E.M. a další pod vlajkou Amnesty Internacional - za Dárfur Fotogalerie (28)
    • 11.06.2007
    • Tisk

    Agentura Amnesty Internacional má prsty v docela velké skupině humanitárních projektů týkajících se hlavně zemí třetího světa. Vzhledem k tomu, co v minulosti již dokázala, ji nevede jen banda zabedněnců, ale občas se mezi nimi najde i nějaký ten prohnaný mozek. Není tedy divu, že zvládá celkem chytrým způsobem verbovat nové aktivisty mezi mladými lidmi. Je třeba působit přes to, co má dnešní mládež, dychtící po revolucích jako každá jiná, ráda a co ji baví. Jedna z těchto velikých pák dokáže být muzika a to muzika moderní a umně udělaná. Dvě a dvě dalo na kalkulačkách Amnesty Internacional čtyři a vznikl projekt Make Some Noise! doprovázený kampaní Instant Karma.

    Sdílejte článek:

Provincie Dárfur nacházející se v západním Súdánu, nebyla před nějakým časem zrovna místo na odpočinkovou dovolenou (a těžko někdy bude). Arabské milice Janjaweed (Džandžávíd) si zařádily trochu více než obvykle a pod taktovkou Súdánského (zády otočeného) režimu v Dárfuru postupem času zavraždily a nechaly vyhladovět na sto tisíc Sudánců.

Právě na tuto mega genocidu chce ukázat kampaň Instant Karma, jež třímá v rukou celkem hlasitou pochodeň – za pár dní vycházející kompilaci Instant Karma: The Amnesty International Campaign to Save Darfur, na které se sejde mnoho hvězd světové rockové a popové muziky, jen aby upozornily nejen na Dárfur, ale i na jiná problémová místa zemí třetího světa a také hlavně, aby svým ziskem z prodeje alba pomohly těmto státům a lokalitám postavit se na kolena.

Deska Instant Karma vyjde 12. červnaa bude obsahovat dva disky s dohromady třiadvaceti písněmi. Dvacet tři interpretů rozbrnkalo své nástroje, naladilo hlasy a nahrálo dvacet tři nových písní, jejichž texty pochází z děl jednoho z největších muzikantských aktivistů – Johna Lenona. Ten při své sólové kariéře naštěstí docela makal a materiálu, který ochotně a zdarma poskytla Yoko Ono, bylo až dost.

Na albu tak můžete zaslechnout klasické Lenonovi písně ve fungl novém, moderním kabátě. Tyto klasiky zpívají například U2v čele s velkým aktivistou Bono Voxem, kteří si střihliInstant Karmu. R.E.Mpřidají svým osobitým stylem píseň#9 Dream. Další songy si rozebrali například Aerosmithnebo Lenny Kravitz. Mezi jinými jmény můžeme také dokonce vidět i Christinu Aguileru nebo modlu punkových teenagerek Avril Lavigne.

Velké slovo dostali i staří zkušení punkáči Green Day, kteří se, po jejich velkém comebacku v podobě alba American Idiot, začali do dobročinnosti a aktivismu s ní spojenému pouštět na plno. Například písní (hranou s U2), s typicky americky naivním klipem The Saints Are Coming, určenou na podporu náprav škod po hurikánu Katrina. Green Day to vzali zostra a jednu z nejsmělejších Lenonových písní Working Class Hero zazpívali rovnou ve finále amerického vzoru naší Superstar – American Idolu. Pár dní na to vyšla tato píseň jako docela názorně zpracovaný klip a protože se Green Day, jako všechno v poslední době, docela povedla, úspěšně brázdí (nejen)americké hitparády a mluví za Dárfur tak nahlas, jak to jen jde.

Seznam písní kompilace Instant Karma:
CD 1:
1. Instant Karma – U2
2. #9 Dream – R.E.M.
3. Mother – Christina Aguilera
4. Give Peace a Chance – Aerosmith (featuring the Sierra Leone Refuge All-Stars)
5. Cold Turkey – Lenny Kravitz
6. Whatever Gets You thru the Night – Los Lonely Boys
7. I'm Losing You – Corinne Bailey Rae
8. Gimme Some Truth – Jakob Dylan featuring Dhani Harrison
9. Oh My Love – Jackson Browne
10. Imagine – Avril Lavigne
11. Nobody Told Me – Big & Rich
12. Jealous Guy – Youssou N'Dour

CD2:
1. Working Class Hero – Green Day
2. Power to the People – Black Eyed Peas
3. Imagine – Jack Johnson
4. Beautiful Boy – Ben Harper
5. Isolation – Snow Patrol
6. Watching the Wheels – Matisyahu
7. Grow Old With Me – The Postal Service
8. Gimme Some Truth – Jaguares
9 (Just Like) Starting Over – The Flaming Lips
10. God" Jack's Mannequin featuring Mick Fleetwood
11. Real Love – Regina Spektor

web:
the Amnesty Internacional – projekt Make Some NoiseCZ,EN

Green Day – oficiální stránky
U2 – oficiální stránky
R.E.M. -oficiální stránky

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.