Vstupenky na WU-TANG CLAN za 450 korun už jen týden!

  • Vstupenky na WU-TANG CLAN za 450 korun už jen týden! Fotogalerie (39)
    • 23.05.2007
    • Tisk

    Newyorská rapová skupina WU – TANG CLAN dorazí  v rámci svého evropského turné 17. července i do pražské T-Mobile areny. Stane se tak v rámci akce Triumph Hip Hop Festival, na kterém se představí celá řada kapel. A vy máte už jen pár dní šanci zakoupit si v předprodeji v sítích Ticketpro, Tickestream a Ticketportal nebo v kamenném Bbarák shopu vstupenky na festival za krásných 495,– Kč. Tato nejlevnější varianta vstupu platí pouze do konce května. A neměli byste si ji nechat utéct, protože formace zde vystoupí v kompletním složení, které se sem snaží naši producenti nalákat již pěknou dobu. V červenci tak uvidíte takové hvězdy, jako jsou U-God, RZA, Inspectah Deck, Raekwon, GZA, Ghostface Killah, Masta Killa nebo samotný Method Man.

    Sdílejte článek:

Fenomenální skupina Wu-Tang Clan patřila ve své době k nejdůležitějším hiphopovým formacím. V čase, kdy byla dá se říct na vrcholu skýtala rovných devět členů, z nichž každý ještě za dobu působení vydal minimálně jedno sólové album. 
**Nejen hudba, ale celý životní styl

**

Wu-Tang Clan jsou jednou z nejvýznamnější hip hopových skupin 90. let. Vznikli v roce 1993 v New Yorku a u zrodu stála devítičlenná parta kamarádů v čele s producentem Prince Rakeemem, který však ve WTC vystupuje pod jménem The RZA. Kapelu konkrétně tvoří tři členové z Brooklynu a šest ze Staten Islandu.
Bratranci RZA, GZA/Genius a O.B.D. založili v roce 1992 skupinu, která dostala název All in together now. Později se postupně přidali členové Method Man Inspectah Deck, U-God, Ghostface Killah, Raekwon a Masta Killa a Wu-tang Clan byli na světě!
Název skupiny by vybrán podle klanu bojovníku z kláštera Shaolin, konkrétně po meči, který má magickou moc. WTC se tak přihlásili ke svým vzorům z asijských kung-fu filmů, jejichž inspirující vliv je znát i v tvorbě raperů.
Skupina se nesnaží ovlivnit živitní styl svých posluchačů jen hudbou. Od roku 1995 distribuuje i vlastní kolekce oblečení pod značkou Wu-Wear. Značka Wu zaštiťuje i sólové projekty jednotlivých členů.

**Zvuk, který nelze zaměnit

**

Wu nadefinovali vlastní zvuk, který rozpoznáte mezi ostatními po pár vteřinách poslechu. Syrové beaty a samply kung fu doplněné velmi agresivním rapem jsou typické pro těchto 9 MC´s.
Debutové album Clanu vyšlo v roce dostalo název Enter the Wu-tang (36 chambers). Velké labely se spolu s jeho vydáním začaly předhánět v nabídkách. Producent, zakladatel a obchodník RZA se však stále držel zpátky, což nakonec přineslo kýžené ovoce: Uzavřel smlouvu, která zaručuje, že každý z členů může vydat svoje album kdy a kde bude chtít. A tak tomu ve Wu-tang Clanu opravdu je.

**Debut oslnil

**

Debut Enter The Wu-Tang (36 Chambers) oslnil. Byla na něm viditelná inspirace ze starých šaolinských filmů – samply krátkých dialogů a zvuky ze soubojů. Neuvěřitelně syrové a na tehdejší poměry velice tvrdé a ponuré album získalo krátce po vydání zlatou desku a později i platinovou.
Po vydání 36 Chambers se spustila vlna sólových desek většiny členů Clanu. Method Man vydával svůj Tical, GZA skvělé album Liquid Swords, ale své sólovky vydali i Ol' Dirty Bastard(ODB), Ghostface Killaha Raekwon.

**Druhá deska – úspěch i na Grammy

**

Posluchače WTC přitahuje především střídavý rap jednotlivých členů formace a tvrdost jejich projevu. Čtyři roky po populárním již zmíněném albu Enter The Wu-Tang (36 Chambers) vydali WTC dvojalbum Wu-Tang Forever (1997), za níž obdrželi WTC o rok později, v roce 1998 cenu Grammy. Alba se prodalo již za první týden víc, než půl milionu kusů a dosáhlo statutu čtyřnásobně platinové.

**Třetí deska nabitá hity

**

Dalším hudebním počinem skupiny je album The W(2000), rovněž platinové. Zde již ODB chybí úplně, protože se začal potácet v problémech, jež vyvrcholily až v roce 2004, kdy se předávkoval drogami a zemřel. Na desce The W se i přes menší publicitu objevuje víc hitů nežli na Wu-Tang Forever.

**Iron Flag

**

V roce 2001 vyšla deska Iron Flag, na níž opět chyběl ODB. Ten si totiž zase odpykával další trest, dva roky vězení za útěk z protialkoholové léčebny. Na další album Wu-Tang se stále čeká a není jisté, zda vůbec vyjde.
Většina členů Clanu spíš pracuje na svých sólových projektech a jeho zakladatel The RZA se dokonce díky svým producentským schopnostem dostal k tvorbě několika soundtracků k všemožným filmům. Nejdůležitějšími z nich jsou nejspíš Ghost Dog od režiséra Jima Jarmusche a hlavně Taranti­nůvKill Bill.

 
**Diskografie

**

Enter the Wu-tang 36 chambers (1993)

Wu-Tang forever (1997)

The W (2000)

Iron Flag (2001)

Disciples of 36 Chambers (2004)

Legend of the Wu- Tang (2004)

 

Více info na:
„www.dsmacku.com
www.bbarak.cz
www.depocrew.cz
www.wutang-corp.com
www.myspace.com/wutang“:[http://profile.myspace.com/index.cfm?…]

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.