Brutal Assault zve na speciální vystoupení

  • Brutal Assault zve na speciální vystoupení Fotogalerie (21)
    • 01.08.2017
    • Tisk

    Hudební festival Brutal Assault uzavřel program letošního ročníku. Jeden z největších metalových festivalů v Evropě tentokrát láká na víc než 110 kapel. Kompletní rozpis je k dispozici na oficiálních internetových stránkách. Festival nově připravil úterní warm-up koncert pro nedočkavé.

    Sdílejte článek:

Festival uprostřed pevnosti Josefov si už tradičně vystačí bez headlinerů.

"Dramaturgie stojí na vyváženém line-upu. Rostoucí náštěvnost nám dává za pravdu, že fanoušci festivalu důvěřují,” vysvětluje organizátor Tomáš Fiala.

Řada účinkujících letos chystá speciální koncerty.

Největší událostí bude koncertní návrat tuzemských Masters Hammer, kteří nehráli naživo od roku 1992. Čerství držitelé ceny Břitva v kategorii "album roku" patří k nemnoha českým kapelám, které dokázaly výrazně promluvit do vývoje světové metalové scény.

Speciální koncerty připravují také například norští Emperor, kteří přijedou do Josefova připomenout kultovní album Anthems z roku 1997.

Jejich krajané Mayhem zase přehrají stylotvorný klenot De Mystheriis Dom Sathanas z roku 1993.

Švédští Tiamat zavzpomínají na začátky setem postaveným na albu Wildhoney z roku 1994.

Speciální program představí také švýcarští Samael.

Hned dva různorodé sety avizovali také američtí Incantation.

Festival už tradičně nestaví program na velkých hvězdách, ale nabízí širokou škálu vystupujících: "Chceme, aby si každý návštěvník mohl užít co nejvyšší počet oblíbenců," uvedl Fiala.

Mezi dalšími potvrzenými kapelami jsou třeba švédští Opeth, američtí Nile, britští Electric Wizard, řečtí Rotting Christ, britští Architects, japonští Boris nebo Kanaďan Devin Townsend.

Po loňském mimořádném úspěchu se do areálu festivalu vrátí také speciální "čtvrtá stage", kde se bude hrát především experimentální a ambientní hudba.

Už tradiční součástí bude také pokračování výtvarné výstavy Art-Brut-All. Leitmotivem přehlídky umělců z různých koutů světa, která nese podtitul Extended Dark, bude letos tma a temnota.

Jednou z novinek je úterní warm up koncert na střeše Red Bull Tour Busu v čele s tuzemskými Hentai Corporation.

Další novinkou je také propojení festivalu s neziskovou ekologickou organizací Sea Shepherd. Jedno z hlavních pódií letos ponese název organizace, v areálu pak najdete její stánek. Na třetím pódiu se nově objeví LED obrazovka.

Festival Brutal Assault patří mezi největší metalové festivaly v Evropě. Vznikl v polovině devadesátých let minulého století jako malá akce na Moravě a často měnil místo konání.

Přelom přinesl rok 2006, kdy díky atraktivnímu programu do Svojšic u Přelouče dorazilo sedm tisíc lidí. Rok nato se festival přesunul do Josefova, kde zůstal do současnosti.

Loňský ročník festivalu přilákal osmnáct tisíc fanoušků z celého světa.

www.brutalassault.cz

Podobní interpreti

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.