V neděli se odehraje další Kašpárkohraní | ABradio.cz

V neděli se odehraje další Kašpárkohraní

  • V neděli se odehraje další Kašpárkohraní
    • 06.06.2017
    • Tisk

    Devátý ročník největšího rodinného festivalu v České republice Kašpárkohraní zaplní pražské Letenské sady už tuto neděli 11. června 2017 od 12 do 19 hodin.

    Sdílejte článek:

Na letošním ročníku nebudou chybět Tomáš Klus,  bejbypunková partička Kašpárek v rohlíku a Márdi s Pítrsem z Vypsané fixy s jejichprojektem Mixle v piksle, který obléká klasické školkové hity do rokenrolového  kabátu.

Vůbec poprvé na akci vystoupí mladý nadějný písničkář Pavel Callta.

Překvapením letošního Kašpárkohraní bude šermířská exhibice Davida Svobody, zlatého olympionika z Londýna 2012, olympijského rekordmana v moderním pětiboji a Tomáše Kluse, který spolu s Davidem v minulosti trénoval a dosáhl na zlatou medaili na dorosteneckém mistroství Evropy v roce 2002.

Tomáš Klus na Kašpárkohraní představí ekologický přesah Recyklus Tour, které šíří poselství o naléhavosti recyklace odpadů. Přistaveny budou speciálně upravené kontejnery na tříděný odpad, jejichž autorkou  je nadaná výtvarnice Veronika Richterová, zakladatelka uměleckého stylu nazývaného PET- art.

Každý rok Kašpárkohraní pro velké i malé návštěvníky chystá přehlídku profesionálních divadelních souborů.

Na devátém ročníku se můžete těšit na veleúspěšnou hasičskou grotesku Bomberos od seskupení Squadra sua.

Letos poprvé bude na Kašpárkohraní k vidění kultovní Teatr Novogo Fronta s představením pro děti Jungle Joke.  

 Dále uvidíte klauniády pod taktovkou Divadla Mimos a Jiřího Bilba Reidingera, těšit se můžete na kouzelnické představení Profesora Zlomtužky a pouliční průvod v podání performerů z Circusu Sacra

Na základě pozitivních zkušeností z předchozích ročníků pořadatelé i nadále věnují zvýšenou pozornost zpřístupnění uměleckých a sportovních aktivit pro děti.

Malí návštěvníci se mohou zapojit do vytvoření  společné malby v prostoru s Galerií umění pro děti GUD nebo se vyřádit při aktivitách jako jsou jízda na koni či fotbalové turnaje pořádané AC Spartou Praha či FK Duklou.

Dále se návštěvníci mohou těšit na rugby, golf, florbal, baseball, softball, kriket, bojová umění, adrenalinové exhibice a mnoho dalších aktivit.

I letos si děti zopakují základy požární ochrany se sbory dobrovolných hasičů a první pomoc si vyzkouší s Českým červeným křížem.

 "Nejde nám o tahání peněz z kapes rodičů ale o kreativní zábavu pro všechny děti bez rozdílu. Nevíme o žádné jiné akci pro děti takového rozsahu, která by rozvíjela dětskou kreativitu a nabízela program v takové komplexnosti jako právě Kašpárkohraní a navíc byla  zcela zdarma,“  uvedl organizátor festivalu Viktor Souček.

Už čtvrtým rokem největší rodinný festival v ČR Kašpárkohraní podporuje spolek předčasně narozených dětí Nedoklubko, který sdružuje a pomáhá rodičům předčasně narozených dětí.

V rámci festivalu se uskuteční sbírka dětského oblečení velikosti 32 až 56, dále návštěvníci budou moci přímo z Kašpárkohraní poslat dáreček a vyjádřit psychickou podporu maminkám v těžké životní situaci.

Festival se bude konat za každého počasí. Kašpárkohraní pořádá agentura Riff Raff ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy a MČ Praha 7.

www.kasparkohrani.cz

 

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.