Klavírní mág Maksim Mrvica představí novinku | ABradio.cz

Klavírní mág Maksim Mrvica představí novinku

  • Klavírní mág Maksim Mrvica představí novinku
    • 07.02.2018
    • Tisk

    V dubnu se do České republiky opět vrátí chorvatský klavírní virtuóz Maksim Mrvica. Kromě Prahy a Brna vystoupí premiérově i na Slovensku. Úspěšný držitel několika zlatých a platinových desek představí publiku nové album "The New Silk Road" a přidá oblíbené skladby ze staršího repertoáru.

    Sdílejte článek:

Maksim Mrvica navštívil Českou republiku už několikrát a pokaždé se setkal s velmi vřelým přijetím publika.

Poprvé se u nás představil v květnu 2015. Přesně rok od posledního českého vystoupení se opět vrátí, a sice 18. dubna do pražského Divadla Hybernia a o den později do brněnského Sono Centra.

Premiérově zavítá i na Slovensko, kde 21. dubna vystoupí v bratislavském Ateliéru Babylon.

Koncerty v Praze a Brně začnou v 19:00 hodin, bratislavské představení bude zahájeno ve 20:00 hodin.

Program všech tří koncertů Maksima Mrvici bude složený z jeho klasického i moderního repertoáru. Slibuje opravdu výjimečný hudební zážitek, neboť podstatnou část vystoupení bude tvořit materiál z nového alba The New Silk Road, které vyjde v průběhu února.

V programu zazní i skladby, které si fanoušci žádají na každém jeho koncertě – Croatian Rhapsody, Mission Impossible nebo proslulý Let čmeláka, The Flight Of The Bumble Bee.

Všechna tři vystoupení odehraje chorvatský pianista v doprovodu hráče na bicí a perkuse.

Maksim Mrvica začal hrát na klavír v devíti letech a v jedenácti už absolvoval první sólový koncert s orchestrem. Jeho touze stát se klavírním virtuózem nezabránila ani občanská válka, během níž cvičil v suterénu hudební školy v rodném městě Šibenik.

Jeho píle a vytrvalost sklidily ovoce. Podařilo se mu získat několik ocenění na prestižních hudebních soutěžích a nahrál první album, za které získal čtyři ceny Porin, což je chorvatská obdoba cen Grammy.

Hudební vzdělání pak získal na několika prestižních konzervatořích v Chorvatsku, Maďarsku a ve Francii.

V současné době je Maksim Mrvica jedním z nejúspěšnějších crossover pianistů na světě. Jeho hra se dokonce stala součástí ceremoniálů olympijských her. 

Mrvicova výjimečnost a originalita se projevují také mimo hudební oblast.

Jeho velmi osobitý módní styl mu zajistil spolupráci s proslulými módními značkami jako Armani, Dolce & Gabana nebo Christian Dior.

Vstupenky na koncerty v Praze a Brně jsou v předprodeji od 880 korun k dostání v síti Ticketpro, vstupenky na koncert v Bratislavě jsou k dispozici od 35 Eur v síti Ticketportal.sk.

www.1015.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.