Imodium a Stigmata - nový zvuk a nová tvář

  • Imodium a Stigmata - nový zvuk a nová tvář Fotogalerie (6)
    • 25.05.2007
    • Tisk

    Poslední rok se na české rockové scéně objevili noví koně. Z Broumova s oboosterovanými kytarami na krku k nám přicházejí tři mladí nadějní „grungeři“ Imodiuma přinášejí s sebou nové album s názvem Stigmata.

    Sdílejte článek:

V době, kdy všichni kluci na základce opisují písemky a pod vidinou intimního kontaktu podrážejí holkám nohy, tito tři týpci Thom – kytara , zpěv, Kárl- bicí, Radouš- basa, vokály chodili do zkušebny a mastili cover songy od Nirvany a se sny o velkých koncertních halách na sobě makali a makali. To se jim také vyplatilo, protože ještě než dosáhli plnoletosti, chňapli po nich chlápci z Warner Music, podepsali s nimi (s jejich rodiči) nahrávací smlouvu a Imodium poté pod taktovkou Standy Barochanakroutili svou první pořádnou desku Imodium. Té předcházely ještě dřívější počiny Bracea demo Sellouts(nahráli ve 14 letech), o kterých se sami vyjadřují takto: „Povedla se nám zachytit nálada tý doby. Prej je to dobrý… my v tý době neuměli ani pořádně hrát!“

Díky albu Imodiumdostala kapela opravdovou tvář a tři kluci se mohli vydat do světa. Zatím to sice byl jen „mikro-svět“ – Čechy, ale proč ne. Banda si zahrála na většině festivalů – Noci plné hvězd, Trutnov Open Air, Sázavafestu, Řev Řevnice, Trnkobraní ve Vizovicích a tak dále. Velký úspěch měl také koncert na obřím, takřka mezinárodním festivalu Rock for People. Imodium jezdili na turné s mnoha kapelami, společně s Vypsanou Fixou hráli v Noci s Andělem, zkrátka sbírali zkušenosti, kde se dalo. Album se prodávalo a singl Smutnohraslavil (na celkem neznámou kapelu) slušný úspěch. V roce 2004 i přes svůj velmi mladý věk byli Imodium bráni jako jedna z větších českých kapel a na koncertech doprovázeli velká jména jakoDivokej Bill, Cocotte Minute, Post-it, Ready Kirken, Horkýže slíže a mnoho jiných.

Imodium se také vyznačují svou vstřícností a přátelským jednáním se svými fanoušky. To projevují hlavně takzvaným Bytovým turné, jenž pořádají každý rok. Tato tour spočívá v objíždění svých fanoušků, pro které zahrají na jakémkoli místě, jaké si fandové určí.

Nové album Stigmata Imodiumpřipravovali v průběhu posledních dvou let, kdy nahráli tuny demonahrávek. Z těch poté vybrali třináct písní, které na albu zazní. Desku bude tentokrát také produkovat sám kytarista a frontman Thomspolečně s producentem Pelfem. Imodium mají v plánu představit na Stigmatech úplně nový zvuk, výrazně odbočující od toho debutového. Deska již nebude hledět zpět do grungeových dob, ale naopak se koukne i dopředu s cílem zapsat se vlastním podpisem, vlastním inkoustem i vlastním perem.

Novou desku provází také videoklip Hlavou, na který se můžete podívat 

Deska Stigmata vyjde 4. 6. 2007

Finální tracklist alba STIGMATA:
1. Dostanou nás (3:20)
2. Stigmata (4:13)
3. Hlavou (3:12)
4. Sunday (2.46)
5. Nespatříš (2:40)
6. Žiletko, má lásko (2:58)
7. Dlaně (3:01)
8. Slov plnej (3:06)
9. Dostavníky (3:12)
10. Znám tě (3:00)
11. Understand (2:27)
12. Svoje těla (3:33)
13. Zítra v noci (4:12)

Web: oficiální stránky, mySpace

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.