„Nový“ Marilyn Manson vystoupí v T-Mobile aréně | ABradio.cz

„Nový“ Marilyn Manson vystoupí v T-Mobile aréně

  • „Nový“ Marilyn Manson vystoupí v T-Mobile aréně Fotogalerie (9)
    • 17.04.2007
    • Tisk

    Koncert Marilyna Mansona, který navštíví Prahu 13. června se kvůli obrovskému zájmu fanoušků přesunul do T-mobile Arény na pražském holešovickém výstavišti. Manson rovněž dále pracuje na své nové desce Eat Me, Drink Me, a k prvnímu singlu Heart-Shaped Glasses (When The Heart Guides The Hand) představil i videoklip. Pozornost médií i fanoušků zaujala zpráva, že videoklip natáčí slavný filmový režisér James Cameron (Titanic, Terminator II). Navíc v něm budou použity i 3D efekty viditelné bez speciálních brýlí. Kromě Marilyna bude k klipu účinkovat Evan Rachel Wood a spolu s ní i několik dívek ze slavného erotického webu www.suicidegirls.com.

    Sdílejte článek:

**Že by se stal beránkem?

**

Marilyn Manson proslul svými zrůdnými, tajemnými a místy až nechutnými drastickými vystoupeními a výjevy. Jeho vzhled děsí naše maminky a možná i starší sestry. Nyní by ale mohlo být něco jinak – Marilyn se totiž nechal slyšet, že se dostal ze svých temných dnů a jeho další vystoupení a projevy již budou uchopitelné i zdravými smysly. A právě v tomto duchu by měla být i chystaná deska, jíž vydá hudební nakladatelství Nothing/ Intersco- pe. „Celý život jsem pracoval, abych se dostal právě k této nahrávce. Musíte se stále měnit do jiných podob, jinak byste jako umělec nemohli dále pokračovat, a tahle nahrávka je mou největší proměnou,“cha­rakterizuje svou chystanou desku Manson.**

**

**
Album inspirované životem?

**

Je možné, že album, které by mělo být výrazně klidnější, ovlivnil také rozpad Mansonova ročního manželství s královnou burlesky Ditou von Teese. Díky jejich rozchodu koncem loňského roku Manson celý rok označil za „nejpodělanější rok svého života.“ Jak by ne – Manson se potácel mezi depresemi, které ho zasáhly natolik, že je udiven tím, že vůbec dál žije a funguje: „Už jsem nechtěl dál dělat hudbu, ale tohle byla jediná záchrana, kterou jsem měl. Tak nějak jsem se z toho vyhrabal, hlavně díky psaní textů, z kterých jsme pak udělali skladby.“

**Album v kostce…

**

Eat Me, Drink Me následuje album The Golden Age Of Grotesque, které vyšlo již v roce 2003. Album je koprodukováno Marilynem Mansonem a jeho basistou Timem Skoldem, ale podílel se na něm i Sean Beavan. Jejich spolupráce není novinkou – spolu připravili již několik projektů, zahrnuje alba Antichrist Superstar(1996) a Mechanical Animals (1998). Eat Me, Drink Me by měla být deska, která skutečně ukončuje jednu dlouhou a opravdu divokou a pro mnohé nestravitelnou etapu Mansonova života – i když, přiznejme otevřeně, že jeho koncerty a vystoupení byly skutečnou pastvo pro otrlé oči. Někteří hudební kritici přirovnávají nový Mansonův zvuk ke kapele Queen, Manson si na žádné dlouhé řeči nepotrpí: „Je lepší si to poslechnout, než to složitě popisovat. Na desce Aet Me, Drink Me jsem chtěl skutečně zpívat, muselo to vycházet z prostého, emocionálního ducha. Není to album o mě, jak brečím nebo trpím, ale myslím, že tahle osloví více lidí z různých důvodů, a to hlavně kvůli tomu, že jí nechybí lidské stránka.“

Jedním z témat nového alba je vampyrismus, druhým láska, třetím smrt. V písni Just A Car Crash Away Manson přirovnává lásku k ohni: Vše požírá, na všem zanechává své stopy, všechno mění. Dokonce je to píseň, při jejímž poslechu se lidé neubránili slzám. Manson sám píseň neoznačuje za smutnou, ale spíše romantickou. K vyvrcholení alba patří skladby The Red Carpet Gravea šestiminutová epická baladaIf I Was Your Vampire. Obě vznikly na Štědrý den a popisují zpěvákovu ideální představu smrti.

**Deska plná protikladů

**

„Kdybych měl dát dohromady nějakej náhled na celou desku, řekl bych, že má kanibalistický, zničující, posedlý, sexuálně násilný a romantický nádech, avšak s pozitivním smyslem. Název alba byl inspirován skutečnou událostí starou jen pár let, když si jeden němec podal inzerát, že chce být sněden a druhý muž, který na inzerát odpověděl ho opravdu snědl. I když se neztotožňuji se vztahem, kteří tito dva měli, myslím, že tento příběh je v pravdě velmi romantický,“ říká Marilyn Manson.

Na desce je dále patrná inspirace Lewisem Carrollem a Ježíšem Kristem.

Album Eat Me, Drink Me pravděpodobně vyjde během května nebo počátkem června a následovat bude turné, na jeden z jehož koncertů vás zveme.

 
Více informací na:

http://www.revolvermag.com/

http://www.mansoncz.tk/

www.marilynmanson.com

www.dsmacku.com

  

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.