Imodium prostřednictvím Elementu krotí živly

  • Imodium prostřednictvím Elementu krotí živly Fotogalerie (3)
    • 12.09.2017
    • Tisk

    Po singlech "Proud" a "Spirit" je to konečně tady! Nové, v pořadí už páté řadové album kapely Imodium nazvané "Element" získalo pevný termín vydání. Dočkáme se ho v pátek 29. září 2017. Nedočkavci by si ale v kalendáři měli zašktnout už středu 27. září.

    Sdílejte článek:

Právě v ten den představí čtyřčlenná parta albovou novinku na speciálním in-store koncertě v pražské prodejně Supraphon Musicpoint na Jungmannově náměstí 17, kde bude album také přednostně v prodeji, navíc s malým dárkem přímo od kapely.

V říjnu pak Imodium společně s kapelou Stroy vyrazí na turné napříč republikou.

Novinka, která dle slov kapely měla "nejbolestivější průběh vzniku ze všech dosavadních nahrávek", letité fanoušky překvapí zajímavým "kořeněním" vlastního zvuku a posouváním hranic.

Napovídají to mimo jiné i první dva v úvodu zmíněné singly.

I přesto ale Imodium zůstávají věrní sami sobě, kytarám a melodiím. Potvrzuje to aktuálně zveřejněná píseň Divoká řeka, ke které broumovská kapela zároveň vypustila také lyric video. 

 

K poněkud mystickému názvu Element pak frontman Thom říká: "Když tvořím, tak potřebuji nějaké téma nebo zaštiťující pojem, čímž nechci říct, že děláme koncepční alba. Dost věcí se změnilo tím, jak u mě padla třicítka. Leccos jsem začal chápat jinak. Myslím si, že čtyři základní živly stále hýbou světem a vymyslet ten spirit, jenž má být tím pátým elementem, kterým je každý z nás jako osobnost, je dobré téma pro psaní textů."

"Symbolika pěti byla najednou všude. Jedná se o pátou desku, a ano, jsem velký fanoušek Bessonova filmu Pátý element," dodává. 

Kromě výše zmíněného se na charakteru nahrávky také zásadně podepsalo místo, kde vznikla, tedy zbrusu nové nahrávací studio v pro Imodium domovském Broumově.

"Ve chvíli, kdy se nám sesypal původní koncept nahrávání, někdo zmínil to, že v našem rodném městě vzniklo na dost atypickém místě studio."

"Vlilo nám to krev do žil a vytrhlo nás z letargie, z opakujícího se procesu. To klášterní prostředí se musí zažít. Nečekejte žádnou modlitebnu v rohu a Ježíše Krista na druhé straně. Je to běžné, moderní nahrávací studio, jde však o to, co se s vámi děje v momentě, kdy z něj vylezete. Což je vždycky daleko důležitější," komentuje Thom.

Na vydání alba Imodium prakticky hned navážou celorepublikovým turné, které odstartuje 5. října v brněnské Melodce a čítá celkem čtrnáct koncertů. 

"Turné potrvá dva měsíce a rozhodli jsme se na každé zastávce desku aspoň symbolicky pokřtít a mít vícero hostů. Proto je určitě dobré říct, že pokud toto čtete a máte kapelu, běžte na náš Facebook a do události na vámi vybrané město nám hoďte odkaz na vaši hudbu. Moc rádi dáme šanci někomu mladému a novému," vysvětluje Thom neobvyklý koncept turné.

Kromě lokálních mladých nadějí tuzemské scény se na něm představí i spřátelená banda Stroy v čele s Michalem Skořepou, který si zahostoval v prvním singlu Proud.

www.imodiumband.cz

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.