Offspring tvrdě makají

  • Offspring tvrdě makají Fotogalerie (5)
    • 14.05.2007
    • Tisk

    Jedni ze zakladatelů moderní podoby punku – neo-punku, The Offspring oznámili tvrdou práci na nové desce. Jsou to již dlouhé čtyři roky, kdy tato kalifornská banda vypustila do světa nějakou tu blýskavou placku. Poslední album Splinternebylo až tak skvělé, jak všichni očekávali a symbolizovalo spíše pomalý, ale jistý úpadek této již téměř klasické kapely. Jestli jim čtyřletá pauza prospěla nebo zda se Offspring vrátí do svých ohraných tradičních kolejí, ví v tuto dobu jen frotman Dexter Holland a jeho partička. Ti však toho zatím příliš neprozrazují.

    Sdílejte článek:

„No tak se podívejme, co je nového,“ píše Dexter na oficiálních stránkách Offspring (ZDE). „Pořád na tom makáme. Většina muziky je již nahraná a právě děláme na vokálech. Nedávno jsem napočítal, že už máme dvacet tři songů pro tohle nové CD. Wow. To je pro nás docela novinka. Většinou jsme jich mívali tak okolo třinácti. Jestli budou všechny na albu? Tak to nevím. Ještě uvidíme, jak se ve finále povedou. Možná nějakou vystřihneme a možná i napíšeme nějaké další. Jsme v tomhle trochu potrhlí.“

Kromě nových písní budou na zatím nepojmenovaném albu dva staré songy – Pass Me By, píseň, která se původně měla objevit na předchozí desce Splinter, a stará pomalá peckaDirty Magic, jež vyšla před patnácti lety na albu Ignition. Jedna z hlavních změn, týkajících se nového alba, je nový bubeník Atom Willard. Ten vystřídal Rona Weltyho, který to s Offspring mastil téměř od samého začátku, již po roce 2003, ale na žádné nové tvorbě se s kapelou ještě nepodílel.

Dexter popisuje nový materiál takto: „je tam hodně kytar, spousta energie a dobrých písní. Myslím, že jsou to nejlepší věci, co jsme po dlouhé době udělali.“ Podle jeho slov se tedy zdá, že čtyřletá pauza ostříleným „punkáčům" prospěla, že si opět věří a znovu se pustí do onoho hudebního kolotoče, ze kterého již tak trochu vypadli.

Offspring za sebou mají celkem bohatou historii. Začínali ještě jako praví punkeři v roce 84 a o pět let později svým debutovým albem celkem zdatně nesli oldschollovou, syrovou punkovou muziku. Čísla dvě, tři a čtyři – Ignition, Smash a Ixnay on the Hobre byla již trochu jiného ražení, ale pořád z nich čišelo něco z oné staré školy. Přestože tato první alba byla celkem známá a úspěšná, tu opravdovou slávu Offspring přinesla až pátá deska – Americana, na které sice nezmizel jejich osobitý zvuk, přesto ale již působila docela jinak. Offspring zkrátka zvolili líbivou cestu a pomalu se dostali do kultury pop-punku (neo-punku), která se z velké části díky nim stala slušně mainstreamovou. Další deska Conspiracy of One se předchozí Americanědost podobala, ale rozhodně jí nepředčila. Tak se Offspring stali slavní, ale přesto postupem času jejich hvězda pozvolna vyhasla. I když naštěstí ne úplně a já nejsem jistě sám, kdo si myslí, že The Offspring svou hvězdu ještě rozžhnout dokáží.

web: oficiální stránky

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.