Genesis jsou tu stále a přiváží do Čech Turn It On Again

  • Genesis jsou tu stále a přiváží do Čech Turn It On Again Fotogalerie (4)
    • 08.06.2007
    • Tisk

    Tak po pravdě. Kdy kapela vydává best hits? Když jsou líní? Potřebují peníze? A nebo když jsou prostě v koncích. Nakonec je to nejlehčí práce. Nemusíte nic nahrávat, vymýšlet a skládat. Jen zkrátka oprášíte pavučiny, prohrábnete starou almaru, poskládáte pár singlů a když je nálada, tak k tomu občas přilepíte jednu, dvě písničky, které jste si složili ve svém bazénů mezi třetí a čtvrtou margaritou. Z jakého z důvodu vydávají tři prošedivělí dědové Genesisbestofku, to vědí zřejmě jen oni, každopádně Turn It On Again – The Hits vyskočilo na pulty 4. červnaa v čele s poloplešatým Philem Collinsemnám připomíná dvaceti sedmiletou štreku této legendární party.

    Sdílejte článek:

Deska Turn It On Again vychází jako předvoj k turné do kterého se Genesis pouští. A právě tímto turné tři zkušení páprdové Phil Collins, Mike Rutherford a Tony Banks křičí „jsme tu pořád!“ Za ty téměř celé tři dekády, mají celkem slušnou startovací rampu. Album Turn It On Again – Hits vyšlo již v roce 2000 a jeho re-edice má podtitul The Tour Edition. Skládá se z dvou nosičů. Na číslu jedna jsou klasické, největší hitovky, které všichni jistě dobře známe. Většinou se jedná o fláky z období působení Phila Collinse. Dvojka obsahuje extra špíčky vytahané až zespoda skříně. Aby byl poslech náležitě okořeněný přidali Genesis bonusovou píseň vytvořenou speciálně pro letošní turné.

A právě tohoto turné je součástí i Praha. Odlesk pódiových světel od Collinsovi téměř holé lebky s kouty až na záda budeme moci spatřit již 20. června. Trochu překvapivě na parkovišti u stanice metra Českomoravská hned vedle Sazka Arény. Původně se koncert měl konat na fotbalovém stadionu Evžena Rošického, ale protože si chlapci sebou přivezou moc krámů a obrovské pódium, nebylo by vše možné postavit a dát dohromady. Tak tedy došlo k přesunu. Na parkovišti u Sazka Arény budou postaveny velkokapacitní tribuny a gigantická scéna. Tuto obří akci si můžete užít za krásných 995,– na stání vzadu za sloupem. Když ale přihodíte nějakou tu korunku místa budou samozřejmě lepší. Cena vstupenky se tak může vyšplhat až na 3495,– kaček. Což je sice docela dost, ale každý má jiná měřítka.

Můžeme jen všichni doufat, že Genesis to koncertování za těch pár let nehraní nezapomněli, jelikož tour Turn It On Again bude jejich premiéra po předlouhých patnácti letech, kdy žádný koncert nepořádali. I když lze s jistotou říci, že profíci, jako jsou právě tyto tři legendy, by jen těžko mohli zapomenout něco ze svého kumštu. Jejich historie je dlouhá, naplněná schopnostmi a posázená úspěchem. Vždyť jen s Genesis kytarista Mike Rutheford, stejně jako klávesista Tony Banks makají již od prvopočátku, od roku 1967. Phil Collins se k nim přidal o něco později, okolo roku 1970, kdy postupně vystřídal leadera a zpěváka Petera Gabriela. Ačkoli si po jeho odchodu na Genesis a na to, že se udrží nikdo moc nevsázel, máme tu rok 2007 a po sedmiletém odpočinku jsou se svým Turn It On Again stále s námi a plni energie.

web: oficiální stránky

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.