Festival Hrady CZ ovládne o víkendu Točník | ABradio.cz

Festival Hrady CZ ovládne o víkendu Točník

  • Festival Hrady CZ ovládne o víkendu Točník
    • 11.07.2017
    • Tisk

    Hudební festival Hrady CZ tento pátek a sobotu 14. a 15. července odstartuje na hradě Točníku a dále se vždy v pátek a sobotu představí na Kunětické hoře, Švihově, Rožmberku nad Vltavou, Bezdězu, Veveří, Hradci nad Moravicí a Bouzově a letošní tour uzavře na slovenském hradě Červený kameň.

    Sdílejte článek:

Páteční program na Točníku nabídne koncerty Richarda Müllera, kapel Horkýže Slíže, Visací zámek či Vypsaná Fixa a dalších interpretů.

V sobotu se můžou fanoušci letní hradní tour těšit vůbec poprvé na Arakain s Lucií Bílou, skupinu Mig 21 nebo Tomáše Kluse, který v létě na Hradech vystupuje zcela exkluzivně.

V pátek se areál otevře v 16 hodin a na dvou pódiích se od půl šesté dále představí také Vladimir 518, Smrtislav či Rybičky 48.

Chybět nebude oblíbený hradní karneval s vyhlášením nejlepších masek, každý, kdo přijde v masce, dostane dárek.

Po dlouhých dvanácti letech se na festivalu Hrady CZ představí také Richard Müller, který v roce 2005 zahajoval první ročník dnes už tradiční putovní hradní akce.

V sobotu festival otevře brány v půl jedenácté dopoledne a program vypukne v půl dvanácté.

 Historicky poprvé vystoupí kapela Arakain se zpěvačkou Lucií Bílou.

"Na koncert s Arakainem se nesmírně těším, je to moje srdcová záležitost a první muzikantská láska a věřím, že na Hradech bude mít naše vystoupení úžasnou atmosféru," říká Lucie Bílá.

Festival v sobotu dále rozezní kapela Mandrage, No Name, Wohnout, interpreti jako Anna K., Xindl X nebo Majk Spirit + H16.

Partnerem festivalu, na kterém můžou návštěvníci dále vidět a slyšet také skupiny Portless, Sto zvířat, Plexis a The Agony, je i letos Národní památkový ústav. Festivalová vstupenka tak zahrnuje opět i vstup na prohlídkové okruhy jednotlivých památek zdarma.

 Návštěvníci se taky můžou zapojit do letní fotosoutěže s festivalem Hrady CZ, stačí pořídit mobilem nebo kompaktem hezkou fotku z festivalu, porota následně vybere čtyři výherce.

Veškeré informace k fotosoutěži najdete na oficiálním festivalovém webu.

Na základě pozitivních ohlasů budou i letos na festivalu Hrady CZ na Točníku v provozu VIP Hradní kempy s nadstandardními festivalovými ubytovacími službami za poplatek. Kempy jsou bezpečné, oplocené, hlídané a osvětlené areály s nonstop recepcí a úschovnou, možností dobití mobilů, nákupu potravin a nápojů, sprchami s teplou vodou, umývárnami a sociálním zařízením. Letos poprvé přibydou splachovací toalety.

Stanová městečka zdarma i nadále zůstávají. V nich budou k dispozici sociální zařízení, pitná voda a koše na odpad.

Na hrad Točník bude zavedena autobusová kyvadlová doprava od železniční stanice Hořovice a zpět.

 Festival Hrady CZ se letos odehraje na Točníku ve Středočeském kraji (14. - 15. července), na Kunětické hoře v Pardubickém kraji (21. – 22. července), na Švihově v Plzeňském kraji (28. – 29. července), v Rožmberku nad Vltavou v Jihočeském kraji (4. – 5. srpna), na Bezdězu v Libereckém kraji (1. - 2. září), na Veveří v Jihomoravském kraji (11. - 12. srpna), na Hradci nad Moravicí v Moravskoslezském kraji (18. - 19. srpna), na Bouzově v Olomouckém kraji (25. - 26. srpna) a na slovenském hradě Červený Kameň (10. září).

Vstupenky na festival na oba dny pořídíte online tady.

Do dne před akcí za 820 korun, na místě pak za 890 korun. Vstupné na pátek v předprodeji do dne před akcí za 400 korun, na sobotu za 520 korun, na místě pak za 450 a 590 korun.

Připravené jsou slevy pro děti, ZTP/P a seniory. Vstupenky do VIP Hradních kempů jsou v předprodeji online jako balíček s permanentkou a VIP kempem na dva dny pro 1 osobu za 1 100 korun do dne před akcí a za 1 200 korun na místě.

VIP kemp samostatně na dva dny pro jednu osobu pak za 350 korun do dne před akcí a za 400 korun na místě, vstupenky do VIP kempu na den pak budou v prodeji pouze na místě, pokud nebude kapacita areálu vyprodána.

Na místě budou k dispozici také dětské vstupenky do VIP kempu za 100 korun, děti do výšky 1 metr mají vstup do VIP kempu zdarma.

www.ceskehrady.cz

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.