Gaia Mesiah – stihněte je ještě, nebudete litovat | ABradio.cz

Gaia Mesiah – stihněte je ještě, nebudete litovat

  • Gaia Mesiah – stihněte je ještě, nebudete litovat Fotogalerie (13)
    • 13.04.2007
    • Tisk

    Již na konci března odstartovalo turné kapely Gaia Mesiah, na němž představuje  své nové album Alpha Female. Album produkoval Jaz Coleman (Killing Joke) a zdá se, že si díky němu dámský tajfun splní svůj slouholetý sen –  prosadit se v zahraničí. Hudební počin Gaia Mesiah se dá charakterizovat pár slovy a souslovími: Nezkrotnost, nekompromisní přístup k tvorbě, slova protestu, strhující rytmy v kombinaci s osvobozující libozvučností. To vše zanechává trvalou a nesmazatelnou stopu v srdcích posluchačů. Přesvědčte se na posledním koncertu turné, 17. dubna v Lucerna Music Baru.

    Sdílejte článek:

**Od zrození po vášeň

**

Seskupení vzniklo v roce 2001, kdy spojila S. Morellu (kytara) a Mishu Cortez(bicí) sdílená vášeň pro hudbu. V ní hledají nejen cestu, ale i možnost vyjádřit se ryzím způsobem. Bylo však potřeba najít někoho dalšího, kdo by sestavu doplnil: A tak přišla Marka Rybin, zpěvačka s temperamentem a sex appealem, která kapele vdechla život. Pod hlavičkou nezávislé společnosti Mars Production nahrály Gaia Mesiah album účelně nazvané Gaia Mesiah. Již to ukázalo, že má seskupení potenciál dalece přesáhnout hranice naší země. Díky rádiím, u nás až neobvyklému zájmu médií a často pořádaným koncertům, kde kluby doslova praskaly ve švech, se Gaia Mesiah stala symbolem „revoluce svědomí“.
**Od „oceánu“ k „ženskosti“

**

Za šest let existence si téměř dívčí kapela vydobyla pevnou pozici na domácí undergroundové scéně. Před dvěma lety, v roce 2005 vydala album Oceán, které se stalo bestsellerem.

Nyní, na novém albu, kapela poprvé spolupracovala s Jazem Colemanem. „Zkraje se hodně diskutovalo, až se mi někdy zdálo, že to snad nemůžeme stihnout. Teď si zpětně uvědomuju, že to bylo hrozně důležité. Něco jako otevírání obzorů. Jaz nás postavil před hotovou věc, že my jsme ta kapela, která si může vytyčit nejfantastičtější cíle. Podělil se s námi o své tajné recepty a natrénoval nás do dostihové formy. Ve zkušebně se děly zvláštní věci. Jako by melodie i poezie poletovaly ve vzduchu a stačilo se jen vyladit a uchopit je! Celé bych to shrnula do pojmu rituální evokace,“ uvedla v rozhovoru pro Muzikus Morella.

Coleman stál doslova za každým tónem alba, samozřejmě kromě samotných nápadů. Podle slov Gaia Mesiah například upravoval jisté věci, zpívané na koncertech nějak, do jiné, nové podoby. Skladby tak získávaly nové aranžmá.
Alpha Female je od Oceánuodlišné. V první řadě samy „female“ uvádějí, že nesrovnatelně odlišný je především zvuk a také energií. Právě tu koncertní energii, která je ve studiu většinou neopakovatelná, se Colemanovi povedlo z kapely dostat.Album je natočeno kompletně celé v angličtině, jíž bývá někdy vytýkána její „českost“.

**Další plány?

**

Nové album otevřelo Gaia Mesiah cestu ke hvězdám a podle všeho se zdá, že odstartovalo úspěšnou spolupráci. I na dalším albu by se měl podílet Jaz Coleman, dokonce se plánuje i společné turné s Killing Joke.
Jak uvádějí protagonistky, publikum kapely se obměňuje. Vyprodaly pražské Rock Café i brněnský klub, dokonce mají vysokou návštěvnost na vesnicích a ve městech. Nová deska je navíc příslibem ještě vyšší obliby. V plánu je dokonce podzimní koncert v Lucerně.
Nyní se dámský tajfun Gaia Mesiah zavřel opět ve studiu, tentokrát s legendárním producentem Jazem Colemanem, který natočil například s Čechomoremmulti-platinové album Proměny. Po intenzivní přípravě album Alpha Female konečně vzniklo a je na něm patrné, že od svého debutu – alba Ocean – udělala kapela velký pokrok a vstoupila do nové dimenze. „Tato hudba mě povznáší tak, jako se to nepodařilo žádné jiné české kapele! Je velmi pozitivní, plná vibrací nádherné energie,“ uvedl k novému albu Jaz Coleman.
Turné, které odstartovalo již 28. března v Olomouci, máte stále možnost stihnout. Před námi jsou poslední dva koncerty – dnes, v pátek 13. v Jablonci n. Nisou v Euro- centru, a zakončení turné bude v úterý 17. dubna v pražském Lucerna Music Baru.
Více informací na:


“:[http://www.dsmacku.com/]

www.gaiamesiah.com

www.universal.cz

www.dsmacku.com
Foto: Universal a fota z koncertů – www.gaiamasiah.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.