Nový a střízlivý Ozzy Osbourne

  • Nový a střízlivý Ozzy Osbourne Fotogalerie (30)
    • 22.04.2007
    • Tisk

    Už je to dlouhých šest let, kdy Ozzy Osbourne, velká metalová ikona, vydal své poslední album. Tehdy mu bylo padesát dva, ale dlouhodobá závislost na alkoholu a drogách (snědl toho a vypil na kila snad víc než kdokoli z nás v obyčejném jídle) mu dala podobu obyvatele důchoďáku po srážce s tatrou. Dokázal se sotva pohybovat a ani slovo fuck mu v jeho (naprosto stupidním) pořadu Ozzbournesnešlo vyslovovat moc srozumitelně. Fet mu způsobil tak velké zdravotní problémy, že to mohlo skončit buď smrtí nebo abstinencí. Ozzy si vybral abstinenci a nyní po šesti letech nahrál zbrusu nové album Black Rain.

    Sdílejte článek:

První album nahrané ve střízlivosti
„Myslel jsem, že už nikdy nebudu moc psát bez žádné vhodné stimulace,“ vyjadřuje se Ozzy ke své nové desce. „Ale více co? Místo abych se chopil flašky, prostě jsem to zkusil.“

Black Rain by měl vyjít 22. května a Ozzy jej nahrával v Los Angeles s bandou, která jej provázela na jeho posledním turné, tedy s kytaristou Zakkem Wyldem, bassákem Blaskema bubeníkem Mikem Bordinem. Zakk Wyldem popisuje nové Ozzyho album takto: „lidi vždycky říkaj: jak to zní? A já na to: Zní to jako Ozzyho muzika. A je to Ozzyho muzika. Je to tam kde jsme začali, kde vždycky začínáme a kde také skončíme.“

Ozzy spolupráci se Zakkem Wyldem vysvětluje celkem jasně. „Lidé se ptají, proč stále spolupracuju se Zakkem. To je jednoduchý. Víte proč? Neexistuje nikdo jako on. Hrozně moc mi pomáhá s muzikou a ještě ke všemu je to člen rodiny. Kdyby mi řek: Hej Ozzy, potřeboval bych abys tohle udělal. Uděláš to? Nepotřeboval bych přemýšlet dvakrát.“

První singl z alba – Down To Earth už je na světě, tedy hlavně internetovém světě, a všichni nedočkavci si jej mohou poslechnou na Ozzyho mySpace stránkých (ZDE). Jak říká Wyldem, základy Ozzyho muziky se nezměnily, vše připomíná staré dobré písně. Přesto je to ale hudba o trochu jiná. A v žádném případě ne špatná. Na zvuku je hodně patrná Wyldemova kytara, která podladěností přidává jakousi syrovou a temnou stránku, trochu připomínající nový zvuk, mající Metallicana albu St. Anger. Také je z písně patrný malý vliv dnešní rozvíjející se hardcoreové scény a muzika se zdá jaksi údernější a pěkně šikovně nasekaná. Do toho všeho klasická metalová sóla a Ozzy může na pódiu začít poskakovat, co mu tělo dovolí. Což není zrovna moc.

Pootevřená dvířka na Ozzfest
Všichni, kdo si zakoupí originální album Black Rain, obdrží také kód, díky kterému mohou soutěžit o lístky na velký, putovní festival – Ozzfest, který organizuje Ozzyho manželka a manažerka Sharon Osbourne a Ozzyho syn Jack.

Ozzfest vznikl v roce 96 a má tak za sebou dlouhou historii, v jejímž průběhu hrály na Ozzfestu ty největší hvězdy metalové i hardcoreové scény jako Soulfly, Korn, System of a Down, Slipknot a mnoho jiných. Pro některé z nyní velmy slavných kapel byl právě Ozzfest onou trampolínou, která je vystřelila do světa slávy a velkých koncertů.

Mezi letošním repertoárem Ozzfestu mají, samozřejmě kromě samotného Ozzyho, zajištěná místa například Lamb of God, Lordi, Hatebreed, Behemth, Cirkus Diablo a další.

Ozzy v Praze
Ty, kdo se nebudou moci Ozzfestu zúčastnit (tedy téměř všechny Čechy), ale Ozzy samozřejmě nezanedbá. 26.6. totiž přijede do Pražské Sazka Areny a předvede zde všechno, co jeho nová, „střízlivá“ osobnost dokáže, a jestli je stále schopný bez oné stimulace předvést svým fanouškům všechno, na co jsou zvyklí. Jako podporu si do Prahy Ozzy nepřiveze žádná másla, ale rovnou jedny z nejvýraznějších ikon dnešního metalu (nu-metalu), kalifornské ostré hochy Korn.

web:Ozzy Osbourne – oficiální stránky, myspace, Ozzfest

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.