Rock for People jde do 13. ročníku | ABradio.cz

Rock for People jde do 13. ročníku

  • Rock for People jde do 13. ročníku Fotogalerie (59)
    • 09.06.2007
    • Tisk

    Pro festivalové nadšence znamená pojem „začátek července“ jasnou věc a to největší český rockový festival Rock for People. Někomu se ovšem také můžou vybavit tuny bahna, špinavé oblečení a obrovské masy lidí. Pro všechny však Rock for People znamená zábavu, skvělé zážitky a jistotu poslechu kvalitních kapel a zahraničních partiček, které pro obyčejného Čecháčka nejsou jen tak někde k vidění.

    Sdílejte článek:

Něco z historie
Rock for People má za sebou již docela dlouhou cestu. Její počátek najdeme v roce 1995, kdy se v Českém Brodě konal tehdy ještě docela malý první ročník. Přestože na festivalu nebyly žádné obrovské hvězdy a přišlo na něj jen něco přes tisíc lidí, měla akce docela slušný úspěch a po Čechách se rychle rozkřikla. Další rok to ale nebylo o moc lepší, i když lidí přišlo o pár set více a mezi kapelami jsme mohli najít i nějaké ty hvězdičky, jako například Support Lesbiensnebo tehdy ještě celkem neznámé Tata Bojs. Až třetí rok byla do RfP nacpaná slušná sumička peněz, rozšířil se na dva dny a přijely se na něj podívat i zahraniční jména. To vše byl jen pouhý start. Teprve při čtvrtém opakování se dal RfP nazvat velkým festivalem. Účastnilo se jej přes sto kapel a necelé čtyři tisíce návštěvníků. O té doby to již šlapalo pěkně. Počet návštěvníků stoupal až pomalu dohnal počet obyvatel sedmitisícového Českého Brodu a následně jej téměř třikrát převýšil. Z malého festivalu Rock for People se tak stala akce s nálepkou největší velikosti a většinou i nejkvalitnějšího obsahu.

Rock for People 2007
Jako každý rok i letos proběhne tato velká rocková masáž hned ze začátku prázdnin – 4. až 6. července. Tentokrát však již není místem dění standardní Český Brod, který by již nepojal obrovskou kapacitu návštěvníků. Muselo dojít k přesunutí a kapely spustí se stejnou silou a elánem v Hradci Králové. Tam je k akci určené obrovské bývalé vojenské letiště. V té samé lokalitě se každý rok pořádá jiný masová akce – HipHop kemp.

K jiným zásadním změnám naštěstí tento rok nedošlo. Tedy kromě těch několika příjemných. Aby šlo ještě lépe rozvrhnout program, zvětšil se počet scén na sedm. Na těchto scénách, kromě českých hvězd vystoupí více než 120 kapel z dvaceti různých zemí. Mezi ty největší by jsme mohli jmenovat například americké The Killers a Flipsyde, švédské bláznivé mladíky The Hives nebo Angličany Basement Jaxx. Mezi Čecháčky s nejzvučnějšími jmény jistě patří partičky jako Divokej Bill, Kryštof, Chiaski, Clou, Wohnout, Sto Zvířata desítky dalších.

Kromě samotného Rock for People jsou letos pod touto známkou i jiné velice zajímavé letní festivaly, počínaje Ouvalským Bigbítem, jenž se konal na konci května. Další akce pod záštitou RfP nás čekají v příštích letních dnech. 21. července můžeme zajet do Ústecké Kytlice na Kytlici 2007, kde se podíváme na Tři sestry, Jaroslava Uhlíře, Wohnouty a další kapely. 18. Srpna se v Kolíně koná festival Natruc, na kterém se sejdou opět ty samé kapelky nebo i jiné bandy podobného formátu. Například přibude rostoucí hvězda Xavier Baumaxa. O týden později 25. srpnazahraje podobná sestava v Řevnici na fesťáku Řev Řevnice. Celá dlouhá festivalová cesta bude zakončena na Smržovce 1. září.

Výběr je tedy opět veliký. Nyní už můžeme doufat snad jen v dobré počasí a začít konečně vyrážet na každoroční hudební výlety.

Vstup:
Předprodej: celofestivalový 740,– Kč, Jednodenní 550,– Kč plus poplatky prodejních sítí
Na místě: 900,– Kč

Vstupenky lze předem zakoupit přes sít Ticketstream
Vlastníci karet ISIC nebo ALIVE mají na celofestivalou vstupenku slevu 100,– Kč.

Line-up Rock for People:

Zahraniční kapely:
THE KILLERS(USA), BASEMENT JAXX (Velká Británie), THE HIVES (Švédsko), FLIPSYDE (USA), TOY DOLLS (Velká Británie), MORY KANTÉ (Guinea), FRONT LINE ASSEMBLY (Kanada), ENTER SHIKARI (Velká Británie), LEVELLERS (Velká Británie), GOGOL BORDELLO (USA), DIE HAPPY (Německo), NO MEANS NO (Kanada), SICK OF IT ALL (USA), THE BONES (Švédsko), BEATSTEAKS (Německo), !DELADAP (Rakousko), DETI PICASSO (Rusko), DESORDEN PUBLICO (Venezuela), DISCO ENSEMBLE (Finsko), EXTRA ACTION MARCHING BAND (USA), GREEN FROG FEET (Německo), HORKÝŽE SLÍŽE (Slovensko), KARAMELO SANTO (Argentina), LA PHAZE (Francie), LA RUDA (Francie), KISSMET (Velká Británie), NAVEL (Švýcarsko), OTENTIKK STREETS BROTHERS (Mauritius), PLUS MINUS (Slovensko), PLEYMO (Francie), PUPPETMASTAZ (Německo), SCHÄL SICK BRASS BAND (Německo), THE LOCOS (Španělsko), THE PEPPER POTS (Španělsko), WALLS OF JERICHO (USA) , WICKEDA (Bulharsko), ZEROSCAPE (Kanada)

České kapely:
DIVOKEJ BILL , CHINASKI, HANA HEGEROVÁ, KRYŠTOF, 2Wings, 5th April, Anna K., Apple juice, Bára Zemanová, Blue Effect, Brutus, Buty, Bůhví, Clou, Cocotte minute, Den, E!E, Eggnoise, Etc & Vl. Mišík & hosté, Five O'clock, Tea, Gaia Mesiah , Gang Ala Basta, Gipsy.cz, Gulo Čar, Insania , Jaroslav Uhlíř, Khoiba, Krucipüsk, Landmine Spring, Le Pneumatiq, Medvěd 009, Michal Hrůza, Mňága a žďorp, My First Date, NVÚ, Plexis, Posmrtné zkušenosti, Roe-Deer, Prohrála v kartách, Southpaw, Skyline, Status Praesents, Sto Zvířat, Sunshine, Tata Bojs, The Airbags, the.switch, The tap tap, Tleskač, Udg, United Flavour, Vladivojna, La Chia a Banana, Vypsaná Fixa, Wohnout, Znouzectnost.

web: „http://www.roc­kforpeople.cz
“:[http://www.rockforpeople.cz]

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.