Majáles 2007 - festival umění, jara a hlavně hudby

  • Majáles 2007 - festival umění, jara a hlavně hudby Fotogalerie (42)
    • 23.04.2007
    • Tisk

    Řekneme-li slovo Majáles, starší generace si představí studentské průvody na prvního máje, oslavující příchod jara a také zároveň často vyjadřující protest proti komunismu a tehdejšímu vládnímu systému. Mladší generace si však představí zcela něco jiného. Koncerty, soutěže, (pitky, bolest hlavy) a jiné akce, které se posledních pár let konají každý rok na přelomu dubna a května právě pod záštitou slova Majáles.

    Sdílejte článek:

Každý rok Majáles nabýval větších a větších rozměru a v roce 2007 již pokrývá téměř celou Českou republiku – koná se až v deseti velkých metropolitních městech. Také program letošního Majálesu zaznamenal velkou inovaci. Je rozložen většinou do několika dnů a co se týče hudebního pojetí, má celkem úctyhodný záběr. Kromě koncertů, kterých tento rok bude opravdu slušná řádka, jsou součástí Majálesu také kopice soutěží, jako například o nejlepší návrh Majálesového trička nebo literární soutěž. Navíc, jsou v každém městě z různých škol nasazeni kandidáti na Krále Majálesu, kteří se budou v průběhu celé akce volit.

Olomoucký Majáles24. – 25. dubna, výstaviště Flora

První a zároveň také jeden z menších Majálesů se bude konat v moravské Olomouci. Start širšího programu oslav, zahrnujícího různé akce věnované převážně studentům, je datován na 24. dubna. Koncertní den však bude až středa 25., kdy na letním parketu na výstavišti Flora vystoupí šest velkých českých kapel. Koncert začnou Lety Mimo a pokračovat budou Sto zvířat(FOTO), Gaia Mesiah, Skyline, Vypsaná Fixa a zakončí jej, novým albem nabití, kluci od Tata Bojs.

Vstupné bude v předprodeji za pouhých 99 kč a na místě pak za 150,–. Předprodeje se konají v síti Ticketportal.

Na přesný program se můžete kouknout na Majálesovém webuZDE


Liberecký Majáles 27. dubna, Plochodrážní stadion

Po Olomouci se koncertní parta přesune do severočeského Liberce. Ze seznamu kapel v Liberci odpadne Sto Zvířat a Gaia Mesiah, ale nahradí jej party Tleskača Sunshine. Liberecké publikum bude ještě bohatší o vtípky Jirky Macháčka a jeho Migu 21(FOTO). Vstupenky budou stejně jako v Olomouci za 99,– a na místě za 150 korunek.

Do širšího programu Libereckého Majálesu jsou pak zařazeny další koncerty více méně lokálních kapel, které budou probíhat 1. až 8. května v KÚD, Harcově, v restauraci Vácha nebo klubu HAD.

Program a další info. najdete na Majálesovém webuZDE


Plzeňský Majáles 27. – 28. dubna, Náměstí Republiky a Amfiteátr Lochotín

Kromě toho, že se Plzeň předvede jako Studentské město s velkým S, protože po celý týden se ve všech studentských hospodách (Studna, Ucho, Bastila, Pivoňka) a jiných lokalitách budou konat různé (většinou alkoholově zaměřené) akce, bude se Plzeňský Majáles rozkládat do dvou kvalitních „hlavních dnů“.

Ten první bude pátek 27. dubna, kdy se na Náměstí Republiky za doprovodu například Prohrála v kartách, UDG nebo Fast Food Orchestra bude volit Král Majáles.

28. dubna pak začne ta pravá koncertní podívaná. V Amfiteátru Lochotín se rozjede tří-stageový open air festival. Na hlavním pódiu se ukážou Tata Bojs (FOTO) Skyline, Wohnout, Gaia Mesiah, atd. Hned vedle, na Rockovém stage, uslyšíme například Pod Stolem nebo Rusty Rocket. Třetí bude ZNC scéna vedená nikým jiným než Plzeňskou legendouZnouzec­tností.

Plzeňská Majáles Open Air vás v předprodeji přijde na 120,– a 170,– na místě.

Přesný program, časový harmonogram a rozpis všech akcí v Majálesovém týdnu najdete na webuZDE.


