Apollo 440 se po sedmi letech vracejí do Prahy | ABradio.cz

Apollo 440 se po sedmi letech vracejí do Prahy

  • Apollo 440 se po sedmi letech vracejí do Prahy Fotogalerie (28)
    • 16.05.2007
    • Tisk

    Pěkný začátek prázdnin je připraven pro všechny milovníky elektronické, ale i rockové hudby. V úterý 3.července totiž vystoupí od 19 hod. v klubu Roxy britská parta Apollo 440, která se tímto vrátí do Prahy po dlouhých sedmi letech. Kapela Apollo 440 inspirovaná britskou acidhouseovou scénou byla založena v roce 1991 Howardem Grayem, jeho bratrem Trevorema jejich spolužákem ze střední školy Nokemv anglickém Liverpoolu. Vstupenky na červencový koncert jsou v prodeji právě ode dneška!

    Sdílejte článek:

**Brzy do čela hitparád

**

A úspěch přišel již poměrně brzy – v roce 1997 se s předělávkou singlu Van Halena Ain't Talkin' Bout Dub Apollo 440 vyhoupli do mainstreamových hitparád. Tím vzrostlo i jejich sebevědomí, a tak si časem dovolili zremixovat skladby pro takové „velikány“, jako jsou U2, INXS, Manic Street Preachers, EMFnebo Shabba Ranks.

Apollo 440 jsou jedni z těch, kteří se moc nestarají o to, aby byli vidět vedle lidí, co jsou „in“, v barech, co jsou  taky „in“. Kromě řady singlů v Top Ten, a několika skvěle se prodávajících desek, filmové hudby a vyprodaných turné nebývají často hosty televizních talk show. MAjí jeden velký zájem – hudbu.

KORG MS2000 – hračička, která dělá „hudbu“

Tento „záhadný“ název je novou „hračkou“ obou bratří: „Je to jedna z mašinek, kterou prostě zapneš a už víš, že se ti bude líbit. Ty zvuky opravdu znějí jako ze staré školy – je to to pravé analogové ono. A navíc tu máš čtyřhlasou polyfonii! Kolik jiných syntezátorů této kvality ti může tohle nabídnout? Už dvouhlasá polyfonie by byla dost slušná, ale čtyři hlasy, to je fantastické. Kromě toho musím říct, že dost dobrá je i spousta mono funkcí. Můžeš je používat na re-triggering při každém note-on, skalní monofonisti to znají ze starých Minimoogů, můžeš ale triggerovat i z každé note-off. To neumí moc syntezátorů. Ale moje nejoblíbenější funkce je Virtual Patch. Ta možnost směrovat cokoliv kamkoliv … LFO na cut-off nebo na cokoliv jiného. To je opravdu, opravdu hodně dobré pro tvorbu hlavních zvuků.“
Syntatizátor má zabudován vokodér, který si členové Apolla 440 nemůžou vynachválit: „Já s Howardem jsem vlastně vyrůstali na starých věcech, jako byla MS20“, říká Trevor. „Na nich jsem se učil, jak programovat syntezátor a myslím, že to byl také důvod, proč jsem si s MS2000 hned tak dobře rozuměl. Je to velmi silný syntezátor. Spousta moderníc mašin má skvělé parametry, ale trvá ti spoustu dní, než se ti podaří z nich dostat nějaký slušný zvuk. MS2000 je v tomto směru skvělá – můžeš se od začátku rovnou pustit do práce na svých zvucích. Má dokonce i ty kruhové diagramy na předním panelu, jako to měly staré KORGy.“

**Fádnost? Rozhodně ne!

**

Ačkoliv se Apollo 440 prezentují jako trio, na koncertech vys­tupují s dalšími hudebníky a jejich počet se tak nezřídkakdy rozroste až na osmičlenný ansámbl. V této sestavě se jim daří bořit zaběhnutá klišé o fádnosti elektronických kapel, neboť neváhají pozvat na pódium třeba dva bubeníky současně.

Věhlas získala formace například peckami Stop The Rock, Say What, Aint Talking 'bout Dubči Lost In Space, jimiž si získali renomé mezi fanoušky širokého hudebního spektra. Koncerty bývají vyprodané a kapela je velice oblíbená v mnoha zemích Evropy.

**Tři alba – stále více žánrů

**

První album Millenium Fever vydali Apollo 440 v roce o dva roky později ho následovalo album Electro Glide In BlueaGetting High on Your Own Supply v roce 1999. Zatím posledním albem je Dude Descending a Staircase z roku 2003, které sklidilo značný ohlas především dalším prolínáním hudebních stylů, kdy svůj elektro-rockový breakbeat tentokrát obohatili o soul a funky.

Apollo 440 se věnují také filmové hudbě (Lost In Space), spolupráci s jinými hudebníky (J. M. Jarre) nebo počítačovým hrám. V posledních letech téměř nevystupovali, letos se však opět vydávají na podia. Současně oznámili práce na novém albu.

Vstupenky zakoupíte ode dneška v předprodejích sítí Ticketpro, Tickeportal a Ticketstram za 690 Kč.

Více info na:

„www.apollo440.com
www.myspace.com/apollofourforty
www.roxy.cz
www.dsmacku.com“:[http://www.dsmacku.com/]

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.