Hrady CZ půjdou o tomto víkendu do finále

  • Hrady CZ půjdou o tomto víkendu do finále
    • 30.08.2017
    • Tisk

    Hudebně-kulturní putovní festival Hrady CZ se blíží do letošního finále a česko-moravskou tour uzavře už tento v pátek a sobotu 1. a 2. září 2017 na Bezdězu.

    Sdílejte článek:

Po dvanácti letech se na festival vrátil Richard Müller, který hrál na jeho prvním ročníku.

Letos si hraní velmi užívá: "Když jsem se dozvěděl, že budeme koncertovat na Hradech CZ, opravdu mě̌ to mimořádně̌ potěšilo. Jednak proto, že Hrady CZ mají vysoké renomé, a také proto, že jejich atmosféra je kouzelná a pohádková," uvedl zpěvák, který zahraje novinky z alba 55 i osvědčené hity.

"Víme, že lidé chtějí slyšet svoje pecky a my jim ty pecky chceme dát," dodal Müller.

Vůbec poprvé na festivalu letos vystupuje Arakain s Lucií Bílou: "Arakain je moje první hudební láska, jsem s nimi šťastná – ať už na Hradech CZ, kde je úžasná atmosféra, nebo kdekoli jinde. Díky nim mám úžasné publiku, železné hlasivky a cítím se slavná," komentuje s nadšením spolupráci zpěvačka.

A dodává: "Jsem ráda za příležitost, že se můžu na Hrady i památky letos konečně podívat."

V pátek se areál festivalu v podhradí otevře v 16 hodin a program proběhne stejně jako v sobotu na dvou pódiích.

Dále zde zahrají Vladimir 518, Vypsaná fixa, Rybičky 48 nebo Visací zámek.

Mezi devátou a půl desátou večerní se uskuteční tradiční festivalový karneval s vyhlášením nejlepších masek. Každý, kdo přijde v masce, dostane dárek.

V sobotu bude festivalový areál Bezdězu otevřený od půl jedenácté dopoledne a návštěvníci se můžou těšit na Xindla X, Wohnout, Sto zvířat, Portless nebo Annu K.

Partnerem festivalu, na kterém můžou návštěvníci vidět také například rappera Majka Spirita + H16, kapely Smrtislav a The Agony, je i letos Národní památkový ústav.

Festivalová vstupenka tak zahrnuje i vstup na prohlídkové okruhy jednotlivých památek zdarma. NPÚ navíc letos vyhlásil fotosoutěž o nejlepší fotku "festivalového" hradu. Až do 10. září je ožné fotky z festivalu Hrady CZ posílat na klickpamatkam1@gmail.com. Autoři deseti nejlepších fotek získají volnou vstupenku, kterou můžou bez časového omezení jednorázově využít na vstup do jakéhokoli objektu ve správě NPÚ.

Na základě pozitivních ohlasů jsou i letos na festivalu Hrady CZ v provozu VIP Hradní kempy s nadstandardními festivalovými ubytovacími službami za poplatek.

Jde o bezpečné, oplocené, hlídané a osvětlené areály s nonstop recepcí a úschovnou, možností dobití mobilů, nákupu potravin a nápojů, sprchami s teplou vodou, umývárnami a sociálním zařízením. Letos poprvé přibyly splachovací toalety.

Stanová městečka zdarma i nadále zůstávají. Nabízejí sociální zařízení, pitná voda a koše na odpad.

Na Bezděz se dá dojet individuálně i vlakem, výstupní stanicí je Bezděz. Areál se nachází na okraji obce, zhruba tři kilometry od stanice vlaku.

Vstupenky na festival na oba dny je možné pořídit online do dne před akcí za 820 korun, na místě pak za 890 korun. Vstupné na pátek v předprodeji do dne před akcí za 400 korun, na sobotu za 520 korun, na místě pak za 450 a 590 korun. 

www.hradycz.cz

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.