Tim Armstrong - všestraný punkáč | ABradio.cz

Tim Armstrong - všestraný punkáč

  • Tim Armstrong - všestraný punkáč Fotogalerie (1)
    • 03.04.2007
    • Tisk

    Tim Armstrong je jméno v punkových kruzích známé jako Neil Armstrong v kruzích marťanských (měsíčňaských). Je jasné, že nejdůležitější a nejhlavnější úkol tohoto oldschool punkáče byl, a stále je, působení v dnes již téměř legendárních Rancid, kapele, která si jako jedna z mála dokázala udržet opravdový status punku a pravým chaotickým puncem písmene A. Kromě Rancid, má ale Armstrong prsty už v lecčems a nyní se také chystá vydat své první sólové album.

    Sdílejte článek:

Historie tohoto chlápka začala už před rokem devadesát, kdy hrál v ska-punkové kapele Operation Ivy. Ta se po několika letech působení rozpadla a Armstrong s basákem z Ivy Matem Freemanem založili novou punkovou kapelu, čerpající ze staré punkové školy. Netrvalo dlouho a Rancid patřili na přední místa v poličkách všech zarytých punkáčů. Největší úspěchy tato americká kapela slavila albemAnd Out Come the Wolves nebo zatím poslední deskou Indestructible. Jejich veselý a přesto místy dost tvrdý punk se ska oživením si našel stovky příznivců mezi očírenou kulturou po celém světě.

Když vyšlo album Indestructible (v roce 2003), ohlásili Rancid pauzu ve své tvorbě. Občas proběhl nějaký ten koncert, ale jinak ticho po pěšině. Všichni členové se tak mohli pořádně věnovat svým paralelním projektům. U Armstronga to byla hlavně kapela Transplants. Ta vznikla okolo roku 99, kdy Armstrong zkoušel míchat nasamplované beaty, které mu tvořil jeho kamarád Rob Aston, spolu se svou muzikou a zpěvem. Když v roce 2002 začal projekt vypadat zajímavě a slibně, přizvali Armstrong s Astonem Travise Barkera z Blink 182, aby jim zabušil do bubnů a všichni tři pak nahráli album Transplants.
 

Kdo by čekal Rancidovskou klasiku, docela solidně by se mýlil. Transplatns je prapodivný mix mnoha stylů. Tvrdé beaty, někdy připomínající spíš tvorbu digital harcoreových DJ`s, ostrá Armstrongova kytara obalená jeho nakřáplým vyřvaným zpěvem. To ale zdaleka není všechno. Transplants, kromě sluchovody drtících punkovek, říznutých drum n bassem a rapovým MC zpěvem, hrají také pomalé ska a reggae songy. Jak se to Armstrongovi zrodí v hlavě, tak to také zpracuje. Prostě, přímo a přesto všestranně a různorodě. Transplants není kapela pro jednožánrové posluchače, kteří si na dvou albech, jenž z Armstrongovské dílny vyšly, najdou tak jednu, dvě písně, které se jim hodně líbí a zbytek ocení pouze z principu. Je spíše pro nadšence, schopné náležitě ocenit komplexnost, složitost a schopnosti muzikanta.

Kromě práce na Transplants a na opětném sjednocení Rancid, kteří oznámili práci na nové desce, se Armstrong také soustředil na svou sólovou dráhu. 22. května konečně vyjdou očekávané plody jeho snažení v podobě desky nazvané Poet`s Life. Armstrong slíbil, že celé album bude volně stažitelné na internetu. Deska bude obsahovat ještě speciální dárek v podobě bonusového DVD plném videí ke každé písni, záběrů z natáčení a jiných překvápek.

web: Rancid, Transplants

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.