Mazaní králíci – funky v Rock Cafe

  • Mazaní králíci – funky v Rock Cafe Fotogalerie (2)
    • 06.04.2007
    • Tisk

    V sobotu 14. dubna vystoupí funková kapela Sly Rabbits (Mazaní králíci) na party do Rock Café, kde v rámci Saturday Funky Fever představí nový singl Dízy král. Singl bude na právě připravované debutové desce formace, jež by měla vyjít již v červnu. A mazaní králíci (název kapely je inspirován filmem Pulp Fiction, konkrétně barem U mazaného králíčka) nebudou jedinými účastníky večera: Jako host vystoupí ostravská skupina Kuličky štěstía do ranních hodin bude pokračovat DJ MACEO. Kdo máte rád funky, nenechte si akci ujít – prvních 300 návštěvníků koncertu obdrží nový CD singl zdarma.

    Sdílejte článek:

Sly Rabbits je devítičlenná kapela, která vznikla v roce 2002 a většina jejích členů – hudebních samouků i konzervatoristů – má za sebou účinkování v různých hudebních tělesech. V současném složení hrají Sly Rabbits od roku 2003. Kapela hraje výhradně vlastní tvorbu a v jejím repertoáru jsou jak rytmické a veselé songy, tak klidnější, romantičtější balady. Muziku Sly Rabbits lze charakterizovat slovy „rytmická funky music“ s reflexí dalších příbuzných hudebních stylů. Kapela vystoupila vloni na festivalech Rock for People v Českém Brodě a na United Islands of Prague.

Funky v Čechách příliš pšenka nekvete

Funky, ve světě velmi populární a oblíbený styl, není v Čechách na zcela domácí půdě. Nenajdeme zde moc kapel., které by se věnovaly přímo tomuto stylu. Sly Rabbits za existují již čtyři roky a pro její členy je funky srdeční záležitostí. Koncerty jsou profesionální, z členů kapely sálá radost, hravost a recese, vše pod vedením mocné Improvizace. „Naším cílem je, aby se muzika, kterou děláme, dostala k co nejvíce lidem, aby se jim líbila a aby jí od nás chtěli stále víc! Způsobů, jak toho dosáhnout, je samozřejmě mnoho,“ uvádějí Sly Rabbits. Jako inspirační zdroje uvádějí členové kapely Tower Of Power, Prince, z českých kapel J.A.R., poslouchají klasickou hudbu, funk, jazz, rock i latinu.

Problém: Komerce

Sly Rabbits neměli cestičku ke slávě a popularitě umetenou. Vzhledem k tomu, že jejich produkci nelze zařadit ke komerční scéně, vystupovali zprvu po klubech a účastnili se nejrůznějších soutěží (Eliška Faicová byla semifinalistkou soutěže Česko hledá Superstar, kapela vystupovala na Coca Cola PopStar). Většina komerčních rádií nestála o jejich nahrávky a cesta k povědomí lidí byla nelehká. Natočili demo CD s pěti písněmi, protože najít vydavatelství, které by s nimi natočilo celé CD a bylo nakloněno funky, trvalo dlouho. Autorem většiny písniček Sly Rabbits je kytarista Martin Dolejš, tvoří i klávesista Vojta Starý. Jak jim to jde, se přijďte přesvědčit sami.

Debut Sly Rabbits vydává B.M.S., Bohemian Music Service, s. r. o.

Více informací na www.slyrabbits.com a www.rockcafe.cz

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.