Vyhlášení cen za hudební design už ve čtvrtek

  • Vyhlášení cen za hudební design už ve čtvrtek
    • 12.02.2018
    • Tisk

    Už tento čtvrtek 15. února v osm hodin večer vypukne v pražském Lucerna Music Baru 9. ročník tradičně netradičního večírku. Kapely všech žánrů se sejdou, aby podpořily a oslavily český hudební design.

    Sdílejte článek:

Na akci, kterou letos provede Honza Křížek, budou předány ceny vítězům Megaton Fashion Show – soutěže o nejlepší hudební design

Vystoupí kapely Imodium a Status Praesents a součástí programu bude jako vždy i módní přehlídka soutěžního merče, na které muzikanti osobně předvedou kapelní trička.

Těšit se můžete například na Post-It, MoveBreakers a řadu dalších.

Vstupné je dobrovolné. Celou částku pořadatelky věnují hudební a taneční skupině BLACK & WHITE z dětského domova Dolní Lánov. Děti na akci osobně dorazí a vystoupí.

K daru ze vstupného bude přičtena částka z každoroční charitativní dražby, která už teď činí 32 100 korun.

Kromě hudebních nástrojů, upravených do jedinečných artefaktů zajímavými osobnostmi české umělecké scény, se letos v aukci objevily také návrhy tetování. Svá díla na místě šťastným výhercům předají například grafik a zpěvák Dan Kurz, youtuberka Annet Charitonová, tatér DanKo (ze studia Bobektattoo) a tatérka Moni F (ze studia Show Me! Tattoo).

Největšími hvězdami večera budou samozřejmě vítězové soutěže o nejlepší hudební design. V kategoriích booklet, plakát a merch o nich v online hlasování rozhodne veřejnost – hlasování na facebookové stránce spolku Megaton Production skončí dnes, v pondělí 12. února, v osm hodin večer.

Favorita ocení také odborná porota, která rozhoduje napříč kategoriemi pro hudebního designera roku. Do poroty letos zasedli tatérka Zdeňka Vyhlídková alias Zdvyhl. Tattoo, fotograf Marek Musil, kameraman Gašper Šnuderl a zpěvák a dramaturg Jan Kunze.

O výhercích poslední kategorie rozhodnou návštěvníci akce – pomocí hlasovacích lístků vyberou nejlepší kapelu na molu, tedy nejpovedenější modelingový výkon módní přehlídky.

Megaton Fashion Show – soutěž o nejlepší hudební design je v České republice svého druhu jedinou akcí. Hlavním cílem soutěže není hodnotit, ale šířit povědomí o hudebním designu jako svébytné výtvarné disciplíně, která neprávem stojí opomíjená v pozadí. A díky tomu pomoci fanouškům českých kapel naučit se náležitě ocenit, kolik nehudební tvůrčí energie je potřeba v hudebním prostředí vynaložit.

Více informací najdete na facebookové stránce akce.

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.