Velké předprázdninové koncerty 2007 | ABradio.cz

Velké předprázdninové koncerty 2007

  • Velké předprázdninové koncerty 2007 Fotogalerie (39)
    • 16.04.2007
    • Tisk

    Jak se začínají zelenat stromy a alergici přicházejí do svého období „šťastného“ slzení a kýchání, začínají i klasické hudební open-air radovánky – festivaly. To ovšem neznamená, že si kapely s koncertováním „pod střechou“ dají pokoj. Právě naopak. Tento článek může být vaším průvodcem po největších koncertech probíhajících v krajinách českých od dubna do konce června.

    Sdílejte článek:

16.4. Tata Bojs, Praha – Palác Akropolis
Začneme něčím lokálnějším. Již dnes, v pondělí 16. 4. bude v Paláci Akropolis křtít své nové album česká skupina Tata Bojs. Nové cédéčko se jmenuje Kluci kde jste? a je to již dvanáctá placka, která z dílny těchto kloučků vešla. Tata Bojs jsou oblíbeni hlavně díky své srdečné a lehké muzice, která dokáže rozproudit krev, stejně jako rozesmát. Akce se bude konat od 19 hodin.

Vstupenky můžete získat v síti Ticketpro a Ticketstream za vcelku rozumných 340,– kaček.
Web: Tata Boys

19. 4. Pro-Pain, Praha – Futurum Music Bar
Hardcoreová kapela Pro-Pain vždy patřila a dosud stále patří mezi to nejlepší a nejostřejší, čím se HC scéna  kdy mohla pochlubit. Rozzuřeným Amíkům právě vychází nové, desáté album Age of Tyranny – The Tenth Crusade a jeho naštvané a brutální rytmy nám právě „Paini“ přijedou přehrát do pražského Futura.

Vstupenky v síti tiketpro za krásných 350,–
Web: Pro-Pain

15.5. Kabát, Brněnské výstaviště
Čeští rockeři Kabát tento rok opět slavili obrovský úspěch. Tentokrát jim ho zajistila jejich deska Corrida, jež byla oceněna jako nejprodávanější deska roku 2006 i přesto, že vyšla až před vánoci. Píseň Malá dáma dokonce vyhrála národní české finále soutěže Eurosong. Kabát rozjede své turné v Brně a bude pak pokračovat přes další velké metropole České Republiky.

Další termíny tour:
18.05.2007 – OLOMOUC
21.05.2007 – OSTRAVA
29.05.2007 – LIBEREC
01.06.2007 – PLZEŇ
05.06.2007 – PRAHA
08.06.2007 – HRADEC KRÁLOVÉ
12.06.2007 – ČESKÉ BUDĚJOVICE
15.06.2007 – ÚSTÍ NAD LABEM
23.06.2007 – JIHLAVA
26.06.2007 – PARDUBICE

Vstupenky v síti Ticketpro
Web: Kabát, DanMusic

16.5. Wanastowi Vjecy, Liberec – Tipsport aréna

Trvalo šest let Kodymovia P.B.CH. konečně se rozhoupat k novému albu legendárních Wanastovek. Album se podařilo celkem slušně a jeho singl Otevřená zlomenina dokonce velmi dlouhou dobu úřadoval na špičkách hitparád. K turné se ale dva rockeři také nějak neměli. Asi vyčkávali, až bude zima pryč a oni si budou brázdit Čechy pěkně v teple (i když letos je tato teorie dost sporná). Tak tedy Wanastovky 4. června konečně vyjíždějí na tour. Pokud se v tuto dobu zrovna nebudete pohybovat v České Republice, ale v Londýně, můžete si zajít 12.5. na koncert Wanastovek tam.

Další termíny tour:
18.5. ZLÍN – sportovní hala Novesta
20.5. HRADEC KRÁLOVÉ – sportovní hala TJ Slávie
22.5. BRNO – hala Vodová
24.5. OPAVA – sportovní hala
26.5. LOKET – amfiteátr
28.5. ČESKÉ BUDĚJOVICE – sportovní hala
30.5. PLZEŇ – amfiteátr Lochotín
1.6. ÚSTÍ NAD LABEM – letní kino
4.6. PRAHA – Sazka Aréna
8.6. LITVÍNOV – amfiteátr Louky
10.6. LITOMYŠL – zimní stadion
12.6. ZNOJMO – areál Fruty
14.6. OLOMOUC – sportovní hala University Palackého
16.6. HLINSKO – amfiteátr Rychtář
18.6. PŘÍBRAM – letní kino
20.6. BRATISLAVA – NTC Aréna
22.6. BANSKÁ BYSTRICA – zimní stadion

