Luboš Pospíšil převzal Zlatou desku | ABradio.cz

Luboš Pospíšil převzal Zlatou desku

  • Luboš Pospíšil  převzal Zlatou desku Fotogalerie (3)
    • 19.12.2016
    • Tisk

    Živoucí legenda českého rocku Luboš Pospíšil letos rozhodně nezahálí. Po jarním vydání prvního dílu kompletu dosavadní tvorby "Route 66 - Exit 1 / 1978-1993" nadělil na podzim sobě i fanouškům druhý díl mapující léta 1998 až 2016.  

    Sdílejte článek:

Velmi aktivní byl i co se vystupování týče, když v rámci stále pokračujícího turné Route 66 odehrál bezmála sto koncertů, z toho polovinu s celou kapelou 5P.

Sladkou tečkou za úspěšným rokem se pak pro Luboše Pospíšila i jeho kapelu stala Zlatá deska Supraphonu za album Soukromá elegie, kterou zpěvák převzal v živém vstupu na rádiu Beat.

"Musím říct, že takhle ve studiu v přímém přenosu dostávám ocenění poprvé v životě a je to navíc poprvé, co po více než třistatisících prodaných albech a jedné diamantové desce přebírám od Supraphonu také desku zlatou,“ okomentoval Luboš Pospíšil unikátní předání ve studiu rádia. 

"Soukromá elegie se dočkala nejpříznivějších recenzí od Lubošovy zlaté éry v osmdesátých letech. To je krásné, ale ještě víc mě v časech útlumu hudebního průmyslu těší, že si našla cestu k tak rekordnímu počtu posluchačů. V muzice už dlouho nevěřím na ’co je dobré, to se prodá’, zlatá deska pro Elegii mi tu víru malinko vrací. To album se fakt povedlo, všechno secvaklo, semknutá parta, silný materiál, pohodové letní natáčení... Až tady 5P v čele s Lubošem dokázali, co v nich je. A lidi to ocenili,” dodává k tomu kapelník Ondřej Fencl.

O jedinečný moment v Pospíšilově bohaté kariéře nebudou ochuzeni ani fanoušci, s nimiž se Luboš a 5P o radost podělí 27. prosince  na vánočním koncertě v Malostranské Besedě

V lednu odstartuje pokračování turné Route 66, jehož pomyslným vrcholem bude 18. března koncert v Českých Budějovicích, kde ještě jednou, tentokrát za asistence spisovatele Jiřího Hájíčka, proběhne jihočeský křest obou kompletů.

www.lubospospisil.cz

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.