The Herbaliser zakončí Mladí ladí jazz

  • The Herbaliser zakončí Mladí ladí jazz Fotogalerie (12)
    • 08.03.2018
    • Tisk

    Ke stému výročí české státnosti připravili organizátoři festivalu speciální hudební dárek Mladí ladí jazz open-air. Při příležitosti Mezinárodního dne jazzu jím 30. dubna ožije pražské Karlovo náměstí, kde vystoupí legendární jazz/hip-hopové uskupení The Herbaliser, které představí nové album "Bring Out The Sound".

    Sdílejte článek:

Dále vystoupí legenda česko-slovenského jazzu Laco Deczi, Orchestr Ježkovy stopy, klarinetista Oran Etkin s novým projektem a zatím neznámý budoucí vítěz soutěže Jazzfruit.

Součástí akce bude také výstava 100 let republiky očima jazzu, která představí vývoj jazzové scény na pozadí československých dějin.

Vstup na akci je zdarma.

Festival Mladí ladí jazz bude mít letos finále ve velkém stylu. Závěrečný open-air proběhne v pondělí 30. dubna od 14:30 do 21:30 hodin na Karlově náměstí v Praze.

Headlinerem bude cross-žánrová britská legenda The Herbaliser, která spojuje jazz a hip-hop.

Zrodila se na začátku devadesátých let v Londýně a už od začátku ji tvoří dvojice Ollie Teeba a Jake Wherry, již dal dohromady zájem o hip-hop, rare groove, funk a jazz.

Zapsali se jako jedna z prvních kapel, které v hudbě kombinovaly samply s živým hraním. The Herbaliser se stali jednou z vlajkových lodí kultovního labelu Ninja Tunes a celých třináct let se značně podíleli na jeho vzestupu.

V současnosti nahrávají pod křídly německého vydavatelství !k7 Records, kde po šesti letech vydali na začátku března novou desku Bring Out The Sound, kterou představí právě na pražské show. Skupinu posílili Ralph Lamb a Andy Ross aka Easy Access Orchestra

Program závěrečného koncertu odstartuje ve 14:30 vystoupením Orchestru Ježkovy stopy, jenž hraje legendární skladby české swingové hudby třicátých a čtyřicátých let.

Poté se představí vítěz soutěže Jazzfruit, o kterém rozhodne odborná porota na finálovém večeru 11. dubna v Jazz Docku.

Dalším jménem programu bude enfant terrible česko-slovenského jazzu trumpetista Laco Deczi společně s kapelou Celula New York. Nebude chybět ani speciální projekt newyorského klarinetisty Orana Etkina, držitele Grammy, který přizval české i slovenské hudebníky a představí tvorbu ve zcela ojedinělém provedení.

V případě nepříznivého počasí se akce přesune do klubu MeetFactory

www.mladiladijazz.cz

 

Podobní interpreti

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.