Festival Trnkobraní letos oslaví půl století

  • Festival Trnkobraní letos oslaví půl století Fotogalerie (7)
    • 25.05.2017
    • Tisk

    Hudebně-švestkový festival Vizovické Trnkobraní oznamuje kompletní hudební program letošního jubilejního 50. ročníku. Uskuteční se v pátek a v sobotu 18. a 19. srpna 2017 v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích nedaleko Zlína.

    Sdílejte článek:

Jubileum festival oslaví spolu s hlavním interpretem, kapelou Elán, která je letošním rokem zase jubilejních padesát let na scéně a Trnkobraní si vybrala jako zcela exkluzivní festivalovou zastávku v rámci letních vystoupení.

Návštěvníci se dále mohou těšit na zpěváky Tomáše Kluse a Michala Hrůzu, zpěvačky Katarínu Knechtovou a Lenny, kapely No Name, Mandrage, Tři sestry, Mňága a Žďorp a další skupiny a interprety.

Trnkobraní vyjde vstříc přáním návštěvníků a nově nabídne ubytování v komfortních a hlídaných VIP kempech.

 Legendární skupina Elán se na Trnkobraní návštěvníkům představí ve dvouhodinovém sobotním vystoupení s velkou LED projekcí a světelnou show, to vše samozřejmě poslouží jako kulisa k sérii megahitů kapely.

A proč se organizátoři Trnkobraní rozhodli oslovit pro letošní ročník zrovna legendární slovenské rockery?

"Kapela Elán má za sebou podobnou historii a muzikantský příběh jako festival Vizovické Trnkobraní, který probíhá již padesát let na hranicích Moravy a Slovenska, zažil v minulosti řadu vrcholů i pádů a podařilo se mu překonat mnohé peripetie," říká organizátor Michal Šesták.

"Eláni zase naplnili stovky hal a stadiónů bývalého Československa, současně jim v jednu chvíli hrozil i nečekaný konec kariéry a v čase letošního Trnkobraní zahájí padesátou hudební sezónu. K oslavám padesátin Trnkobraní se tak více než symbolicky hodí," dodává Šesták.

Na Trnkobraní dále vystoupí kromě dalších kapel například Slza, Gazdina Roba, Citron, Zoči Voči, Thom Artway nebo O5 a Radeček včetně lokálního Fleretu a Kosovců.

Ani letos samozřejmě nebude chybět oblíbená soutěž v pojídání švestkových knedlíků otevřená široké veřejnosti. Na programu je v sobotu ve 13:15 hodin, stejně jako vyhlášení vítězů tradičního Jelínkova koštu.

Organizátoři i letos dali příležitost mladým začínajícím kapelám. V rámci soutěže Zahraj si s kapelou na Trnkobraní, která probíhá na facebooku a v těchto dnech vrcholí, může jedna z přihlášených skupin vyhrát možnost objevit se v hudební části hlavního programu Trnkobraní.

Návštěvníci se mohou těšit také na doprovodný program zahrnující filmové projekce, divadelní představení, taneční vystoupení folklorních souborů a aktivity pro děti.

Ve festivalovém areálu bude opět možné ochutnat ovocné knedlíky vyráběné téměř ze všech druhů ovoce, ze kterých likérka Rudolf Jelínek pálí destiláty, nebo navštívit muzeum slivovice.

Jako festivalový dárek pro návštěvníky si organizátoři připravili kromě klasického stanového městečka se stanováním zdarma také VIP kemp, který ocení především ti, kdo za rozumný poplatek požadují nadstandardní festivalové ubytovací služby.

VIP kemp bude bezpečný, oplocený, hlídaný a osvětlený prostor s nonstop recepcí a úschovnou, možností dobití telefonů, občerstvením, sprchami s teplou vodou, umývárnami a sociálním zařízením s pravidelným úklidovým servisem.

Vstupenky na Trnkobraní do 31. května pořídíte za sníženou cenu na oba dny za 730 korun, s VIP kempem za 950 korun, 350 korun na pátek a 480 korun na sobotu.

www.trnkobrani.cz

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.