Votvírák na letošek připravil řadu změn

  • Votvírák na letošek připravil řadu změn Fotogalerie (3)
    • 06.02.2018
    • Tisk

    Největší český festival Votvírák, který už tradičně otvírá festivalové léto, odstartuje do roku 2018 a 12. ročníku s novou energií a řadou novinek. Festival v areálu milovického letiště loni potěšil kolem 65 tisíc fanoušků hudby a všestranné zábavy.

    Sdílejte článek:

Votvírák je unikátní polohou v areálu letiště v Milovicích a pojme bez problémů až 100 tisíc návštěvníků. Velkou popularitu získal díky zaměření na široké spektrum publika s důrazem na mladou generaci a rozlehlému areálu jen pár kilometrů na dohled od Prahy.

"Vezmi partu a přijeďte se pobavit!”

Tak by se dalo shrnout základní krédo festivalu, které chtějí pořadatelé v budoucnu víc rozvíjet a naplňovat. Tento rok se na něj opět můžete těšit ve dnech 15. až 17. června.

Dramaturgická koncepce Votvíráku je tradičně zaměřená výhradně na českou a slovenskou scénu se třemi hlavními pilíři: rock/hard & heavy, kvalitní mainstreamový pop a v poslední době také hip hop a taneční scéna.

Tanečním žánrům se začíná v Milovicích čím dál víc dařit a v posledních letech zaznamenaly na festivalu značný zájem. Na letošním Votvíráku zahraje před vůbec největším diváckým kotlem v letošním roce nová koncertní sestava Chinaski a zahájí tak oficiální festivalovou sezónu. S novým zpěvákem přijedou Pipes & Pints, kteří se po přestávce vrací na koncertní pódia.

Propracovaná show je poznávacím znamením Tata Bojs, s Malotraktorem na palubě a s náloží dalších skvělých písní přistane na milovickém letišti Mig 21. Dále na festival během dvou dnů dorazí například Horkýže Slíže nebo Ewa Farna, Xindl X, Divokej Bill a řada dalších.

Naprosto výjimečné postavení mezi účinkujícími zaujal už před lety Jaroslav Uhlíř, jeho unikátní směs notoricky známých písní z filmů nebo z oblíbených českých pohádek tradičně láká spousty diváků. Uhlíř je tak logicky dalším z milých a vážených pozvaných.

Realizační tým Votvíráku posílili dva ostřílení profesionálové s dlouholetou praxí. Jedná se o šéfa sponzoringu největší české banky Tomáše Koláře a zkušeného promotéra a projektového manažera Davida Šindeláře, který, mimo jiné, řadu let spolupracoval jako kreativní producent s festivalem Colours Of Ostrava.

"Cílem festivalové dramaturgie nebylo a není experimentovat, od toho jsou podle nás jiné domácí hudební festivaly. My nabídneme nejznámější a nejdůležitější jména české a slovenské hudební scény, která mají co říci a dokáží oslovit široké publikum,” říká David Šindelář.

"Votvírák je silná značka a do budoucna se chce dále rozvíjet a zdokonalovat souznění hudby a zábavy," komentuje záměry týmu jeho kolega Tomáš Kolář a dodává: "Změníme částečně rozložení areálu vstříc většímu komfortu pro návštěvníky.”

Široká bude paleta dalších aktivit, kterou festival nabídne návštěvníkům, počínaje herními zónami, přes nejrůznější adrenalinové sporty až po tvůrčí dílny. Samozřejmostí budou chill-outová zóna, adrenalinové sportovní atrakce a pestrá nabídka gastronomie všech možných typů i cenových hladin.

Non stop zóna složená ze sestavy hudebních barů může připomenout leckteré slavné “zábavové” ulice našich i evropských měst. Tým Votvíráku chystá řadu vylepšení a novou dispozici celého reálu na ploše 210 hektarů, 20 000 stanů a umožní parking pro víc než 10 000 automobilů.

Ještě větší pozornost než dřív bude věnována bezpečnosti návštěvníků a ekologickým aspektům i s přihlédnutím k faktu, že areál a jeho okolí jsou výjimečným přírodním biotopem s unikátní faunou a flórou.

Votvírák 2018 se bude konat 15. -17. června v areálu bývalého vojenského letiště v dnes už zrušeném vojenském výcvikovém prostoru Milovice - Mladá, kde od roku 1968 do roku 1991 pobývala sovětská armáda.

Podrobné informace a novinky budou pořadatelé festivalu postupně zveřejňovat na webu, předprodej vstupenek je kromě těchto stránek možný také v síti Ticketstream.

www.votvirak.cz

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.