Vyměkli Linkin Park?

  • Vyměkli Linkin Park? Fotogalerie (12)
    • 12.04.2007
    • Tisk

    Losangeleská partička Linkin Park se po několika letech „poflakování“ po koncertech a remixování svých starých songů konečně pustila do pořádné práce a zapracovala na opravdovém albu plném nových písní, nových hitů a nových nápadů. Zúročila tak mnoho inspirací z množství kapel pocházejících ze všech světových stran (tedy nejen USA). Album se bude jmenovat Minutes to Midnight a kdo očekával Linkin Park, hrající na starou ohranou notičku nu-metalu, ten se možná škaredě spletl.

    Sdílejte článek:

Když si například na myspace(ZDE) poslechnete nový singl What I`ve Done, který vyšel 2. dubna, zcela jasně z něj slyšíte klasiku, kterou byste čekali. Piano podepřené standardními sloupy sekaných rifů. Zpěv Chestera Bennigtona je stejný, jako ve všech těch sladších starších písních jako In the End nebo With You. Přesto se ale zdá jaksi změkčilý a - co je důležitější - ani na vteřinu zde nezaslechnete Shinodihorappo­vou linku.

Linkin Park vydávají své nové album čtyři roky po své poslední řadovce Meteora(šestkrát oceněné platinou), a tak se také není čemu divit, že to již nejsou přesně ti samí nu-metaloví (rap-metaloví, chcete-li) mladí týpci, ale někdo, kdo již trochu povyrostl, pořádně si obhlédl svět muziky a něco si z něho vzal. Zpěvák Chester Bennigton k nové práci své kapely říká toto:„Mělo by se vědět, že nikdo se neodklonil od nu-metalu tak jako Linkin park. Samozřejmě je v nás stále hip-hopový prvek, který tam vždy byl. Ale opravdu jsme se posunuli pryč od všeho, co by znělo jako nu-metal. Vím, že jsme tento styl tak trochu pomohli vytvořit, ale já tento žánr nesnáším. Nebudu mluvit za všechny, ale já osobně vám mohu říci, že nejsem velký fanoušek téměř nikoho z této hudební kategorie. Je pár kapel, o kterých věřím, že do tohoto stylu nepatří a my jsme stoprocentně jedna z nich.“

Jací tedy budou noví Linkin Park, můžeme pouze jen hádat. Ze zkušenosti ale víme, že tato kapela není žádná banda usmrkánků a že svými muzikantskými schopnostmi dokáží vládnout lépe než mladý Skywalker světelným mečem, a tak je jisté, že nové album nebude obsahovat materiál, který by se dal jen tak zavrhnout. Obzvlášť, když tentokrát spolupracovali s legendárním producentem Rickem Rubinem, pod jehož taktovkou se ocitly velké kapely jako System of a Down, Rage Against the Machine, Slayernebo velikáni jako Johny Cash a mnoho dalších členů hvězdné hudební oblohy.

Linkin Park měli trochu strach, jak se dokáží znovu spojit s fanoušky a zapadnou zpět do onoho velkého kolotoče. Po ohlédnutí za svými úspěchy je však strach trochu přešel. Bennigton to komentuje trochu sebevědomě a celkem prostě: „Minulé léto jsme přemýšleli o tom, jak nás opět přijmou naši fanoušci. Jak s nimi znovu dokážeme navodit ten starý vztah. A pak jsme jeli zahrát koncert v Japonsku, kde jsme prodali snad něco okolo padesáti tisíc lístků na jednu noc. A já opět cítil to spojení. Myslím, že dokud budeme dělat kvalitní nahrávky, to spojení tam vždycky bude.“

Deska Minutes to Midnight přijde na pulty 15. května tohoto roku. Na klip písně What I`ve Done se můžete podívat přímo na oficiálních stránkách LK -ZDE.

web: oficiální stránky, mySpace

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.