Praha začátkem června opět ožije hudbou

  • Praha začátkem června opět ožije hudbou Fotogalerie (12)
    • 16.05.2018
    • Tisk

    Už potřetí ožijí pražské ulice hudbou, tancem, novým cirkusem a divadlem. Multižánrový festival Praha Žije Hudbou představí od čtvrtka 7. do soboty 9. června 2018 celkem 200 umělců na pěti větších hudebních scénách, samostatné divadelní scéně a více než 40 buskerpointech. 

    Sdílejte článek:

Mezi hlavními hvězdami jsou Aneta Langerová, Indy&Wich+LA4 či James Cole.

Výrazně se rozšíří i divadelní program, kterému dominují soubory jako Cirk La Putyka, Spitfire Company, VerTeDance & Beata Hlavenková a řada dalších.

Zahraničnímu programu vévodí britské duo Heymoonshaker, jež experimentuje s blues, beatboxem či dub-stepem, a slavný londýnský busker Lewis Floyd Henry, který je reinkarnací Jimiho Hendrixe. 

Festival Praha Žije Hudbou opět na tři dny opanuje Prahu.

Od 7. do 9. června vystoupí na dvě stovky profesionálních i amatérských hudebníků, tanečníků či performerů a roztančí ulice velkoměsta.

Festival Praha Žije Hudbou odstartuje ve čtvrtek 7. června 2018 v 19:00 na piazzettě Národního divadla.

Na programu je Slapstick Sonata fenomenálního novocirkusového souboru Cirk La Putyka a již tradiční maskovaný průvod na podporu buskingu v ulicích města. 

"Aby Praha pořádně ožila, budeme celý pátek a sobotu pokračovat nabitým programem, který letos poprvé doplní i zahraniční headlineři,“ dodává ředitel festivalu Jan Gregar.

Cirk La Putyka nabídne příchozím strhující podívanou plnou napětí i humoru na pomezí cirkusu a divadla, vzdušnou i pozemní akrobacii, pády, žonglování, tanec a vysoké skoky.

"Ulice plná života. Jedno místo – místo pro umění. Ulice je pro nás výzva. Je to místo, kde se potkáme s diváky. Na půl hodiny, pokud budou mít zájem a my dost nápadů, abychom je na té ulici chvíli zdrželi,” Rostislav Novák ml., principál Cirku La Putyka.

Festival dává příležitost amatérským umělcům vystoupit společně s velkými jmény české scény a podpořit tak pouliční umění. Stačí se pouze zaregistrovat pomocí online formuláře na webových stránkách akce.

Organizátoři vyberou z přihlášených projektů ty nejzajímavější a zařadí je do programu. Zájemci se mohou zapojit i do příprav festivalu a stát se dobrovolníky v organizačním týmu.

www.prahazijehudbou.cz

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.