Papaya Paranoia: Japonky třikrát v Čechách

  • Papaya Paranoia: Japonky třikrát v Čechách
    • 20.03.2007
    • Tisk

    Japonská elektronická kapely Papaya Paranoia, která v Česku již několikrát vystupovala, se k nám letos vrací v nové sestavě. Vystoupí dnes v pražském Roxy, zítra v Bratislavě v Sun Clubu a pozítří v ostravském Boomerangu. Projekt založila roku 1982 v Tokiu Yaumiko Ishijuma- zpěvačka, skladatelka, kreslířka mangy a hráčka na basu jako kapelu, která se ve svých počátcích dala zařadit do škatulky improvizací funku, jazzu a punku, s japonským nádechem.

    Sdílejte článek:

Jak vědí jistě nejen fanoušci,ale i ti, kdo Papaya Paronoia slyšeli více než jednou, členky projektu velmi často a radikálně střídaly styl – 2 dívky, 3 dívky, DJ, kytary, shamisen – tradiční, japonský hudební nástroj, hrály analogově, digitálně … každých několik let jinak. Pro tento rok je sestava Papaya Paronoia složena z Yumiko, dvou dívek (bubny, kytara) a hráče na shamisen; rovněž plánují nové album z vybraných skladeb a jarní turné v rámci něhož vystoupí uspořádají v Česku a na Slovensku 3 koncerty.
**Raketový start

**
Hned zprvu si Papaya Paranoia pěkně našláply! Během prvních tří let existence vyhrály hlavní cenu v soutěži YAMAHA POPULAR SONG CONTEST Kantoo Koo Shin'etsu Taikai, v roce 1985 si zahrály v tokijském Shinjuku Alta pro 8000 lidí, absolvovaly více než 100 vystoupení po celém Japonsku a vydaly tři alba.
Od roku 1989 se Yumikodočasně oddala vlastní sólové dráze a během několika následujících let poslala do světa album Babuhajah. Kromě vlastní hudby také intenzivně skládala hudbu pro televizní reklamy a hry na Playstation.

Opětovný vznik v roce 1997
Kolem roku 1997 se Papaya Paranoiaopět daly dohromady v plné, čtyřčlenné sestavě. Tehdy vzniklo další řadové album Vanilla moon. Současně Yumiko, coby experminent, zformovala duo computer music unit, jehož výsledkem se stal nový, nosný zvuk Papaya Paranoia. Spolu s tím Yumiko přestala hrát na basovou kytaru. Od roku 1999 si Japonky zahrály kromě Japonska také v USA, Anglii, Polsku a České republice, v klubech i na velkých festivalech, vydaly další dvě oficiální alba Tamayutaa Rose pink, 7 remixů a videí.

Vznik stylu digi japa
Svůj hudební projev pojmenovaly zpěvačky jako digi japa – digital Japanese music style. Digitální zvuk se zde potkává s punkem, vizuálně postaveným na manga stylu.
Yumiko svým neobyčejným hlasem zpívá jako postavy z kreslených seriálů, někdy zase jako velitel armády nebo šaman, jndy jako matka nebo milenka.
V roce 2003 vydává velká nahrávací společnost Teichiku entertainment nejlepší album Papaya Paranoia – „TWIN VERY BEST COLLECTION: "PAPAYA PARANOIA 1984–2002“, které obsahuje 34 tracků vybraných fanoušky tohoto projektu.

Vstupenky na pražský koncert zakoupíte v sítích Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream za 100,– Kč + poplatky distributora, na místě v den koncertu za 180,– Kč.

Začátek koncertu je v 19,30 hod.

 

Více informací na:

www.papayaparanoia.com

www.roxy.cz

www.dsmacku.com

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.