Pražský Majáles 1. – 2. května, Výstaviště Incheba

Majáles v hlavní městě se dá logicky považovat za největší. Rozloží se do dvou „hlavních dnů“ a bude se konat převážně na výstavišti Incheba. Seznam účinkujících bude v poměru k ostatním městům samozřejmě nejvíce lákavý.

V úterý 1. května na stage vyskočí zvučná jména „klasických“ festivalů jako například Tata Bojs, Skyline, Vypsaná fixa, Lety mimo nebo Post-it. České interprety podpoří také zahraniční hvězdy – britští Transglobal Underground a němečtí Oomph!.

Ve středu 2. května to bude na velké zahraniční hvězdy ještě bohatší. Do Čech se prvomájových radovánek přijedou zúčastnit zkušení drsňáci Clawfinger(FOTO) a američtí ostřílení hoši Dog Eat Dog. S těmi si zahrají také domorodé party – například Dan Bárta, Kryštof, Sto zvířat, Mig 21 a z hip hopové scény také PSHnebo slovenští Kontrafakt.

Součástí Pražského Majálesu budou, mimo desítky menších akcí, také studentský „festiválek“ Pavlač 2007, majálesový průvod, akce na oživení hlavních stanic metra Majáles Underground, přehlídka studentské filmové tvorby Filmachři 2007, výstava fotografií Vivaa Okultění 2007 – festival studentské kreativity, pořádaný skupinou Empty Smile katedry Kulturologie na Univerzitě Karlově.

Co se týče vstupného, bude Pražský Majáles jen o trochu dražší, než ostatní. Jednodenní vstupné bude koštovat ještě stále rozumných 150 Kč v předprodeji a 199 Kč na místě. Dvoudenní pak budete mít v předprodeji jen za 250 kaček.

Více informací a programy jednotlivých vystoupení můžete získat na webu Pražského MajálesuZDE.


Hradecký Majáles 3. května, Šimkovi sady

Hlavní den Hradeckého Majálesu bude čtvrtek 3. května, kdy v Šimkových Sadech zakoncertuje standardní řádka kapel: Kryštof, Mig 21, Wohnout, Vypsaná fixa (FOTO), Sto zvířat atd. Do Šimkových sadů se tento den dostanete za 99,– peněz v předprodejích a 150,– na místě.

Hradec také obšťastní všechny Majálesové nadšence velkým, „širším“ programem. Od 30. dubna do 3. května se totiž budou konat mnohé akce, pořádané především studentskými fakultami hradecké univerzity. Hradečáci budou moci vidět výstavy fotografií, kreseb a jiných uměleckých děl. Do programu je také zařazen festival ametérských filmů nebo promítání některých „neamatérských“.

Web Hradeckého Majálesu -ZDE


Česko Budejovický Majáles 2. – 4. května, českobudějovické kluby a parkoviště u Výstaviště

České Budějovice jsou společně Prahou, Brnem, Ostravou a Plzní město, kde má Majáles, tak jak jej známe dnes, již silnou historickou základnu. Přesto se však letos, stejně jako v ostatních městech, rozrostl do velkých rozměrů.

Celá akce bude rozdělena do tří dnů a asi nejvíce ze všech českých měst, kde je Majáles pořádán, je zaměřena na hudbu. Ve středu 2. května se budou konat koncerty v klubech Velbloud a Martys club, kde zahrají například budějovické kapely h.USA., Jog of Joy a další. 3. května se koncerty rozšíří kromě dvou zmíněných klubů ještě do K2, Solnice, na piaristické náměstí a Sokolský ostrov. Většina kocertů (kromě Velbloudu a Martys) bude bez vstupného. Poslední den, v pátek 3. května koncerty vyvrcholí vystoupením hvězdných českých Wohnoutů(FOTO), Kryštofů, Letů mimo, a tak dále, jenž se bude konat na velkém parkovišti u českobudějo­vického Výstaviště. V ostatních klubech se samozřejmě budou paralelně konat další koncerty v čele s vystoupením Xaviera Baumaxive Velbloudu.

Bližší informace můžete načíst na webu Budějovického MajálesuZDE.

Vstupenky budou stát v předprodejích baťovských 99,– a na místě 150,– Detaily ke vstupům budou ještě upřesněny na zmíněném webu.


