HradyCZ se představí na Rožmberku nad Vltavou

  • HradyCZ se představí na Rožmberku nad Vltavou Fotogalerie (1)
    • 02.08.2017
    • Tisk

    Hudební festival Hrady CZ se po Švihově přestaví v pátek a sobotu 4. a 5. srpna na Rožmberku nad Vltavou. Už třináctý ročník letní hradní tour bude dále vždy v pátek a sobotu putovat jako Moravské hrady CZ.

    Sdílejte článek:

A to na Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov, zastaví se na českém Bezdězu a letošní šňůru uzavře na slovenském hradě Červený kameň.

V pátek na Rožmberku nad Vltavou vystoupí kapela Arakain se zpěvačkou Lucií Bílou. Letos na Hradech CZ hraje historicky poprvé. 

"Hrady CZ mají úžasnou atmosféru a mě těší, že zde můžu zpívat právě s ArakainemZačínala jsem u nich, díky nim mám železné hlasivky a taky skvělé temperamentní publikum," říká Lucie Bílá.

Dále vystopá také Horkýže Slíže, v sobotu se můžou návštěvníci těšit na Richarda Müllera, Tomáše Kluse nebo Mig 21.

V pátek se areál na okraji obce Rožmberk nad Vltavou otevře v 16:00 hodin a na dvou stageích se od půl šesté dále představí také Vladimir 518, Visací zámek, Smrtislav, Rybičky 48 a The Agony

Chybět nebude oblíbený hradní karneval s vyhlášením nejlepších masek, každý, kdo přijde v masce, dostane dárek.

V sobotu festival otevře brány v půl jedenácté dopoledne a program vypukne v půl dvanácté.

Dále se představí například Mandrage, Xindl X, Olympic, Anna K. nebo Portless.

"Hrady CZ jsou putovní festival a díky tomu mají skoro rodinnou atmosféru a to mě baví. Nehraji zde poprvé a všímám si, že návštěvníků přibývá, což je dobře, je to správný směr," pochvaluje si Tomáš Klus, který na Hradech CZ zahraje v sobotu od devíti večer.

Partnerem festivalu, na kterém můžou návštěvníci dále vidět také rappera Mikea Spirita + H16 a skupiny Sto zvířat, Wohnout, Vypsaná Fixa nebo Trocha klidu, je i letos Národní památkový ústav.

Festivalová vstupenka tak zahrnuje opět vstup na prohlídkové okruhy jednotlivých památek zdarma.

Návštěvníci se také můžou zapojit do letní fotosoutěže s festivalem Hrady CZ. Stačí vyfotit mobilem nebo kompaktem hezkou fotku z festivalu, porota následně vybere čtyři výherce.

Na základě pozitivních ohlasů budou i letos na festivalu Hrady CZ na Rožmberku nad Vltavou v provozu VIP Hradní kempy s nadstandardními festivalovými ubytovacími službami za poplatek. Jsou to bezpečné, oplocené, hlídané a osvětlené areály s nonstop recepcí a úschovnou, možností dobití mobilů, nákupu potravin a nápojů, sprchami s teplou vodou, umývárnami a sociálním zařízením.

Letos poprvé přibydou splachovací toalety. Stanová městečka zdarma i nadále zůstávají.

Do Rožmberku nad Vltavou je možné se dopravit jak individuálně, tak vlakem Českých drah. Výstupní stanicí je Rožmberk nad Vltavou. Návštěvníky, kteří pojedou autem, čeká změna dopravy z důvodu zrychlení a zlepšení příjezdu na festival.

Vzhledem k tomu, že se v předchozích letech při příjezdu k festivalovému areálu přes Rožmberk nad Vltavou tovořily dlouhé kolony, bude letos z rozhodnutí odboru dopravy MÚ Český Krumlov doprava zorganizována jinak. 

Autem se nebude vůbec jezdit přes Rožmberk nad Vltavou, silnice, která vede z Rožmberku do kopce k festivalovému areálu, bude určená pouze pro pěší a vjezd automobilů na ni bude zakázán. Více informací o příjezdových trasách na stránkách festivalu v sekci Praktické/Doprava.

Vstupenky na festival na oba dny pořídíte online do dne před akcí za 820 korun, na místě pak za 890 korun.

Vstupné na pátek v předprodeji do dne před akcí za 400 korun, na sobotu za 520 korun, na místě pak za 450 a 590 korun.

Připravené jsou slevy pro děti, ZTP/P a seniory. Vstupenky do VIP Hradních kempů jsou v předprodeji online jako balíček s permanentkou a VIP kempem na dva dny pro 1 osobu za 1 100 korun do dne před akcí a za 1 200 korun na místě.

VIP kemp samostatně na dva dny pro 1 osobu pak za 350 korun do dne před akcí a za 400 korun na místě, vstupenky do VIP kempu na den pak budou v prodeji pouze na místě, pokud nebude kapacita areálu vyprodána.

Na místě budou k dispozici také dětské vstupenky do VIP kempu za 100 korun, děti do výšky 1 metr mají vstup do VIP kempu zdarma.

Vstupenky na festival na Slovensku je možné koupit na webu  do 8. září za 22 eur a na místě za 25 eur, slevy mají děti, ZTP/P a senioři. 

www.ceskehrady.cz

 

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.