Bob Sinclair má nové album

  • Bob Sinclair má nové album Fotogalerie (25)
    • 04.06.2007
    • Tisk

    Nejúspěšnější DJ roku 2006 Bob Sinclairvydává nové album s názvem *Soundz of Freedom.*Album vyjde 18. června a charismatický Francouz na něm shromáždil 14 tanečních hitů smíchaných do bezmála osmdesátiminutového megamixu.

    Sdílejte článek:

Kromě aktuálního nového singlu Sound Of Freedom obsahuje cd i další taneční lahůdky z DJovy produkce, např. Everybody Movin, Give A Lil Love, The Beat Goes On, Champs Elysées, Hard, Kiss My Eyes, či Rock This Remix 2007. Na albu Bob Sinclar tentokrát spolupracoval s mnoha známými DJs, jako jsou Axwell, Tocadisco, Mousse T., Kurd Maverick, Eddie Thoenick a další.
**Letní hity Boba Sinclaira

**

DJ se proslavil v roce 2000 svým tanečním hitem I feel for you. Zdálo se, že Bob Sinclair ovládá zaručený recept na tvorbu letních hitů.

Pro jeho tvorbu je příznačná kombinuje živých nástrojů a hlasů se studiovou technikou, což může být jeden z důvodů úspěchu u posluchačů taneční hudby.
**Muž mnoha jmen

**

Francouzský Dj, skladatel a producent vydává pod několika jmény. V loňském roce vydal jako Bob Sinclair album Western Dream, jímž na taneční scéně opět zabodoval a za něž získal i titul a ocenění nejlepší Dj roku singly Love Generation a World Hold On mu vynesly první místa v českých hitparádách se singlem.

Loňské album se vyznačovalo originálním pojetím rytmů, zařazením hlasu a schopností pobavit především barevností a pestrostí. Hit Love Generation, k němuž vznikl i videoklip o chlapci, který se na kole vypraví až k mostu Golden Gate v San Francisku, obletěl svět a i u nás ho hrála televize a rádia. I když už starší, hit *Love Generation*dodnes patří v celé Evropě k nejstahovanějším melodiím do mobilních telefonů a jednoduchý text písně Love Generation, který zpívá Gary Pinez kapely The Wailers, si pohrává s motivem lásky na pozadí pískané melodie. Skladba zajistila Bobu Sinclairovi exkluzivní smlouvu s firmou Universal.

**Formovalo Sincalira prostředí?

**

Bob Sinclair dospíval v pařížské čtvrti Le Marais, která je útočištěm homosexuálních komunit. „Je to vlastně centrum Paříže, něco jako Notting Hill v Londýně,“ říká Bob Sinclair. Velmi ho ovlivnila klubová taneční hudba konce 80. let.

Roku 1994 založili Bob Sinclair se svým přítelem produkční společnost Yellow Productions, která razila v Paříži styl, v němž se prolínaly funkové rytmy s tepem diska. V roce 1998 vydal Sinclar první album Paradise, které na sebe hned upozornilo skandálem: Na vydání hitu Gymtonicsi stěžovala Jane Fondová, jíž se nelíbilo, že byl pro skladbu „vypůjčen“ její hlas z videokazety aerobiku. Sinclair musel snímek přetočit. Kromě Jean Fondové se ozval také Thomas Bangalter ze skupiny Daft Punk, jemuž se zdálo, že Sinclair mu hitový nápad ukradl.

**Champs Elysées

**

Po první desce, která se prodávala velmi dobře, vydal DJ roku 2001 další album, jemuž dal název podle legendární pařížské ulice Champs Elysées.

Na svém druhém albu předvedl, že si umí pohrávat s melodickými nápady, i když avantgardním počinem jeho deska v žádném případě nebyla. Jeho náladové snímky dokázali v posluchačích vyvolat atmosféru 70. let a byly podbarveny měkkými tanečními rytmy nebo smyčci. Sinclair stále více kombinoval živé hlasy nebo nástroje se studiovou technikou.

Třetí album z roku 2003, pojmenované jednoduše III, připravilo půdu pro nástup Love Generation.

A kam směřuje Bob Sinclair nyní, se můžete přesvědčit sami na právě vydávaném albu.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.