Písecký Majáles 5. května, letní kino

Hned z Českých Budějovic se Majáles přesune o malinko na sever – do Písku. V areálu letního kina vystoupí, kromě Wohnoutů a Skyline, kteří přijedou z Budějic, také Fast Food Orchestra, Sto zvířat, UDG (FOTO), Random, Drunken Boomerang a Roe Deer. Ještě před tím, ve středu 2. května, se v divadle Pod Čarou bude konat volba krále Majálesu, které bude předcházet koncert Xaviera Baumaxi.

Web Píseckého Majálesu -ZDE


Brněnský Majáles 8. – 9. května

Brněnský Majáles sice nebude tak bohatý na doprovodné akce, jako ten Pražský, ale co se týče hudebního pojetí, Moraváci budou uspokojeni stejně. Všechny zahraniční hvězdy (FOTO Transglobal Underground), které se ukáží v hlavním městě zajedou i do Moravské metropole. Někteří čeští interpreti, jenž zahrají v Praze, budou sice chybět, ale zato budou rovnocenně nahrazeni jinými. Například holkami z Gaia Mesiah, plzeňskou Znouzectnostínebo slovenskou Zónou A. Místo konání koncertů bude ještě přesně určeno. Do doprovodného programu se, stejně jako v Praze, zařadí také projekt Filmachřikonající se v Palace Cinemas.

Se vstupenkami na tom Brňáci budou také stejně – takže jednodenní za 150,– v předprodeji a 199,– na místě. Dvoudenní v předprodeji za 250 korun českých.

Web Brněnského Majálesu -ZDE


Ostravský Majáles 10. května, Slezskoostravský hrad

Severní Moraváci Majáles v Ostravě sfouknou jen za jeden den, ale přesto toho stihnou docela dost. Kromě Dog Eat Dog FOTO) zahrají v areálu Slezskoostravského hradu také Wohnouti, Sto zvířat, Skyline, Tata Bojs nebo No name. Samozřejmě zde také nemohou chybět Kryštof, kteří si nenechají ujít žádnou příležitost, zahrát si před domácím publikem.

Web Ostravského Majálesu -ZDE


Pardubický Majáles 11. května, Cihelna

Seznam kapel hlavního dnu oslav Pardubického Majálesu nebude nepodobný těm ostatním. Skupinám budou jistě vévodit Tata Bojs, ale nezadají si ani s ostatními – Mňágou a Žďorp, Vypsanou fixou nebo Skyline (FOTO), v neposlední řadě se na pardubické Cihelně objeví také Gaia Mesiah, Tleskač a Lety Mimo. Vstup bude klasicky za 99,– v předprodeji a 150,– na místě.

Hlavnímu programu v Pardubicích bude také předcházet „vedlejší“ program, konající se od 30. dubna do 3. května. Do něho budou zahrnuty některé menší koncerty v místních klubech nebo promítání kultovních filmů, které boudou spojeny s přednáškami na různá témata. Například Trainspotting a přednáška o drogách.

Web Pardubického Majálesu -ZDE

Jak je každý rok vidět, Majálesje stoprocentně studentská záležitost, často organizovaná samotnými studenty, kteří baví jak sami sebe, tak ostatní. Hlavně v Praze, Brně a Hradci Králové budou moci studenti převážně vysokých škol, předvést své kulturní dovednosti, počínaje fotografovaním a natáčením filmů a konče rozvíjením osobnosti. V některých městech jako třeba Plzeň nebo České Budějovice, bude dán všem účastníkům větší prostor pro obyčejnou zábavu a hlavně poskytnuta možnost poslechnout si kvalitní české kapely ve svém vlastním městě.

Web:
Majáles 2007
Harmonogramy programů uvedených na webu je však třeba brát s rezervou, protože v nich jistě ještě dojde k mnoha změnám. Například v českobudějovickém programu jsou již teď patrné některé chyby, hlavně v časech vystoupení některých kapel.

Kapely:
Transglobal Underground
Clawfinger
Dog Eat Dog
Wohnout
Tata Bojs
Lety Mimo
Gaia Mesiah
Kryštof
Dan Bárta
Mig 21
Čechomor
Skyline
Tleskač
Post-it
Polemic
Sto zvířat
PSH
Kontrafakt
Švihadlo
100° C
Vypsaná Fixa
Znouzectnost
Gulo Čar
Southpaw
Roe Deer
Zóna A
Jaksi Taksi
Fast Food Orchestra
UDG

Prohrála v kartách

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.