Mydy Rabycad lákají na oslavu na Náplavce

  • Mydy Rabycad lákají na oslavu na Náplavce
    • 01.08.2017
    • Tisk

    Začátkem července strávili Mydy Rabycad dva týdny na prvním severoamerickém turné. Celkem pět koncertů na dvou klíčových festivalech v Kanadě a jednom v americkém Madisonu přineslo ohromující úspěch, nadšené reakce tisíců fanoušků, spokojenost pořadatelů i mohutný ohlas na sociálních sítích.

    Sdílejte článek:

Mimořádná příležitost vidět kapelu během letošního léta v Praze přijde už toto středu 2. srpna na lodi Cargo Gallery, která kotví na Náplavce na pražském Rašínově nábřeží.

Oslaví tam 26. narozeniny magazínu iReport, jenž je jenom o pár let starší, než zakládající kvarteto Mydy Rabycad, což zaručuje, že vypukne párty, na kterou se bude dlouho vzpomínat. 

"V létě 1991 jsme vydali první číslo tehdejšího Rock Reportu. Matně si vzpomínám, že měl pouhých šestnáct černobílých stran a vyšel v nákladu tisíc kusů. Po deseti letech existence jsme název tohoto měsíčníku zredukovali na Report a každé jeho vydání obohatili nějakou CD nebo DVD kompilací," uvádí zakladatel a vydavatel Jarda Hudec .

"Od roku 2011 provozujeme výhradně online magazín iReport - dohromady tedy tohle médium funguje nepřetržitých 26 let. A to je jistě důvod k oslavě," dodává.

Koncert Mydy Rabycad bude jejich jedinou pražskou zastávkou během léta, kalendář totiž mají nabitý a stále častěji vyjíždějí do zahraničí.

 

Nedávné mimořádně úspěšné kanadsko-americké turné je zavedlo mezi tisíce nových příznivců na prestižní RBC Bluesfest do Ottawy, letos padesátiletý Festival d’été de Québec a na festival La Féte De Marquette v Madisonu v americkém státě Wisconsin.

"Celkem jsme tam strávili dva týdny, v každém městě jsme pobyli alespoň dva dny. V Montrealu jsme dokonce natočili klip k novému singlu," prozrazuje zpěvačka Žofie Dařbujánová.

Tour podpořilo české Ministerstvo kultury.

V současnosti kapela dokončuje nové, v pořadí třetí album, z něhož už zveřejnila několik ochutnávek.

Fanoušci se tak na říjnové desce můžou těšit i na již známé singly Just Dance, I Don't Care, Sensation, Rise Up a navíc na spoustu nové muziky.

 

Jednu horkou novinku představí naživo právě na Cargo Gallery. 

"Song jsme hráli už na americkém turné a lidi reagovali skvěle. Jsme zvědaví, jak se bude líbit u nás," prozrazuje klávesista Nèro Scartch

Poté se Mydy Rabycad budou znovu vyskytovat převážně za hranicemi.

Do konce léta je čekají koncerty v Německu, Švýcarsku nebo Nizozemsku.

Další pražskou zastávkou bude až listopadový křest nové desky, na němž také představí zcela novou vizuální show.

www.mydyrabycad.cz

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.