24.6. KOŠICE – sportovní hala
27.6. RAKOVNÍK – Tyršovo koupaliště
29.6. JIHLAVA – letní kino
2.7. ČESKÝ KRUMLOV – amfiteátr

wstupenky w síti Ticketpro a Ticketstream
web: Wanastowi Vjecy,DanMusic

2. 6. George Michael, Praha – Fotbalový stadión Evžena Rošického – Strahov
V osmdesátých letech, když byl George Michael zván popovým králem, nikdo mu nevěřil, že jeho hvězda bude svítit i po uplynutí další dekády. I když to nebyla žádná procházka růžovým sadem, léta devadesátá byla pro George obdobně úspěšná, jako léta předchozí. Století se přelomilo a hle, pro roce 2000 tu je George stále a stále ze sebe vyplivuje hity jako texaský buran tabák. Pronajatý Strahovský stadión poukazuje na to, že George Michael zdaleka nemůže být zapomenut.

Vstupenky v síti Interkoncerts a dáte za ně trochu přestřelených 1000 až 4890 korun
Web: George Michael

3.6. My Chemical Romance, T-Mobile Arena
Když právě hitparádám nevládnou usmrkánci Tokio Hotel, dost často se stává, že vidíte na prvních postech právě tuto americkou kapelu. Rozhodně se dá říci, že My Chemical Romance nyní letí. A to dost. Jak jim to šlape naživo, si můžete přijít vyzkoušet na začátku června do T-Mobile Areny, kde před zástupy fanoušků předvedou svůj skill a rozjedou tak emo-svátek pro mnoho a mnoho českých (nejen)teenagerů.

Vstupenky v síti Ticketpro
Web: My Chemical Romance, DanMusic 12…

5. 6. Placebo, Brno – Hala Vodova
Londýnská skupinka tří pánů majících sice rozdílnou orientaci na pohlaví, ale totálně shodnou orientaci na muziku, si tentokrát nepřijede zahrát do Prahy, ale ukáže se také Moravákům v Brně. Placebu se v Čechách asi líbí, jelikož brněnský koncert bude jejich několikátou návštěvou českých luhů a hájů. I když pochybuji, že by zrovna tihle tři do nějakého toho luhu nebo háje, po dobu pobytu v České Republice, zašli.

Vstupenky v síti Tiketpro za trochu přestřelených 695 korun
Web: Placebo, DanMusic

6.6. Iron Maiden, Ostrava – Bazaly
Vloni když jela mega slavná metalová klasika Iron Maiden veleúspěšné turné A Matter of Life and Death, nebyla Česká Republika bohužel do seznamu koncertů zařazena. Aby Maidni tuto hříšnou chybu napravili a uspokojili tak obrovskou fanouškovskou základnu, kterou v naší zemi mají, pronajali stadión Bazaly a metalové radovánky mohou začít.

Vstupenky v síti Interkoncerts a Ticketpro za 795 korun až 1450 korun
Web: Iron Maiden

12.6. Linkin Park, Praha – Sazka Arena
Nové album Minutes to Midnight nebude na světě ani měsíc a my už si budeme moci užít losangeleské „ex“ nu-metalisty naživo. Skutečnost, že by bandička Linkin Park koncertovala v České Republice, je sice reálná, ale zdaleka ne obvyklá. Takže ujít si tuto akci by byl pro každého jejich fanouška ztělesněný hřích. Navíc je doprovází jedna z momentálních emo ikon pod velením herceJareda Leto, kapela 30 Seconds to Mars.

Vstupenky v síti Interkoncerts za 895 až 1595 korun
Web: Linkin Park, 30 Seconds to Mars, DanMusic 12…

13.6. Marilyn Manson, Praha – T-Mobile Arena
Odpuzovaný a milovaný „antikrist“ Manson se dlouhé čtyři roky s žádnou novinkou nepochlubil. Tato skutečnost by se ale měla brzy změnit a na svět by mělo vyjít nové album Eat Me, Drink Me. S tím také Marilyn Manson vyjede na světové turné, které křižuje i Českou Republikou. Manson má na svůj kontroverzní přednes prostor celé T-Mobile Areny.

