Mánesův most se promění v hudební scénu

  • Mánesův most se promění v hudební scénu
    • 07.05.2018
    • Tisk

    Pražský Mánesův most ožije 2. června hudbou, divadlem, literaturou, ale i sportem. Na celodenní zdarma přístupné česko-německé sousedské slavnosti s názvem "Most 20.0" vystoupí například Mydy Rabycad, Thom Artway, Ondřej Ruml, hvězdní němečtí Kraftklub nebo Teatr Novogo Fronta.

    Sdílejte článek:

Akce bude oslavou kulatin Česko-německého fondu budoucnosti, který už dvacet let podporuje vzájemné porozumění mezi oběma národy společnými aktivitami v nejrůznějších oblastech, zejména v kultuře, vzdělávání a vědě.

"I když se mosty v Praze staly v poslední době spíše jablkem sváru, je jejich smyslem lidi spojovat, a my jsme rádi, že můžeme oslavit naše jubileum na tak symbolickém a krásném místě. Srdečně všechny zveme na oslavu dobrých vztahů Čechů a Němců. Nebude chybět nic z toho, co naše národy spojuje: kultura, historie a kreativita, dobré pivo a jídlo a dokonce ani fotbal nebo sklářská tradice,” zvou ředitelé Česko-německého fondu budoucnosti Tomáš Jelínek a Petra Ernstberger.

Hlavní slovo na slavnosti Most 20.0, která se odehraje na unikátním místě v historickém centru Prahy, bude mít hudba.

Zazní výběr z toho nejlepšího, co současná hudební scéna u nás i v Německu nabízí.

Vystoupí němečtí elektroničtí postrockeři Adulescens, punkoví Itchy nebo v Německu velmi oblíbený písničkář Xavier Darcy.

Připojí se k nim samozřejmě také české kapely: světem protřelí Mydy Rabycad, charizmatická Never Sol, stále oblíbenější rockový písničkář Thom Artway nebo Ondřej Ruml.

Večer pak uzavře výbušná a energická show jedné z nejlepších a nejpopulárnějších německých kapel současnosti Kraftklub, která dovednou kombinací indie-popu a rapu, nebo možná lépe řečeno typického německého sprachgesangu, polomluveného a polozpívaného projevu, odkazujícího až k tradicím německého kabaretu, vytvořila fenomén, jaký nemá v Německu v posledních létech obdoby.

Návštěvníci se můžou společně s řadou hudebníků sami zapojit do výzvy Open Mike.

Divadelní program potěší malé i velké návštěvníky. Nabídne celou řadu pohádek od studia Damúza nebo Divadla jednoho Edy.

Dále vystoupí například Teatr Novogo Fronta či originální berlínský site specific theater Grotest Maru.

Děti můžou zavítat i na celou řadu kreativních dílniček a zjistit tak třeba, jak funguje sklářská pec (vedeno v českém jazyce).

Mánesova mostu se stane na jeden den i sportoviště s unikátním výhledem na Pražský hrad, na kterém budou po celý den probíhat pod dohledem Česko-německé fotbalové školy tréninky a přátelská utkání ve fotbale - sportu, který je oběma zemím nejbližší.

Literatura je další významnou spojnicí mezi oběma národy. Most 20.0 nabídne komiksový workshop Post Bellum nebo scénické čtení románu Jaroslava Rudiše Národní třída v podání Divadla Bremen a Alexandera SwobodyLiterární kavárně.

Přímo na Mánesově mostě bude stát diskusní tramvaj, ve které proběhnou debaty o aktuálních česko-německých vztazích za přítomnosti politiků, architektů, novinářů i zástupců Česko-německého fondu budoucnosti

www.most20.cz

Podobní interpreti

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.