Nemo vystoupí v květnu v Roxy

  • Nemo vystoupí v květnu v Roxy
    • 14.04.2007
    • Tisk

    Všechny příznivce elektronické hudby jistě potěší připravovaný koncert britského projektu Nemo, který se uskuteční v úterý 29. května v klubu Roxy. Nemo je momentálně neuznávanějším a nejvlivnějším elektro-rockovým kvartetem z Londýna. Poprvé vystoupil naživo v létě roku 2004, kdy představili svou fúzí elektronické hudby s punkovým nábojem a popovými melodiemi. Již prvním vystoupením si našli své fanoušky a vzbudili pozornost nejen po Spojeném království, ale i v Německu a dalších evropských metropolích Paříži nebo Montreaux.

    Sdílejte článek:

**Nezávislá scéna jásá

**

Zvuk kvartetu Nemo bývá označován jako nenapodobitelný a energií nabitý zvuku. Mísí se v něm hned několik hudebních žánrů – elektronika, rock, punk a pop. Možná i díky této nevšední kombinaci se stali Nemoobjevem současné nezávislé scény, protože v sobě navíc kloubí smysl pro experiment s posluchačskou přístupností typickou například pro Killers. Dnes tedy Nemo výrazně přesahuje dříve určené hranice a získává stále více stoupenců po celém světě.

**Spolupráce s hvězdami

**

"":[http://www.discogs.com/…t/Jim+Abbiss]

Nemo disponují vlastním studiem Deepsee. Právě zde, v Dalstonu dokončili nedávno nahrávání svého debutového alba Post Human Love (neboli Nelidská láska). Na výrobě alba spolupracovali např. s Jimem Abbissem (Arctic Monkeys, Kasabian, Placebo), Charliem Francisem (REM), Joem Wilsonnem (Sneaker Pimps, Client, Trash Money) a Emrem Ramazanovu (producent Lou Rhodese, držitel Mercury Prize).

Druhý singl Nema s názvem Car Cash Eyes vyjde na jejich vlastním labelu Deepseemusicv dubnu očekává se, že bude stejně úspěšný jako debutový singl Lifespan. Tuto píseň znáte, neboť ji mj. pouštěl na Rádiu 1 ve svém pořadu Zane Lowe. K příznivcům kvartetu Nemo patří i Tom Robinson, punková legenda 70. let, který hraje píseň Car Cash Eyes pravidelně ve svém pořadu na BBC 6. Skladnu je možné charakterizovat jako explozi elektro-rocku se zcela popovým refrénem, a jejím tématem ke opěvování temného a obsedantního světa internetového hudebního fanouška.

**Minulost nikoli bezejmenná

**

Nemo mají i pestrou koncertní minulost – ve Spojeném království vystupovali jako předkapela zpěvačky Imogen Heap, dvakrát nominované na Grammy, a hráli i s legendárními The Sneaker Pimps. Zpěvák James Cook se také účastnil turné se zpěvákem Chrisem Cornerem s jeho posledním projektem IAMX. Jako předkapela dále hráli Nemo třeba před Petem Dohertym, We Are Scientists, Robots in Disguise, VHS or Beta, The Infadels, The Paddingtonsa Lorraine.

V roce 2006 získali cenu poroty Under the Sky za nejlepší novou kapelu na jazzovém festivalu v Montreaux, kde by se měli objevit i letos. Vystupovali i na tradičním večeru Death Disco v klubu Alana McGee a na samostatných večerech po berlínských klubech Rioa White Thrash. Účinkování v berlínském klubu Mudd Club v posledních dvou letech přineslo formaci úspěch, po němž nyní koncertují po celém Německu.

Koncert připravily Roxy Promotion ve spolupráci s agenturou D_Smack_U Promotion a proběhne přesně 29. května 2007 od 19:30 hodin. Nemo vystoupí den před pražským koncertem také v bratislavském SUB klubu.

 
Vstupenky do pražského klubu Roxy zakoupíte již nyní v předprodejích sítě Ticketpro, Tickeportal a Ticketstram za 200,– Kč,  na místě pak za 250,– Kč.

 

Více info na www.nemointernational.co.uk, www.myspace.com/…nternational, www.roxy.czwww.dsmacku.com

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.