Tři sestry to do nás perou již 22 let a párty na Džbáně je opět tady

  • Tři sestry to do nás perou již 22 let  a párty na Džbáně je opět tady Fotogalerie (13)
    • 18.05.2007
    • Tisk

    V České republice je docela málo stálic, u kterých si můžeme být jisti, že zkrátka nepadnou. Zcela jistě lze ale říci, že Tři sestry mezi takovéto ojedinělé stálice patří. Když vyjde nové album, je jasné, že bude našlápnuté, když jdete na koncert, je jasné, že se budete bavit a když rozkvetou kytky a slunce začne pomalu a nejistě pražit, je jasné, že Tři sestry budou opět slavit další narozeniny. Takže všichni fandové honem na pražské koupaliště Džbán, protože dnes a zítra zase bude večírek.

    Sdílejte článek:

Dobré tradice se mají dodržovat – to si Sestry uvědomují celkem jasně a každoroční narozeninová oslava se za dvě dekády jejich působení stala krajně srdeční záležitostí, i když dříve jistě nebyla pořádána zdaleka tak pompézně jako v poslední pár letech. Tenkrát se nejspíš Fanánek a spol. zpražili na Kovárně jen o trochu víc než normálně.

Narozeninová oslava těchto bývalých punkáčů není totiž jen o jednom koncertu, který okoření trocha bublinkové smrště. Sestry na velikém pražském koupališti Džbán rozjíždějí regulérní dvoudenní festival, který zakončí svým vlastním vystoupením podpořeným bývalými členy a bandou gratulantů.

První den, pátek bude ve znamení klasického českého punku a pub rocku v podobě Franty Sahuly a jeho Synů Výčepu. Za punkovou sekci se pak na pódiu ukáží snad neklasičtější čeští nosiči čír SPS a E!E. Nebudou samozřejmě chybět ani budějovičtí traktoristé Visací zámek, slovenští NVÚa mnoho jiných.

Sobota se odpálí hned po tom, co slupnem oběd – ve dvanáct a na Džbáně zahrají sesterské, spřízněné kapely jako energičtí Lety Mimo, Doctor P.P., Vypsaná fixa a další. Také se budeme moci podívat na charismatické „one-manshowmany“ Závišea hlavněJaroslava Uhlíře, který poslední dobou se Sestrami velice úzce spolupracuje. Chlastací afterparty pak povede President DJ Kretén.

To, že Tři sestry vydržely na scéně již dvaadvacet let, jen dosvědčuje skutečnost, jaká jsou kvalitní kapela. Za svůj dlouhý „život“ pomalu přešly z drsného a sprostého hospodského punku až do chytré muziky, plné vtipu a příjemných, chytlavých melodií. Od té chvíle, kdy byly založeny během „jedné kovárenské pitky“, zkrátka ušly dlouhou cestu, jež ještě zdaleka nekončí. Hned 18. května na počest 22. narozenin vyrazí Sestry na Tři sestry Gambrinus Tour, při které objedou 22 českých open-air areálů. Na této štrece je doprovodí standardní spřátelené kapely E!E, Doctor P.P. De Bill Heads a nově objevení pražští punkáči MZH. Do bloku svého vystoupení Fanánka a jeho mnohačlenné party se také zapojí Jaroslav Uhlíř. Spolupráce mistra Uhlíře však tímto turné nekončí. Tato velká postava českého písničkářství totiž se Sestrami plánuje natočit společnou píseň na nové album Mydlovary, které se nám dostane do rukou 11.11. 2007.

web: oficiální stránky, Tři sestry Gambrinus tour

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.