Paula Abdul - Straight Up - největší hity sexysymbolu devadesátých let | ABradio.cz

Paula Abdul - Straight Up - největší hity sexysymbolu devadesátých let

  • Paula Abdul - Straight Up - největší hity sexysymbolu devadesátých let Fotogalerie (14)
    • 05.05.2007
    • Tisk

    Multiplatinová popová zpěvačka, držitelka Grammyi Emmy, tanečnice s originální choreografií, herečka nebo shovívavá porotkyně v American Idolu. To vše je americká zpěvačka Paula Abdul. Jako rekapitulaci svého hudebního života, plného úspěchů, ale také propadů nyní tato bývalá Kalifornská kapitánka roztleskávaček vydává bestofku – Greatest Hits – Straight Up.

    Sdílejte článek:

Start z fotbalového hřiště…
Jako dospívající projevovala Paula Abdul zájem více o tanec než o zpěv. Měla k němu přeci jen svou sportovní kariérou roztleskávačky o něco blíž. Taneční soutěže pro ni později přestaly být zajímavé a mnohem víc ji lákalo tvoření vlastních choreografií. V Osmdesátých létech tak napomohla svou tvorbou tance například Janet Jackson nebo jiným členům Jacksonovské rozvětvené, různobarevné rodiny. Další kroky vytvořila také například kapelám Duran Duran, Heartnebo i Princovi, Georgi Michaelovi a mnoha jiným.

V roce 88 si Paula řekla, že práce na jiných bylo dost a že by se také mohla trochu věnovat sobě. K pěveckému projevu již od mladých let neměla, stejně jako k tanci, nijak daleko a tak natočila své debutové album Forever Young Girla svůj hudební projev podpořila osobitou choreografií, jenž byla v tehdejší době rozmachu popových hudebních videí padesát procent úspěchu. Tento debut se držel neuvěřitelných šedesát dva týdnů na prvním místě v komerční Billboardprodejní hitparádě a postavil tak Paule pěkně vysoký skokanský můstek do bazénu slávy.

Sladká léta devadesátá…
V době, kdy u nás každý nosil jeansku, pil pivo a mával dlouhými vlasy před pódiem obsazeným přiožralou „metalovou“ kapelou, Amerika chtěla něco jiného. A přesně to jim interpreti jako Paula Abdul dávali. Krásná tvářička a sexy sportovní tělo vykukovalo z obrazovek a z plakátů a kariéra mladé Pauly jela na plné obrátky. V rozmezí jednoho roku vydala další dvě alba – Shut Up and Dance a Spellbound, nesoucí známe hity (jako Rush, Rush, Promise of a New Daya mnoho jiných), které lámaly americké hitparády. Mladé amíky Paula nenechávala svou svůdností chvilku v klidu a mladé američanky chtěly být jako ona. Paula Abdul byla mimochodem hlavní a první tváří Diet Coke (lehké Coly). O další dva roky později vyšlo Paule třetí album Head Over Heals, po kterém se její kariéra pozvolna přibrzdila, i přestože samotné album bylo v celku úspěšné. Trh zkrátka šel s dobou a poptávka začínala být trochu jiného formátu. Od roku 2000 se Paula pouštěla převážně do menších akcí a usadila se v televizi – hlavně ve veleúspěšné show American Idol(jeho obdobou je Česko hledá superstar).

Znovu do akce…
V součastné době však Paula pracuje na novém albu a výběr největších hitů, který právě vychází, by měl fungovat jako předvoj, jenž má všechny fanoušky připravit na čerstvou novinku. Straight Up bude obsahovat osmnáct písní, z nichž pět budou zapomenuté pecky, které ještě na žádném předchozím albu nevyšly. Na albu bude šestnáct písní, hitů jako například Forever Your Girl, Straight Up, Opposites Attract, Rush Rush a tak dále. Mimo jiných pecek zde najdete také ústřední píseň seriálu Beverly Hills 90210Bend Time Back Around.

Paula Abdul – Greatest hits – Straight Up vychází 8.5. 2007 u EMI

web: oficiální stránky

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.