Bobby McFerrin hledá zpěváky na české show

  • Bobby McFerrin hledá zpěváky na české show Fotogalerie (6)
    • 01.03.2018
    • Tisk

    Bobby McFerrin vystoupí 9. května v Praze v už vyprodaném Foru Karlín, o den později se představí v Ostravě v Multifunkční aule Gong. Oba koncerty nazvané Circlesongs budou naplněné improvizovanými skladbami, které bude zpívat za doprovodu dalších dvou zpěváků a místního vokálního souboru. 

    Sdílejte článek:

Ten pořadatelé vyberou z přihlášených a capella souborů.

Spolu s Bobbym McFerrinem na koncertech vystoupí Joey Blake (zpěvák, docent na Berklee College of Music) a Dave Worm (zpěvák a beatboxer).

Všichni tři jsou zakládajícími členy proslulé vokální kapely Voicestra, která vnikla v roce 1989.

Oba zpěváci samostatně koncertují také s renomovanou vokální skupinou SoVoSo. Zpěv těchto umělců na koncertech podpoří dvanáctičlenný vokální soubor.  

S kým konkrétně v Praze a v Ostravě vystoupí, ještě není rozhodnuto.

Tím se nabízí možnost a cappella souborům, které by měly chuť a odvahu stát s Bobbym McFerrinem na jednom pódiu. Může jít o zavedený soubor ve složení tří barytonů, tří tenorů, tří altů a tří sopránů, ale i menší soubor, který pro tuto příležitost doplněním hlasů vznikne, nebo také část existujícího sboru. Co je ale nezbytně nutné, je otevřenost všem hudebním stylům a schopnost na místě improvizovat.

Zájemci se mohou hlásit na email info@truemusic.cz, kam zašlou reference a nahrávku alespoň jedné skladby reprezentující všechny hlasy.

Vstupenky na pražský koncert Bobbyho McFerrina ve Foru Karlín jsou vyprodáné. Jedinou příležitostí, jak desetinásobného držitele hudební ceny Grammy v České republice vidět, je ostravský koncert 10. května 2018 v Multifunkční aule Gong.

Unikátní projekt Circlesongs je inspirovaný albem, jež Bobby McFerrin nahrál v roce 1997 a na němž jeho hlas ve spontánních improvizacích doprovází dvanáct zpěváků a zpěvaček. Kombinuje tajemné slabiky s cyklickými rytmy i exotickými zvuky.  

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.