Legenda Marian Varga slaví šedesátiny

  • Legenda Marian Varga slaví šedesátiny Fotogalerie (1)
    • 09.04.2007
    • Tisk

    Při vyslovení jména hudebního mága Mariany Vargy se většině z nás vybaví 70. léta a hudební experimenty, kombinující v sobě klasickou hudbu s bigbeatem, okořenéné hudebníkovými klasickými improvizacemi. Legenda česko-slovenské hudby Marián Varga slaví sérií jubilejních koncertů 60 let. Na pražských koncertech, které proběhly v březnu, byla pokřtěna nová kniha Collegium Musicum, další série koncertů bude následovat od druhé poloviny dubna do poloviny května.

    Sdílejte článek:

Muž mnoha jmen
Hudebník Marian Varga si za svou dlouhou hudební kariéru vysloužil mnohá přízviska, například hudební mág nebo tajemný klávesový hrdina. Jeho hudební experimenty v sobě spojují rock s klasickou hudbou a jeho všudypřítomné a slavné strhující improvizace baví posluchače každého Vargova koncertu dodnes.

Vepsal se do dějin
Marian Varga má za sebou několik hudebních počinů, které v Česku i na Slovensku vstoupily do hudebních dějin – je to dvojalbum Konvergenciea další desky jeho formace Collegium Musicum nebo práce se skupinou Prúdy, kde hrál po boku Pavola Hammela.
Za svůj život vydal tento slovenský hudebník dvacet dvě alba, včetně desek se skupinami Prúdy a Collegium Musicum, s Pavlem Hammelem aj. Je rovněž autorem hudby pro dvacet tři televizních a divadelních inscenací i osm celovečerních a deset krátkých filmů.

Šedesátiny v Čechách
Pražské březnové koncerty jen dokázaly, že Varga dosud dokáže nejen prozářit přítomnost. ale svou intenzitu vyzařují i do daleké budoucnosti. Na svých koncertech doslova elektrizuje publikum, hraje svěže, nově a přitom nezapomíná na svoje nejslavnější melodie.
Na konci ledna Varga oslavil šedesátiny. Nyní přijíždí oslavit toto jubileum za svými českými fanoušky. V pražském Vagonu se uskutečnily dva koncerty, kde byla pokřtěna zbrusu nová kniha – monografie Collegium Musicum (vydává Slovart). Podrobnější informace o knize najdete na www.rock-jazz.cz.

Koncerty Mariána Vargy připravila AMP ve spolupráci se Slovenským institutem v Praze a klubem Vagon Kontakt pro další informace: www.marianvarga.sk; www.rock-jazz.cz agentura@rock-jazz.cz

Koncerty Mariana Vargy, které ještě můžete navštívit:

26.4.2007 Libocho­vice
15.5.2007 Olomouc Jazz Tibet Klub
16.5.2007 Brno Musilka

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.