Vstupenky v síti Ticketpro za 815 korun
Web: Marilyn Manson, DanMusic

13.6. Type O Negative, Praha – Lucerna Music Bar
Další kapela, u níž je povinnost představit nové album, je metalová banda Type O Negative. Deska Death Again vyšla letos, čtyři roky po velmi úspěšném předchozím albu Life is Killing Me.A je jeho celkem obstojným nástupcem. Uvidíme, jak se bude na jejich sugestivní show projevovat znovu nalezená víra frontmana Petera Steela.

Vstupenky v síti Ticketpro a Ticketstream za 690 korun
Web: Type O Negative

14.6. Scorpions, Ostrava – ČEZ Arena
Německého hardrocku byla v době vzniku Skorpions opravdu plná pódia. Jen málo z onoho množství kapel se však udrželo na nohou. Mezi kapely, které to zvládly, rozhodně patří hannoverští Skorpions, kteří měli od začátku cíl „dobýt svět pomocí hudby“, a za mnohá léta aktivního působení se jim to také podařilo. Vyvolat staré vzpomínky českým fanouškům přijedou do ostravské ČEZ Areny.

Vstupenky v síti Ticketpro od 790,– kaček
Web: Scorpions

18.6. ZZ Top, Liberec – Tipsport arena
Přestože dva fousáči a jeden holohlavec, legendární rockeři ZZ Top už nějaký ten rok nevyplodili žádné nové album, neznamená to, že dají svým dlouhým bradkám pokoj a jednou za čas nevyrazí na dlouhé turné. V seznamu zemí na tento rok je také Česká Republika, konkrétně liberecká Tipsport hala. Všichni, kdo si pamatují dynamiku a náboj blues rockových písní tohoto tria, se mohou jít ujistit, že ZZ Top ještě nejsou žádní staříci.

Vstupenky v síti Ticketpro od 795 korun
Web: ZZ Top

20. 6. Genesis, Praha – Stadion Evžena Rošického – Strahov
Osmnáct dní po Georgeovi Michaelovi obsadí Strahovský stadión další popové ikony. Tentokrát z rokovějšího soudku. Phil Collins a jeho parta ostřílených muzikantů měla původně vystoupit v Budapešti, ale koncert byl kvůli logistickým problémů k potěšení českých fanoušků přesunut na Strahov. Turné, které kapela Genesis letos podniká, není ovšem jediný dárek, který svým fanouškům dají. 2. dubna také začalo znovu vycházet všech jejich 14 studiových alb, takže pokud vám ještě nějaké chybí do sbírky, nyní bude vaše příležitost.

Vstupenky v síti Interkoncerts od 995 korun
web:Genesis

21. 6. Tori Amos, Praha – Kongresové Centrum
„Jedna z nejdůležitějších žen na hudební scéně.“Tak někteří nazývají zpěvačku s téměř šestadvacetiletou pěveckou zkušeností. Americká zpěvačka, v minulosti se soustředící spíše na tvrdší odnože muziky, hard rock nebo i punk, nyní poprvé přijede předvést České Republice, proč si jejího hlasu celý svět tak váží. Zároveň také má v plánu svým turné podpořit svou, v květnu vycházející, novou desku American Doll Posse.

Vstupenky v sítích Ticketpro a Interkoncerts od 795 korun
Web: Tori Amos

26. 6. Ozzy Ozbourne and special guests Korn, Praha – Sazka Arena
Je to obdivuhodné, ale i přes cisterny chlastu a kamióny různých drog je Ozzy stále naživu, a dokonce i občas zvládá nějaký ten koncert. Sice sotva leze, těžko popoběhne a povyskočit bych ho nenutil, přesto to tak nějak dokáže. Nic z toho totiž ke koncertování nepotřebuje, protože zpívat očividně ještě umí (nebo má dokonalého dubléra). I přes vzhled stopadesátiletého kmeta dokáže Ozzy stále přednést své klasické songy. Ty ale také nejsou to jediné, na co se můžete těšit. S Ozzym totiž do Čech přijedou jako speciální host vynikající Korn, kteří se tentokrát ukážou pěkně o elektrizovaní, ne jako na (skvělém) MTV unplugged.

Vstupenky v síti Interkoncerts od 1090 až do 1690 korun
Web: Ozzy Ozbourne, Korn, DanMusic 12…

Na další-prázdninové měsíce se připravují velké koncerty. Hlavní třešnička, na které si můžete smlsnout, je vystoupení legendárních Rolling Stones.

prodejní síte:Ticketpro,Tic­ketstream,Inter­koncerts

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.