Festival Hrady CZ ovládne moravský Bouzov | ABradio.cz

Festival Hrady CZ ovládne moravský Bouzov

  • Festival Hrady CZ ovládne moravský Bouzov
    • 23.08.2017
    • Tisk

    Hudebně-kulturní festival Hrady CZ se tento pátek a sobotu 25. a 26. srpna přesune na Bouzov. I tam si tedy příznivci putovní akce můžou vůbec poprvé vychutnat koncert Arakainu s Lucií Bílou, dále vystoupí třeba Tomáš Klus, Mandrage, No Name, Horkýže Slíže nebo kapela Olympic.

    Sdílejte článek:

Po Bouzově se festival Hrady CZ přesune 1. a 2. září na Bezděz a celou letošní tour zakončí na slovenském hradě Červený Kameň.

Zpěvák Tomáš Klus téměř dvouměsíční hradní tour miluje.

"Fakt, že Hrady CZ jsou festival putovní, je důvodem, proč ho mám tak rád. Hrady CZ mají zkráka rodinnou atmosféru," dodává zpěvák.

Spokojená je i kapela Mandrage, která na Hradech hraje nový singl namixovaný se staršími hity.

"Těšíme se vždy na celý tým Hradů CZ; celá backstage včetně pořadatelů, produkce, cateringu a tak dále je na Hradech CZ plná skvělých lidí, kteří už se znají a dokážou si tenhle festival užít na podiu i za ním," shoduje se kapela.

"Hrát na Hradech je prostě vždycky radost, protože v hradním týmu najdete jen samé profesionály," dodávají Mandrage.

V pátek se areál festivalu v podhradí otevře v ve čtyři hodiny odpoledne a program proběhne stejně jako v sobotu na dvou pódiích.

Dále vystoupí Vladimir 518, Vypsaná fixa, Rybičky 48 nebo Visací zámek.

Mezi devátou a půl desátou večerní se uskuteční tradiční festivalový karneval s vyhlášením nejlepších masek a každý, kdo přijde v masce, dostane dárek.

V sobotu bude festivalový areál Bouzova otevřený od půl jedenácté dopoledne a návštěvníci se můžou těšit na Xindla X, Wohnout, Sto zvířat, Portless nebo Annu K.

Partnerem festivalu, na kterém můžou návštěvníci dále vidět také například rappera Majka Spirit + H16, kapely Smrtislav, Trocha klidu nebo The Agony, je i letos Národní památkový ústav.

Festivalová vstupenka tak zahrnuje vstup na prohlídkové okruhy jednotlivých památek zdarma. NPÚ navíc letos vyhlásil fotosoutěž pro návštěvníky festivalu o nejlepší fotku "festivalového" hradu. Až do 10. září můžou návštěvníci posílat fotky hradů pořízené na festivalu Hrady CZ na klickpamatkam1@gmail.com. Autoři deseti nejlepších fotek získají volnou vstupenku, kterou lze bez časového omezení jednorázově využít na vstup do jakéhokoli objektu ve správě NPÚ.

Na základě pozitivních ohlasů jsou i letos na festivalu Hrady CZ v provozu VIP Hradní kempy s nadstandardními festivalovými ubytovacími službami za poplatek.

VIP Hradní kempy jsou bezpečné, oplocené, hlídané a osvětlené areály s nonstop recepcí a úschovnou, možností dobití mobilů, nákupu potravin a nápojů, sprchami s teplou vodou, umývárnami a sociálním zařízením. Letos poprvé přibyly splachovací toalety.

Stanová městečka zdarma i nadále zůstávají. Nabízejí sociální zařízení, pitnou vodu a koše na odpad.

Hrad Bouzov se nachází zhruba třicet kilometrů od okraje města Olomouc a dá se na něj dojet jak individuálně tak vlakem. Výstupní stanicí jsou Moravičany, od této stanice bude zavedena kyvadlová doprava autobusem na festival na Bouzově a zpět.

Vstupenky na oba dny pořídíte online do dne před akcí za 820 korun, na místě pak za 890 korun. Vstupné na pátek v předprodeji do dne před akcí za 400 korun, na sobotu za 520 korun, na místě pak za 450 a 590 korun. Připravené jsou slevy pro děti, ZTP/P a seniory. 

www.hradycz.cz

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.