Putovní festival Hrady CZ míří na Švihov

  • Putovní festival Hrady CZ míří na Švihov Fotogalerie (1)
    • 27.07.2017
    • Tisk

    Hudební festival Hrady CZ ovládne v pátek a sobotu 28. a 29. července hrad Švihov. Už třináctý ročník letní hradní tour bude dále vždy v pátek a sobotu pokračovat na Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov a Bezděz a letošní šňůru uzavře na slovenském hradě Červený kameň.

    Sdílejte článek:

Tento pátek na Švihově vystoupí Richard Müller, který se na festival vrátil po dvanácti letech, Horkýže Slíže, Vypsaná Fixa a další interpreti, v sobotu se můžou fanoušci letní hradní tour těšit poprvé na Arakain s Lucií Bílou, skupiny Mandrage, Mig 21, Annu K. nebo Tomáše Kluse, který v létě na Hradech vystupuje exkluzivně.

V pátek se areál za vlakovým nádražím Švihov otevře v 16:00 hodin a na dvou stageích se od půl šesté dále představí také Vladimir 518, Visací zámek, Smrtislav nebo Rybičky 48. Chybět nebude oblíbený hradní karneval s vyhlášením nejlepších masek, každý, kdo přijde v masce, dostane dárek.

V sobotu festival otevře brány v půl jedenácté dopoledne a program vypukne v půl dvanácté. Historicky poprvé na festivalu vystoupí kapela Arakain se zpěvačkou Lucií Bílou, fa to od deváté hodiny večerní.

"Hrady CZ mají úžasnou atmosféru a mě těší, že můžu zpívat s Arakainem. Je to moje první muzikantská láska, jsem s nimi šťastná a navzájem se inspirujeme," říká Lucie Bílá.

 

 Festival v sobotu dále rozezní No Name, Xindl X, Wohnout, Portless nebo Sto zvířat.

Partnerem festivalu, na kterém můžou návštěvníci dále vidět také rappera Mikea Spirita + H16 a skupiny The Agony nebo Trocha klidu, je i letos Národní památkový ústav.

Festivalová vstupenka tak zahrnuje i vstup na prohlídkové okruhy jednotlivých památek zdarma.

Návštěvníci se také můžou zapojit do letní fotosoutěže s festivalem Hrady CZ. Stačí vyfotit mobilem nebo kompaktem hezkou fotku z festivalu, porota následně vybere čtyři výherce. 

Na základě pozitivních ohlasů budou i letos na festivalu Hrady CZ na Švihově v provozu VIP Hradní kempy s nadstandardními festivalovými ubytovacími službami za poplatek.

Jsou to bezpečné, oplocené, hlídané a osvětlené areály s nonstop recepcí a úschovnou, možností dobití mobilů, nákupu potravin a nápojů, sprchami s teplou vodou, umývárnami a sociálním zařízením. Letos poprvé přibydou splachovací toalety.

Stanová městečka zdarma i nadále zůstávají, zde bude k dispozici sociální zařízení, pitná voda a koše na odpad.

Na Švihov je možné se dopravit jak individuálně, tak vlakem Českých drah. Výstupní stanice Švihov se nachází v těsné blízkosti festivalu.

Vstupenky na festival na oba dny pořídíte online do dne před akcí za 820 korun, na místě pak za 890 korun.

Vstupné na pátek v předprodeji do dne před akcí za 400 korun, na sobotu za 520 korun, na místě pak za 450 a 590 korun. Připravené jsou slevy pro děti, ZTP/P a seniory. Vstupenky do VIP Hradních kempů jsou v předprodeji online jako balíček s permanentkou a VIP kempem na dva dny pro 1 osobu za 1100 korun do dne před akcí a za 1200 korun na místě. 

www.ceskehrady.cz

 

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.