Beastie Boys jako za stara - The Mix Up

  • Beastie Boys jako za stara - The Mix Up Fotogalerie (11)
    • 08.05.2007
    • Tisk

    Mike D, MCA a Adrock. To jsou tváře a jména, které mohly minout jen naprostého hudebního laika. Možná vše přiblížím ještě jménem kapely – Beastie Boys. Teď už snad ví každý. Tři drzí kluci, kteří kdysi položili jedny ze základů moderního MC-rapu (a nejen toho), i přestože vyrostli, stále si uchovávají vystupování a kukuč mladých sympatických kloučků, naprosto přecpaných energií. A právě tuto energii ještě společně se svým dvorním DJemMix Masterem Mikemnabušili do nové placky The Mix Up.

    Sdílejte článek:

Netradiční album…
Když bych nepočítal kompilaci největších hitů Solid Gold Hits, jsou to již tři roky, co bývalí rebelové natočili nějaký nový materiál. Deska The Mix Up však nebude to, co by jsme od kluků čekali a na co jsme si za posledních pár let zvykli. Tentokrát se bude jednat o čistě instrumentální nahrávku. Album ocení hlavně sběratelé, protože nevyjde jen na CD, ale také v limitované vinylové sérii. Na desce bude dohromady dvanáct písní a Beasties by se podle předběžných spoilerů měli vrátit do časů svých klasických starých alb jako Paul`s Boutique a Check Your Head, takže do svých drsnějších a rockovějších let.

Další netradiční záležitost provázející The Mix Up, bude absence singlu a klipu. Dnes jasná součást snad jakéhokoli alba jakékoli kapely. Beastie Boys to udělají úplně jinak. V průběhu června budou do rádií zaslány speciální samplery, ze kterých si rádia vyberou písně, jež budou hrát. Nekonvenční nová deska je také zároveň první částí Beastie Boys projektu. Jako dvojka bude následovat DVD, které bude zobrazovat osobitý pohled Beastie Boys na Beatlesovský film A Hard Days Night.

Neznáte nás? Asi vás to rozhodí…
Mike D k novému albu dodává: „Namísto abychom se párali se samply, celé album jsme nahrály na nástroje. Je na něm mnohem víc než třeba rock. Pokud nás znáte, můžete si lehko vystopovat všechny vlivy, které na nás působily a nemůžete být překvapeni. Někdo, kdo nás ale poslouchá příležitostně, může si říct: co to sakra ti kluci dělaj? Takové lidi The Mix Up možná trochu rozhodí.“ Mike ještě doplňuje, že kromě různých stylových výkyvů, by album mělo být spíše chill outové, okořeněné acid jazzem.

Album The Mix Up vyjde 25.6. 2007 u EMI

Od punkového základu…
Stalo se, že v roce 1979 do punkové kapely The Young Aborigines přišel mladý Adam Yauch aka MCA, který, nejenže do party přinesl nový vítr a nápady, ale také nové jméno – Beastie Boys. Kapela se v průběhu 80. let formovala a plynule přelévala z punku přes rock až do tehdejší podoby hip-hopu. Nakonec se ustálila na sestavě a repertoáru, který dnes známe – tedy jako post-punková kapela s MC rapovým článkem. Že by počátek nu-metalu? Možná také. Takto v roce 86 vydaly svůj debut Licensed to III, kterému netrvalo dlouho zaseknout svůj háček dosud neobvyklé muziky do posluchačských uší a získalo devět platin. Největším dílem se na tom podepsal hlavně rebelantský, akční singl Fight For Your Right, který bral mladým teenagerům slova přímo z hlasivek. Po Licensed následovala další tři úspěšná alba Paul`s Boutique, Check Your Head a III Comunication. Každé pro sebe urvalo minimálně dvě platiny.

Beasties, i když hráli převážně instrumentálně, neměli daleko k nasamplovaným zvukům a elektronické lince. Postupem času jejich muzika postupně sklouzávala víc a víc do digitálu a točič desek DJ Hurricane odváděl čím dál větší práci. Po Comunication následovala čtyřletá pauza, po níž vyšlo velmi známé album Hello Nasty, obsahující singly jako Intergalacticnebo Bady Movin. O další čtyři roky později vyšlo další (a zatím poslední) úspěšné album To the 5 Boroughs.

Beastie Boys, nejenže za svou dlouholetou historii vytvořili základy některých moderních stylů a vyvinuli tehdy naprosto originální hudební žánr, také postavili most mezi styly, které se do jejich příchodu nikdo neodvážil propojit. Jejich punk-rockovo-hiphopovou elektroniku se mnoho lidí snažilo napodobit a předčít, ale nikdo nedokázal pospojovat prvky, které jsou pro Beastie Boys naprosto přirozené, tak galantně lehkým způsobem, jako oni samy. Proto také bude návrat k vlastním kořenů v podobě nového alba The Mix Up jen vítaným zpestřením jejich dlouhé hudební štreky.

web: oficialní stránky

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.