Soutěž Megaton Fashion Show 2017 zná vítěze | ABradio.cz

Soutěž Megaton Fashion Show 2017 zná vítěze

  • Soutěž Megaton Fashion Show 2017 zná vítěze
    • 16.02.2018
    • Tisk

    Čtvrteční večer v Lucerna Music Baru patřil oslavě vizuální stránky české hudební produkce napříč žánry. Bohatý program a ještě bohatší večírek při příležitosti 9. ročníku "Megaton Fashion Show – soutěže o nejlepší hudební design" si nenechalo ujít publikum  z řad veřejnosti i osob propojených s hudebním průmyslem.

    Sdílejte článek:

O kulturní vložku se postaraly kapely Imodium a Status Praesents.

Nadšené reakce vzbudilo vystoupení hudební a taneční skupiny BLACK & WHITE z dětského domova Dolní Lánov.

Megaton Fashion Show je charitativní akce a letos byly právě tyto děti příjemci jejího výtěžku. Dobročinná aukce hudebních nástrojů a návrhů tetování, které byly jako každý rok na pódiu slavnostně předány šťastným výhercům, vydělala 32 100 korun.

Na tradiční módní přehlídce merče se letos opět předvedly různorodé kapely od crossoverových Post-It, přes heavy thrashové MindRape po psychobilly-punkové The Rocket Dogz.

Vítězi hlasování návštěvníků a držiteli ceny pro nejlepší kapelu na molu se stali nováčci přehlídky Imodium. Podle frontmana Tomáše Frödeho si "roli modelek užili náramně a zjistili, že secvičit nějakou choreografii není vůbec jednoduché".

Hvězdami večera ale samozřejmě byli výherci soutěže o nejlepší hudební design.

V internetovém hlasování veřejnost ocenila Dana Kurze za booklet pro Annu K., Ester DIY za ručně malovaný merch pro kapelu Elektrïck Mann a nejvíc hlasů, téměř 650, obdržel grafik TMBK za plakát k Vánočnímu večírku v baru Coming Soon.

Už počtvrté volila také odborná porota. Na rozdíl od veřejného hlasování její členové rozhodovali napříč kategoriemi. Hudebním designerem roku se jejich rozhodnutím stal Pavel Fuksa, kterému se podařilo vyhrát potřetí v řadě, pokaždé s porotou v jiném složení. Do letošního ročníku se přihlásil s návrhy například pro Jana P. Muchowa nebo kapely Mydy Rabycad a Puding pani Elvisovej.

Letos do poroty zasedli tatérka Zdvyhl, fotograf Marek Musil, zpěvák a dramaturg Jan Kunze a kameraman Gašper Šnuderl, podle kterého by "dobrý vizuál měl nepochybně podpořit hudební obsah, vždyť je to jeho účel. V tom nejlepším případě by ho ale měl i překonat a stát se svébytným uměleckým dílem, které v nás podnítí touhu přitlouct si ho na zeď, obléknout si ho na sebe, nebo se na něj jenom se zalíbením dokolečka koukat". Dodal " u vítěze jsem tuto touhu objevil a z jistil, že se na (jeho vizuály) koukám nejdéle, nejčastěji a pokaždé vidím něco nového".

Megaton Fashion Show – soutěž o nejlepší hudební design je v Čechách jedinou akcí svého druhu.

Pravidelně se jí účastní přední osobnosti tohoto specifického odvětví. Hlavním cílem soutěže není hodnotit, ale šířit povědomí o hudebním designu jako svébytné výtvarné disciplíně, která neprávem stojí opomíjena v pozadí. 

Kompletní fotogalerii najdete tady.

Podobní interpreti

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.